Kıymetli kardeşlerim, Bir ulvi dava ki; sizi hayata bağlıyor, size hayat veriyor, size Allah’ı (c.c) tanıtıyor, sizi Allah’a (c.c) yakın kılıyor. Allah-u Teâlâ’da sizlere, kulluk vasıflarını bildiriyor ve emir veriyor, “Emir olunduğunuz gibi dosdoğru

Kıymetli kardeşlerim, Bir ulvi dava ki; sizi hayata bağlıyor, size hayat veriyor, size Allah’ı (c.c) tanıtıyor, sizi Allah’a (c.c) yakın kılıyor. Allah-u Teâlâ’da sizlere, kulluk vasıflarını bildiriyor ve emir veriyor, “Emir olunduğunuz gibi dosdoğru olunuz.

Evrensel Din İslam; Güzel Ahlaktır. Bu bir eğitimi gerektirir ve bir sosyal yapıyı gerektirir. Birileri senin gibi inanmıyor, senin gibi yaşamıyor diye onlara karşı gayri insanı harekette bulunmanız ve onların yaşam haklarını engellemeniz, korku ve şiddete başvurmanız, onları yerlerinden yurtlarından çıkartmanız terördür.

Terörün siyasi ve ekonomi boyutunu ele alırsak. Haçlıların İslami kültürü ortadan kaldırmak için başlattıkları bu harekâtın adı terördür ve terörizmdir. Küresel krizin ardından şiddetini artıran terör, dünyayı bir kan gölüne cevirdi ve Asya, Ortadoğu, Afrika bir başlangıç. Bunlara karşı duran herkes terörist ilan edildi. Bu cani, evvela kızıl orduyu bertaraf etmek için Afganistan’ı kullandı ve kızıl ordu bertaraf olunca da Afganistan’ı işgal etti. Terörün ağası, paşası, padişahı olmaz terör terördür, şimdi ise “Türkiye’nin üzerinden Ortadoğu projesi”

Kıymetli kardeşlerim, Ermeni Terör Örgütü P.k.k. taşeron örgüttür. Yıllarca Türkiye’yi bölüp parçalamak çabası içerisindedir. Bugünkü siyaset, bu terör örgütüne çanak tutarak, daha verimli bir hale gelmesini sağlamıştır. Terör bazen bir komutan, bazen bir âlim, bazen bir siyasetçi olarak karşımıza çıkmaktadır. Türkiye böyle nereye gidiyor, hiç düşündünüz mü? Bilerek veya bilmeyerek terörü destekliyor.

Evrensel Din İslam, Popülizm, Kapitalizm bir yaklaşımla ifade edilemez. İslam’ın belirleyici bir çerçevesi vardır.          

Sizinle savaşanlara karşı Allah yolunda savaşın (ancak) aşırı gitmeyin. Elbette Allah aşırı gidenleri sevmez. (2/191)

Onları, bulduğunuz yerde öldürün ve sizi çıkardıkları yerden siz de onları çıkarın. Fitne, öldürmekten beterdir. Onlar, size karşı savaşıncaya kadar siz, Mescit-i Haram yanında onlarla savaşmayın. Sizinle savaşırlarsa; siz de onlarla savaşın. Kâfirlerin cezası işte böyledir. (2/192)

Bu emirler üzerine işgalci güçlere kaşı savaşmak farzdır. Terör örgütünü nasıl besleyebilirsin, nasıl yanında olabilirsin, nasıl destekleyebilirsin. Küfre rıza küfürdür. Bunlara karşı sürdürülen bir mücadele terör olamaz. Olsa olsa mücahit olur, ölürse şehit olur. Tüm şehitlerimizi rahmetle anıyoruz. Biz Kisra’nın Saraylarının yıkılacağını biliyoruz. Sabır ve metanetle bekliyoruz.

Baktım-ki bozulmuş dünya düzeni
Marifetsiz hoca okur ezanı
Ne söylemiş bakın imam gazali
Erlerin oyunu bozduğu zaman  

 

Elbette Allah’ın da bir hesabı var.     

5/50. Cahiliye devri hükmünü mü istiyorlar? Yakinen bilen bir millet için Allah'tan daha iyi hüküm veren kim vardır?*
5/51. Ey İnananlar! Yahudileri ve Hıristiyanları dost olarak benimsemeyin, onlar birbirlerinin dostudurlar. Sizden kim onlara dost olursa o da onlardandır. Allah zulmeden kimseleri doğru yola eriştirmez.
5/52. Kalplerinde hastalık olanların, "Bize bir felaket gelmesinden korkuyoruz" diyerek onlara koştuğunu görürsün. Olur ki Allah bir zafer verir veya katından bir emir getirir de, kalplerinde gizlediklerine içleri yananlara dönerler.
5/53. İnananlar, "Sizinle beraber olduklarına bütün güçleriyle Allah'a yemin edenler bunlar mıdır?" derler. Onların amelleri boşa gitmiş ve kaybeden kimseler olmuşlardır.
5/54. Ey İnananlar! Aranızda dininden kim dönerse bilsin ki, Allah, sevdiği ve onların O'nu sevdiği, inananlara karşı alçak gönüllü, inkârcılara karşı güçlü, Allah yolunda cihat eden, yerenin yermesinden korkmayan bir millet getirir. Bu, Allah'ın dilediğine verdiği bol nimetidir. Allah her şeyi kaplar ve bilir.
5/55. Sizin dostunuz ancak Allah, O'nun Peygamberi ve namaz kılan, zekât veren ve rükû eden müminlerdir.

 

                                             Selam ve saygılar.

 

                                         HAK VE HAKİKAT PARTİSİ

                                 ŞAİR VE YAZAR DURSUN GÜNEŞ.Yorum Yaz - Arşiv   1365 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın