Hatip, hitabe ve müderris vizyonu ile ün yapan, Risaleyi Nur havuzunda yıkanan ve onunla aydınlanan Melik, Kuddüs-ü Azam olan Fethullah Hoca Efendi.

Sn. FETHULLAH GÜLEN HOCA EFENDİ

Hatip, hitabe ve müderris vizyonu ile ün yapan, Risaleyi Nur havuzunda yıkanan ve onunla aydınlanan Melik, Kuddüs-ü Azam olan Fethullah Hoca Efendi. Dünya genelinde saygın bir yeri vardır. Zaman zaman eleştirilere maruz kalsa da hizmetleri tartışılmaz. Keşke Fethullah Hoca Efendi böyle kalsaydı, okyanuslar ötesine gitmeye mecbur bırakılmasaydı. Fikirlerini açıkça söyleyebilseydi. Eğitimde bir çığır açan Fethullah Efendi, eğitimin önemini bir kez daha kanıtlamış oldu. Temiz bir toplum, müreffeh bir Türkiye toplumun aydınlanması ile mümkündür. Toplumu aydınlatacak santrallerin, Türkiye genelinde araziye uygun yerlerde hayata geçirilmesi cehaleti ortadan kaldıracaktır.

28 Şubat mağdurlarından olan Gülen Efendi. Zaman zaman zikzak çizse de, kemal atında aydınlatan müstakim bir yol var. Beşeri münasebetleri edebe erkâna yönelik takva cihetinden. Son derece cezp edici, bağlayıcı ve etkileyici olmakla beraber fedakâr bir yapıya sahip.

Türkiye’de denge kurmakta etkili olan hoca efendi, Mali kaynakları ile söz sahibi durumunda ve ateşle oynamak istemiyor. Siyasetten uzak duruyor, siyaseti belirleyici rol oynuyor. Kabuktan çıkmak üzere, bu seçimler belirleyici olabilir. Kukla hükümet yıkılmak üzere ve Fethullah Efendiyi harekete geçirebilir. “Şafak Söktü”

Araziye göre yürüyen hoca efendi, gereğinden fazla tedbirli davranıyor. Fevkalade bir portre çiziyor ve Şamil rolünü oynuyor. Bağında kavak olmadığı kesin, sokakları temiz tutmaya çalışıyor. Sokakların kirletilmesinden aşırı rahatsız oluyor ve donanımlı bir yapıya sahip. İskender paşa cemaati ile fevkalade örtüşüyor. Başka cemaatleri pek kabullenemiyor. Kâmil-i Mükemmel olan bir insan. “Ayın yanında yıldızların göründüğünü, fakat güneşin yanında yıldızların görünmediği” hikmetini, hikmet sahibi olmayan bilemez. Şefkat ve merhamet Peygamberi Resul-ü Ekrem (s.a v) Efendimizin doğuşu ile devam eden vahdet güneşi hiçbir asırda sönmedi. Kamil-i Mükemmeli dünyadan çekilmedi ve irşadına devam etti. Ay sonbahar değil, ilkbahardayız; yeniden tazelendi. Kalplerin sahibi Allah (c.c) Ruh-u Nebiyyina Muhammedi bir sır gibi sakladı, baharı yaza döndürme zamanı.

Sevgiler Saygılar…   

                            Hak ve Hakikat Partisi Genel Başkanı

                              Şair ve Yazar Sn. Dursun GÜNEŞ      Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   3340 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın