Doğan Haber Ajansının Yayınladığı Haber de; Doğru Yol Partisi ile seçim ittifakı yapan Hak ve Hakikat Partisi Genel Başkanı Dursun Güneş, idam yasasını geri getireceklerini belirterek, "Kılıcı masanın üzerine koyacaksın.

Doğru Yol Partisi ile seçim ittifakı yapan Hak ve Hakikat Partisi Genel Başkanı Dursun Güneş, idam yasasını geri getireceklerini belirterek, "Kılıcı masanın üzerine koyacaksın. Allah'ın adalet hükmü ile asacaksın, keseceksin" dedi.

Bugün saat 14. 00'da İstasyon Meydanı'nda düzenlenen mitingde konuşan Hak ve Hakikat Partisi Genel Başkanı Dursun Güneş, partililerin 'Baba Dursun' tezahüratları ile kürsüye çıktı. Konuşmasına Kuran'dan 'hak, adalet ve sabır' içerikli ayetler okuyarak başlayan Dursun Güneş'in konuşması partililerin sık sık 'tekbir' getirmesi ile kesildi. Kendisini dinlemeye gelen kadınların büyük bir bölümünün çarşaflı olduğu, önlem alan polisler de dahil yaklaşık 100 kişiye seslenen Başkan Güneş, "Hakkı, hakikati kabul etmiş, içlerine sindirmiş olsalar, bu miting alanını hınca hınç doldururlar" diye eleştiride bulundu.

'ERDOĞAN MİSYONER ELBİSESİ GİYDİ'

Çevrede polisin etkin güvenlik önlemi aldığı mitingde, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın 'milli görüş' elbisesini çıkararak 'misyoner' elbisesi giydiğini ileri süren Dursun Güneş, Avrupa Birliği ve IMF'nin önerisiyle Türkiye'de bazı kurumları özelleştirmeyle yahudilere sattığını iddia etti. 'Kürt açılımı' diye ortalığın kargaşa ortamına sürüklendiğini öne süren Güneş şunları söyledi:

"CHP'de meydana getirilen bir depremle Deniz Baykal indirildi. Mizaçlarına uygun PKK meşrepli Kemal Kılıçdaroğlu başkan yapıldı. MHP'yi belden aşağıya düşürmüş, saf dışı bırakmış. Neden? Kürt açılımına karşı olduğundan, Türkiye'nin bölünüp parçalanmasını istemediğinden. Allah bize fırsat verirse biz kalkınmayı köyden başlatacağız. Köylüyü milletin efendisi yapacağız. Eğer Türkiye'nin satılmasını istiyorsanız AKP'ye oy verin. Türkiye'nin bölünüp parçalanmasını istiyorsanız AKP'ye CHP'ye oyunuzu verin. İkisi kardeş olmuş zaten. Petrolü su fiyatına vereceğiz. İyi duydunuz değil mi, su fiyatına vereceğiz. "

'ASACAKSIN, KESECEKSİN'

Konuşmasından sonra Erzurum'da yaptıkları mitingi DHA'ya değerlendiren Dursun Güneş, genel seçimlerde barajı aşacaklarını ve yüzde 16 oy hedeflediklerini savunarak şöylye dedi:

"Bize 'asma kesme partisi' diyorlar, doğrudur. Adaleti kuracağız. 'Adalet' demek, ne demek? Kılıcı masanın üzerine koyacaksın. Allah'ın adalet hükmü ile asacaksın, keseceksin. Yani idam yasasını geri getireceksin. Bakın yolsuzluklara hiç değinmedik, değil mi? Yolsuzlukları görüyorsunuz. Nasıl oluyor da bir adam 4 sene başkanlık yapıyor, multimilyardar oluyor. Serveti ölçülemez bir hale geliyor. Bu memlekette zaten şeriat var. " - Erzurum (Doğan Haber Ajansı)Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   3591 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın