Sn. Seyit Özdemir Kayseri Olay Gazetesine Çarpıcı ve Ses Getirecek Açıklamalarda Bulundu

Seyit bey öncelikle sizi yakından tanıyabilir miyiz?

1979 yılında Kayseri’de doğdum. Lise mezunuyum. Kısa bir süre Suudi Arabistan’da işçi olarak çalıştım. Şu an sahibi bulunduğum İnşaat ve Emlak firmasında çalışmaktayım. Kayseri’de ikametgâh etmekteyim.

Siyasi olarak hedefleriniz nelerdir.?

Hedeflerimizi sıralamakla bitiremeyiz, öncelikli birkaç hedefimi sizlerle paylaşayım. Ülke yönetimindeki istikrarsızlığı bitirmek ve halkın hak ettiği yaşam standartlarına kavuşması için elimden geleni sonuna kadar seferber etmekteyim, bu halkın sorunları beni çok derinden üzüyor. Türk milletinin kaderi bir başka milletin ve milletlerin maşası olmak olmamalı uşak konumundaki Türkiye’ye hak ettiği saygınlığı ve hakkını her konuda Türk devleti şahsına yakışır bir konumda olma gururunu taşıma konumunda hak ettiği yere getirilmesi için ciddi çalışmaların yapılması gerekmektedir. Diğer bir hedefim Türkiye Cumhuriyeti İslam birliği kurulmasındaki yeri konumu hakkında İslam devletlerinin bir arada olmasıdır. Petrol yatakları İslam ülkeleri topraklarında olmasına rağmen Türkiye’deki petrol fiyatları çok yüksektir. İnanıyorum ki Türkiye’deki yer altı madenleri işlendiğinde kendi ekonomisini kendi kendine yeten ve yeraltı zenginliklerini işleyen ihracatı yüksek meblağlarda gelir elde eden bir ülke konumunda olacaktır.

Birleşme süresi nasıl oldu?

SP, BBP ile görüşmelerimiz sürekli olmuştur. Bilindiği üzere en son birlik çağrısında bulunan Namık Kemal Zeybek’in önderliğindeki D.P büyük ittifakta öncü rol oynadı ve milli görüş ve sağ çizgideki bütün partileri birlik olmaya çağırdı. Fakat medya önündeki o sıcak çağrıyı partilerin içinde bulamadık. Biz D.P nin çağrılarına uyarak her koşulda sizinleyiz bu niteliği özlemle bekliyoruz dedik. 1 ay hiçbir söz söylemeden bizi bekleten partili arkadaşlar hiçbir açıklama yapmadan 9 Nisan akşamüzeri sizinle beraber olamayız dediler. Bize bu partilerin iç yüzünü anlamamız hususunda da yardımcı oldu, dışarıdan İslami çerçevelerin içinde gözüken bu partilerin içi ülküsü bozulmuş, amacından hak ve hakikatten uzaklaşmış olduğunu gördük ve üzülerek burada söylüyoruz. 10 Nisan Pazar günü DYP den beraber olma çağrısı ve teklifi geldi, milletin bekasını gözeten, kadroları yenilenmiş, yepyeni bir DYP. Pazartesi günü listelerimizi uyum içerisinde hazırladık ve dosyalarımızı içeri verdik.

Sizce Türkiye’nin en büyük sorunu ne?

Türkiye’nin şüphesiz en büyük sorunu iki ana başlıkta terör ve işsizliktir. Bu ülke terörden çok çekmiştir ve halen çekmektedir. Türkiye’de siyasallaşan terör hem silahlı hem de mecliste kendini haklıymış gibi gösterme çabasındadır ve bu çaba ne yazık ki muktedir olamayan AKP hükümetini sindirmekte ve dedikleri siyasi ve silahlı eylemleri istediği konuma getirmişlerdir ve getirmektedirler. Terör silahı bırakıyor hükümette bıraktık barış çağırtkanlığı yapıyor silahlı eyleme geçiyor silahlı eyleme hükümette geçiyor bu ne kadar üzücü bir durumdur. Türkiye AKP hükümetinde kendi düşüncemde bitirilmek isteniyor. Hükümetin kendine biran önce gelmesi gerekmektedir. Yoksa bu millet bunu kanıyla malıyla ödemek zorunda kalacaktır. Hakkâri’deki kepenk kapatma zorunluluğunda kalan esnaf BTP’nin biz zorla kapattırmıyoruz ifadesi tamamıyla yalandır. Savcılığa intikal etmiş 6 tane şikâyet bunu BTP’nin yaptırdığının açık bir göstergesidir. Hükümet bu kişileri korumaktan acizdir ve kendi vatandaşını koruyamayan bir hükümetle Türkiye kaderine bırakılmıştır. Başbakan Erdoğan BTP’nin Hakkari mitinginde Hakkari'de kepenkler kapatılmadı. BDP'li Belediyenin talimatıyla kapattırıldı derken Hükümet olarak acizliğini ifade etmiştir bence bu kadar eli kolu bağlı hükümet olamaz muktedir değilsin madem milletimizi kandırma.
İşsizlik konusuna gelince Türkiye’de ciddi oranda bir işsizlik ordusu var bu insanlar üniversite mezunu dahi iş bulmak konusunda adeta çırpınıyor istihdamın olmadığı bu zamanda Allah yardımcıları olsun bu konuda ciddi bir çözüm ortaya konması gerekir.
Siyasete nasıl atıldınız. Siyaset dışında neler yaparsınız.
Siyasete 2008 yılında Hak ve Hakikat partisi ile atıldım. Türkiye’deki siyasetin bozulması hükümetin tutumu beni siyasete girmeme en etkin sebeptir. Bu ülke sahipsiz değildir. Rantçıların, çıkarcıların maddi kazanç için ülkenin değerlerini hiçe sayanların karşısındayız. İnanıyorum ki Türkiye’nin %70 i benim gibi düşünüyor. Biz bu topraklarda doğduk inşallah bu topraklarda öleceğiz. Siyasetin dışında Emlak işiyle uğraşmaktayım. Her sektörde olduğu gibi bizimde sorunlarımız var.


Siyasetin size kazandırdıkları ve kaybettirdikleri şeyler nelerdir?

Siyasetin bize kazandırdığı insanların bize karşı açık sözle kendilerini ifade etmeleri sıkıntılarını isteklerini dile getirmeleri sanki ailelerinden biri gibi sıcak ve dostane yaklaşmaları olumsuz tarafı toz pembe bir ülkede yaşayan insanların aksine sözüm ona Türkiye’yi öyle gösteren hükümet, dertli ve meşakkatli insanlarımızın sorunlarının olması ve bu sorunları çözecek muhataplarının olmaması hükümetin cevap verememesi. Ben bunu normal karşılıyorum daha öncede bahsettim muktedir değiller. Türkiye’deki fakir ve zenginin arasındaki maddi farkların giderek büyümesi adaletin herkes için eşit olmaması. Türkiye’de eşit dağılımın olmamasıdır.

Hükümetin en çok neyini eleştirirsiniz?

BOP eş başkanı olması en çok karşı durduğum benimseyemeyeceğim bir durum, bunu üzüntüyle karşılıyorum. Hıristiyan Ortodoks kiliselerin Türkiye’de faaliyet göstermeleri masonluk üzerine çalışma yapmaları ve yoksul kesimin dini İslam olan bu kişilerin Hıristiyanlaştırılma çabaları camii ibaresinin kaldırılıp mabet yapılması dini İslam olan Türkiye cumhuriyeti devletinin her kesime taviz vermesi devletin kasasından kilisenin tadilat masraflarının karşılanmasını kınıyorum. İsrail’e hizmet edenlerin Allah belasını versin. Hıristiyanlıkta İsrailliler koruma ve kollamak onların birinci görevleridir. Hükümet koltuk sevdasında vatandaş perişan pembe gözlüklü bir hükümetimiz var istikrar yok. ÖSYM başkanı işi anlamadığı halde birçok kişiyi mağdur etmeleri hükümetin neye dayanarak orada o kişiyi o makamda tutmasının hiçbir anlamı yok. Sorun çok çözecek aklı başında biri yok. Özelleştirmeye karşı değilim ama yabancılara satılan yerlere karşıyım. Aziz milletimizinse bildiği konular bunlar sıralamakla bitmez.

AKP seçim öncesi neden anayasa taslağını açıklamıyor?

AKP seçim öncesi anayasa taslağını PKK Terör örgütü başı olan Abdullah Öcalan’ı ev hapsine bırakacağını düşünüyorum ve teröristlere yönelik kolaylık sağlayacak anayasa düzenlemeleri yapacağından ve buna bağlı olarak oy kaybetme korkusundan dolayı anayasa taslağını gizli tutuyor. Seçimlerden sonra bunu milletimiz açık bir şekilde görecektir. PKK terör örgütünün eylemlerinin dahada seçimlerden sonra buna bağlı olarak şiddetleneceğini vites yükselteceğini düşünüyorum.

Başbakan BOP’u neden savunuyor? Ayrıca Türkiye’yi bölünmeye mi gidiyor?

BOP’u savunan başbakan Diyarbakır doğunun göz bebeği olacak sözünde büyük İsrail devleti kurulmasına eş başkanlık yapmış oluyor. Bu şüphesiz Türkiye’nin bölünmesine zemin ve destek olarak görüyorum. Irak'ta ABD askerleri onbinlerce Müslüman kadına tecavüz etti. Bakınız bir ABD gazetesine verdiği demeçte ne diyor; ABD askerleri Irak'ta kutsal görev yapıyorlar, onlar ülkelerine sağ salim dönsünler diye her gün dua ediyorum. İşte AKP ve lideri budur, mazlumun safında değil, zalimin hizmetinde katliam ve vahşetin suç ortaklığı yapmışlardır. Bu hizmetleri nedeni ile de, Yahudi Lobisinden Madalya alan tek başbakandır.
Seçime çok az süre kaldı, muhalefet partilerinin bu gerçekleri ısrarla dillendirmeleri, 12 Haziran günü, Recep beyin sahte kahraman olarak ortaya çıkmasını engellemeleri gerekiyor. Yönlendirme anketlerine bakılmamalıdır, AKP, olağanüstü bir durum yaşanmadığı sürece 12 Haziran seçimlerinde İktidardan gidecektir. ABD ve haçlı batının destekçisi suç ortağı olduğu vurgulamak istiyorum.

Referandumda tavrınız evet mi hayır mı oldu?

Referandumda tavrımız evet oldu çünkü anayasa değişmesini bizlerde istiyoruz milletin bu anayasayla hak ve hukuk olarak milletin istediği bir anayasa eşitlik ilkesi doğrultusunda herkes için eşit bir anayasaya kavuşmamız gerekiyor.

En son eklemek istediğiniz bir şey var mı?

En son birkaç cümle olarak bana bu fırsatı verdiğiniz için size ve emeği geçen tüm çalışanlarınıza saygı ve sevgilerimi sunar teşekkür ederim. Allah hakkımızda her şeyin hayırlısını versin akıbetimizi hayıreylesin inşallah. Aziz milletimizi Allaha emanet ediyorum.Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   2488 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın