Seçim çalışmaları kapsamında Muş’a gelen Hak ve Hakikat Partisi Genel Başkanı Dursun Güneş, engellere rağmen seçimleri kazanıp, adaleti oturtacaklarını ve ülkeyi Hz. Ömer’in adaleti ile buluşturacaklarını söyledi.

Muş Ovası Gazetesinin Haberi;

Doğru Yol Partisi ile seçim ittifakı yapan Hak ve Hakikat Partisi Genel Başkanı Dursun Güneş, Muş’a geldi. Muş ziyareti kapsamında kendisini karşılayan Hak ve Hakikat Partisi Muş milletvekili birinci sıra adayı Aydın Bozdağ, İkinci sıra adayı Celil Bingöl ve Dördüncü sıra adayı Gökhan Çınar’la birlikte Hak ve Hakikat Partisi, projelerine yönelik açıklamalarda bulunan Hak ve Hakikat Partisi Genel Başkanı Dursun Güneş, ülkeyi Hz. Ömer’in adaleti ile buluşturmak üzere bu yola baş koyduklarını ve ülke halkının mahkûm edildiği adaletsizliğe dur diyecek tek partinin Hak ve Hakikat Partisi olduğunu ifade etti.

 

Konuşmasına;

Alemi canda yaşarım,

Hakkın peşine koşarım,

Bardağım doldu taşarım,

Ölçemezler boyumuzu,

bir şiirin dörtlüğüyle başlayarak, Yüksek Seçim Kurulu’nun vetosu ile karşılaştığı zaman orada okuduğu şiiri, Muş’ta da tekrarlayan Hak ve Hakikat Partisi Genel Başkanı Dursun Güneş, baskıların kendilerini yıldıramayacağını söyledi.

 

Muş milletvekili adayları ile birlikte partisinin 2012 Haziran seçimleri sonrasında hak ettiği değeri göreceğini belirterek, bu anlamda halka inancının tam olduğunu belirten Güneş, seçim çalışmalarının eşit şartlarda olmadığından yakınırken konuya ilişkin olarak, “Ülkede seçim eşit şartlarda yürümüyor. Eşit değil. Sayın Başbakan tüm imkânları eline almış bir vaziyette seçim çalışmalarını yürütüyor. Başka partilere yol vermiyor. Türkiye genelinde her yer işgal edilmiş. Medya işgal edilmiş. Bazı medyalar satın alınmış ve yandaş medyalar yüzünden seçim aynı şartlarda değil. Güreşin de güreşmenin de bir adabı var. Eşit şartlarda bizimle güreşmeye güçleri yok. Haklarımızı gasp ediyorlar. Adaletsiz ve edepsiz bir seçim süreci yaşanıyor. Buna rağmen AK Parti bu seçimlerde hüsrana uğrayacak. Engellemelere rağmen seçimleri kazanıp Meclis’e girip adaleti kuracağız. Hz. Ömer’in adaletini getireceğiz” dedi.

 KILIÇDAROĞLU’NUN PROJESİNİ SİLDİ

 Muş ziyareti çerçevesinde CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun işsizliğe çözüm stratejisinin de kendi projesi ile üzerini sildiğini belirten Hak ve Hakikat lideri Dursun Güneş, işsizliğe çözüm projesine yönelik, “Adaleti oturttuktan sonra kalkınmayı köylüden başlayacağız.20 gündür seçim çalışmaları çerçevesinde geziyoruz. Bugünde Hasköy’deydik. Kahveler tıka basa dolu. Bu kahvelerdeki kardeşlerimizi oralara gitmemeleri için onu sağlamak için bu kardeşlerimize hayvan vereceğiz. Kılıçdaroğlu diyor ki, herkese 600 TL işsizlik maaşı. Bende diyorum ki, sen o 600 TL’yi bir yıl boyunca her ay vereceğim diyeceğine toplamda 12 ay olarak 7 bin TL’yi aşan bu parayı tek defada ver ve her çiftçi kardeşim büyük veya küçükbaş hayvan alarak teşvikini sağlasın ve hayvancılıkla uğraşsın. Bu da bizim köye dönüş projelerimiz işsizlik projelerimiz arasında yer alacak bir çalışmadır” diye konuştu.

 BAŞBAKAN FAKİRLİK FONLARINI DAĞITIYOR

 Seçimler öncesi iktidar tarafından çeşitli seçim yatırımları yapıldığını ve halkın kandırıldığını söyleyen Güneş, dağıtımı gerçekleştirilen paraların fakir fonlarından halka ait olan paralar olduğunu ve yine bu paraların halka farklı bir şekilde aktarılan paralar olduğunu söyledi. Halka ait olan fakir fonları ile siyaset yapmanın gerçek manada bir adaletsizlik olduğuna işaret eden Dursun Güneş, konuşmasında: “Başbakan Recep Tayip Erdoğan’ın fakirlik fonlarındaki paraları dağıtarak, oy alma hesapları içerisindedir diyen Güneş, haksız rekabete bir kez daha dikkat çekti. Güneş açıklamasında, Muş’un tarımsal ürünlerine de vurgu yaparak, Türkiye’de en kaliteli tütün çeşitleri arasında yer alan Muş tütününe getirilen kotanın çiftçiyi kendisine mahkûm etme girişimi olduğuna dikkat çekerek, yine bir başka bölgede pamuk üreten vatandaşımız pamuk üretemiyor. Bunlar gerçekten ülke yarınları adına endişe verici. Biz diyoruz ki, su fiyatına mazot vereceğiz. Peki, nasıl olacak bu. Ben defalarca komşu ülkelere ziyarete gittim. Oralarda bu mazotlar gerçekten çok ucuz. Niye biz bugün mazot’ta sıkıntı yaşıyoruz. Tabii ki satılmış siyasetçilerimiz yüzünden değilmi? Amerikanın etkisinden kurtulamayanlar yüzünden değilmi? Halkımız gurbetçiliğe sevk edildi. Bizler bununda önüne geçmek için, halkın gerçek manada ihtiyaçlarını görüp bilmek ve halkımızı refaha kurtuluşa erdirmek için bu yola baş koyduk ve sonuna dek bunu hayata geçirene dek bu yoldan dönmeyeceğiz” dedi.

 SATILMIŞ TÜRKİYE’NİN HALİ

 Konuşmasında dış güçlerin Türkiye’deki beklentilerine de dikkat çekmek isteyen Hak ve Hakikat lideri Dursun Güneş, “Bakın satılmış Türkiye’mizin haline. Bizler mayınlı arazinin durumunu hepimiz biliyoruz. Bu arazi 49 yıllığına İsrail’e verilecekti. Ne kadar uğraşıldı hepimiz biliyoruz. Oradaki amaç şuydu: O arazinin altındaki madeni almaktı maksat. En büyük rezerve petrol. Nasıl bir pazarlık yapılmış ki, o Başbakan’ı bu kadar olumsuzluğa sevk ediyordu o arazi sorunu. Bakın buna tekrar tekrar dikkat çekmek istiyorum. Buradaki amaç; halkı fakirliğe sevk etmek, el avuç açmaya yöneltmek içindir. Yazık günah değilmi bu halka. Yazık günah değil mi? Bu insanlarımıza, kardeşlerimize. Neden bizler huzur içinde yaşayamıyoruz. Bir zamanlar sağcı-solcu kavgası vardı. Şimdi ise Kürt, Türk kavgasına dönüştürmek istiyorlar. O güçler, yine bunu yapandır. Bunlar bizimle dost olabilir mi”?diye konuştu.Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   2203 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın