Hükümet, bölücü terör karşısında acze düşmüş ve PKK’lı teröristleri mecliste barındırıyor. Hükümet nasıl bir anayasa yapacak merak ediyorum.

RAHMAN VE RAHİM OLAN ALLAH’IN ADIYLA BAŞLARIM 2011 SEÇİMLERİ VE MİLLETİ TEMSİL EDEN MECLİS Terörist örgütünün çıkarmış olduğu 36 milletvekilinin özgeçmişi.

İstanbul 1. Bölge SABAHAT TUNCEL

Polise tokat atan milletvekili. PKK KCK örgütüne üye olmaktan ve propagandalığını yapmaktan.2007 Kocaeli Gebze de tutukluğu bulunurken ceza evinden meclise çıkan milletvekili.

İstanbul 2. Bölge SIRRI SÜREYYA ÖNDER

12 yıl kesinleşmiş cezası olduğu halde YSK milletvekili seçilme hakkını vermiştir.

İstanbul 3. Bölge ABDULLAH LEVENT TÜZEL

EMEP Partisi genel başkanı İmralı’dan gelen emirle tespit edilen adaylar Abdullah Öcalan seçim öncesi ÖNDER VE TÜZEL bizim için önemli dinilen milletvekilleri.

Adana MURAT BOZLAK

 2003 HADEP kapatılırken bölücülük ifadelerden 5 yıl siyasi yasak aldı.

Kararı AİHM bozdu.

Ağrı HALİL AKSOY

Toplam 13 yıl hapsi var. PKK ve KCK ya yataklıktan onlarca davadan yargılanıyor.

Mardin GÜLSEREN YILDIRIM

2010 KCK dan tutuklu, halen  Mardin kapalı ceza evinde yatıyor.

 Diyarbakır LEYLA ZANA

PKK ve KCK ya yardım ve yataklıktan 10 yıl hapsi var. "Türkiye'ye teşekkürler" diyerek başlayan Leyla Zana ise, "İstanbul, Mersin, Adana'daki halklar barış ve kardeşlik içinde yer aldılar. Türkiye ve Kürdistan'a teşekkürler. Bizler ortaklığa geliyoruz. Biz diyoruz ki Kürtler bu devletin ortağı olacaktır. Kimse aksini düşünmesin. Bugün Kürtlerin ulusal birliğinin bayramıdır" dedi.

Van KEMAL AKTAŞ

PKK davasından 22 yıl hapis yattı 2009 da KCK dan tutuklandı .Halen Diyarbakır D tipi ceza evinde.

Bitlis HÜSAMETTİN ZENDERLİOĞLU

9.5 yıl hapis yattı

Diyarbakır HATİP DİCLE

1994 dokunulmazlığı kalktı ve tutuklandı.2004 tahliyesinin ardından 2010 KCK dan tutuklandı .halen tutuklu.

Mardin AHMET TÜRK

2009 DTP kapatılırken milletvekilliği düştü ve 5 yıl siyasi yasağı var.

Mersin ERTUĞRUL KÜRKÇÜ

 Ölüm cezasıyla yargılandı.14 yılını ceza evinde geçirdi.

Şırnak SELMA IRMAK

HADEP VE DTP çalıştı belediye başkan adayı iken gözaltına alındı, Diyarbakır ceza evinde tutuklu.

Şırnak FAYSAL SARIYILDIZ

2009 tutuklandı Mardin e tipi ceza evinde tutuklu.

Şanlıurfa İBRAHİM AYHAN

Şanlıurfa BTP il başkanıyken 2010 tutuklandı, Şanlıurfa kapalı cezaevinde.

Van AYSEL TUĞLUK

2009 DTP kapatılmasıyla birlikte siyasi yasak olarak milletvekilliği düştü

Mardin EROL DORA

Türkiye’nin ilk Süryani milletvekili

Siirt GÜLTAN KIŞANAK

18 Şubat 1992’de “Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu’na Muhalefet” suçlamasıyla 1 yıl 4 ay 15 gün hapis cezası aldı.

Hakkâri SELAHATTİN DEMİRTAŞ

''Terör örgütünün propagandasını yapmak'' suçundan 1 yıl hapis cezasına çarptırdı. Mahkeme, sanığın yargılama aşamasındaki tutum ve davranışlarını dikkate alarak verilen cezayı 10 aya indirdi ve ''Hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına'' karar verdi.

Hakkâri ADİL KURT

Erdoğan değil ecdadı bile gelse Öcalan'ın özgürlüğünü ve Demokratik Özerk Kürdistan'ı engelleyemeyecektir" dedi.

Hakkâri ESAT CANAN

Eski CHP li ve avukat olan milletvekili, 19. ve 22. dönem Hakkâri milletvekilliği yapmıştır.

Şırnak HASİP KAPLAN

Öcalan’ın PKK davasından idamla yargılandığı duruşma, son kez 30 Nisan 1999’da Ankara’da yapıldı. Öcalan’ın avukatlığını Hasip Kaplan üstlendi.

DTP’ ye katıldıktan sonra Eşbaşkan Yardımcısı olan Hasip Kaplan, 14 Nisan 2006 da “Asker ve hükümet isterse silahlar hemen susar, barışçıl süreç hemen başlar. Böylesi bir süreçte her türlü sorumluluğu almaya hazırız” dedi. “PKK’nın stratejik olarak ileri yayılmış ’silahın bırakılması açıklamaları var” diyen Kaplan, terör örgütünü kınamaya yanaşmayarak, düşüncesini “Terör  sadece kınamayla çözülecek olay değil, PKK ile diyalog kurulmalı” şeklinde dile getirdi.

Bir süre önce Şırnak’ın kırsal kesiminde önce güvenlik güçleri ile girdiği çatışmada öldürülen PKK’lı kadın terörist Rojda Aslan için düzenlenen taziyede “Şehitler ölmez, Kürtler vazgeçmez” sloganlarının atılırken Hasip Kaplan, Başbakan Erdoğan’ın Kürt ve Türk kardeşliğinden bahsettiğini belirterek, “Müslümanlıktan bahsediyorsun ancak cenazeleri ailelere vermiyorsun.” diyerek eleştirdi.

Diyarbakır EMİNE AYNA

Emine Ayna’nın bazı sözleri;“Ben İskenderun’da gerçekleşen eylemden şunu okudum. Artık bu savaş sadece Kürdistan’da olmayacak. Ben bunu okudum. Kimse kızmasın bana bunu söylediğim için. Gerçekler acıdır, acıtır.”

"Seçim sürecinde eğer Başbakan Erdoğan bu düşmanlığa devam ederse seçime giremez. Ne Kürdistan’da ne Türkiye’de seçime giremez. Bu başkaldırı ve isyanın karşısında hiçbir şekilde duramaz"

“Bu demokratik siyasete hiçbir kaygıya ya da komplekse kapılmadan PKK'yi de dâhil edebilecek demokratik olgunluğu gösterebilmeliyiz”

Diyarbakır ALTAN TAN

Terör örgütü PKK ve elebaşı Abdullah Öcalan lehine sloganların da atıldığı ziyaret sırasında konuşan Altan Tan, Kürt halkının artık beklemeye tahammülünün kalmadığını anlatırken şöyle dedi:
"Başbakan diyor ki 'Ne aceleniz var?' Başbakan, ne Allah'ın bize verdiği hakları ne de AB hukukunu tanıyor. Onun için direnişten başka bir yolumuz yoktur.

Diyarbakır NURSEL AYDOĞAN

Milletvekili seçilen Leyla Zana, Şerafettin Elçi, Emine Ayna, Nursel Aydoğan ve Altan Tan yoğun kalabalık nedeniyle güçlükle çıkabildikleri platformda vatandaşları zafer işaretleri yaparak selamladı. Platformda "Kürdistan bizim ülkemiz, Diyarbakır başkentimiz" türküleri ile PKK marşlarının çalındığı platformun üzerine çıkan yüzü kapalı gençler büyük PKK flaması açtı, gençlerin platformdaki görevliler aşağı indirdi. Kutlamada kısa konuşmalar yapan milletvekili adayları, Demokratik özerkliğin inşasının mutlaka gerçekleşeceği mesajları verip, Kürt ve Türkiye halklarına kendilerine verdikleri destekten dolayı teşekkür etti.

Diyarbakır ŞERAFETTİN ELÇİ

Yakında herkese özgürlük geleceğini, tutukluların hapishanelerden çıkacağını belirterek, "Başkan Apo ile dağlardaki kahramanlarda onurlu bir şekilde başları dik olarak aranızda olacaklardır.

Van ÖZDAL ÜÇER

Milletvekili Özdal Üçer, kendilerini slogan atmamaları konusunda uyaran polis müdürüne, "Çekil önümden. Haddini aşıyorsun. Terbiyesizlik yapma." dedi.

"Onlar Türk milleti adına bu tür haksız ve hukuksuz kararlara imza atıyorlarsa, bizler de Kürt halkı adına bu hukuksuz, kanunsuz ve meşru olmayan mahkeme kararlarını hiçe sayıyoruz. Bu mahkeme kararının bizim için hiçbir değeri yoktur. Belediye Başkanımız Sayın İhsan Güleri seçen Başkale halkıdır. Onu görevden alabilecek tek merci de Başkale halkıdır.

Van NAZMİ GÜR

Ahmedi Hani Parkı’nda toplanan kalabalığa hitaben konuşan bağımsız aday Nazmi Gür, Kürt Dil Bayramı nedeniyle açıklamayı Kürtçe yapmak istediklerini belirterek, şunları söyledi:
"Ancak ahmak Başbakan anlasın diye açıklamamızı Türkçe olarak yapıyoruz. AKP ve Başbakan Erdoğan artık bu kan emici siyasetinden vazgeçmelidir. Artık Kürt halkı da onun anlayacağı dilden konuşacaktır. Bizler ailelerin, Kürt halkının ve Kürdistan’ın başı sağ olsun diyoruz.
Çatışmasızlık kararı varken, 12 canın gene toprağa düşmesine anlam veremiyoruz. Başbakan iyi bilsin. Kürdistan özgürlük mücadelesinde ne ABD ne de başka güçler onun arkasında durmayacaktır. Artık Başbakan bu ahmaklığı bırakarak, Kürt halkının kanını dökmekten vazgeçsin. 12 gerillanın ölümü savaş nedenidir. Bunun için Başbakan’a çağrımız, eğer savaş ilan ediyorsa mertçe çıkıp ilan etmesidir. Biz de bunu kabul edelim" dedi.

Iğdır PERVİN BULDAN

Bağımsız aday Pervin Buldan konuşmacı olarak partilerle seslenerek; Güneşin ilk doğduğu yer olan Ermenistan’ın kapısı Iğdır’a hepinizi hoş geldiniz diye sözlerine başlayan Pervin Buldan, Başbakan'ın Kürtler hakkında bir haftadır sözler söylediğini ileri sürerek, terbiyesizce, ahlaksızcasözler sarf ettiğini, Kürtlerden oy almayacağını anladığından Kürtlere saldırmaya başladığını iddia etti.
 12 Haziran'dan sonra Kürtlerin kendi vali, kaymakamını seçeceğini dile getiren Buldan,  Seçimlerden sonra özerklik ilan edilecektir. Yıllardır Kürt halkına zulüm uygulanıyor. Kürt halkı, kendi kararını verip AKP'yi sandığa gömecekdedi.
  2011 yılının özgürlük yılının olacağını vurgulayan Buldan, Kürtlerin kendi anadilinde eğitim ve öğretim göreceği bir yıl olacak. 2011 yılında PKK lideri Abdullah Öcalan özgürlüğüne kavuşacak ve Demokratik Özerkliğin yılı olacaktır şeklinde konuştu.

Şanlıurfa İBRAHİM BİNİCİ

21 Ağustos 2006’da yine bir terörist cenazesinde konuşan Binici, TMK adı altında çıkarılan yasalarla, özellikle Kürtlerin(?) yaşadığı bölgelerde barış ve demokrasinin engellenmeye çalışıldığını iddia ederek, “HPG’li Abbas Emani’nin sağ yakalanıp işkencelerden geçirilerek infaz edilmesi ve sonra da cesedinin yakılması barışa değil savaşa hizmet etmektedir” dedi.

Teröristlerin cenazelerinde görülmesi yadırganmayan İbrahim Binici, 12 Kasım 2006 da katıldığı PKK’lı bir başka terörist cenazesinde, “Ateşkesin sağlanması için gerekli adımlar atılmalıdır. Artık gençlerin ölmesini istemiyoruz. Barışa muhatap bulmamız gerekiyor” dedi.

15 Aralık 2006 tarihinde DTP’li diğer yöneticilerle birlikte İbrahim Binici’nin Urfa’nın Viranşehir ilçesinde düzenledikleri panelde, salona asılan terörist başı Öcalan’ın posteri nedeniyle Viranşehir Cumhuriyet Savcılığı tarafından haklarında soruşturma başlatıldı. Öcalan posteri altında açıklama yapılmasının suç olduğu kaydedilen savcılık iddianamesinde, sanıkların “Suç ve suçluyu övmek” fiilini içeren TCK’nin 220/8. maddesini ihlal ettiği belirtildi. “Abdullah Öcalan siyasi irademdir” DTP’liler tarafından başlatılan “Abdullah Öcalan siyasi irademdir” kampanyası ardından avukatlarının Öcalan’ın zehirlendiğine ilişkin kışkırtmaları sonucu İmralı’ya bağımsız sağlık heyeti gönderilmesini istedikleri bir toplantı düzenlediler. 1 Nisan 2007 de yapılan toplantıda konuşan DTP’li İbrahim Binici:

“3 buçuk milyon kişinin Öcalan’ı siyasal irade olarak kabul ettiğini” söyledi. 4 Nisan’da Öcalan’ın doğduğu köy olan Ömerli (Amara) Köyü’ne yürüyüş düzenleneceğini hatırlatan Binici:

“Sayın Öcalan’ın sağlığı ile aslında top yekûn bir saldırı yapılmak isteniyor. Halk bağlılığını defalarca dile getirmiştir.” dedi.

Kars MÜLKİYE BİRTANE

Emek, Demokrasi ve Özgürlük Bloğu Kars Bağımsız Milletvekili adayı Mülkiye Birtane

Muş DEMİR ÇELİK

Demir Çelik, Kürdistan’da halkların ayrı duruşundan medet umanların umut besleyenlerin var olduğunu belirterek, “Şunu iyi bilsinler ki Kürdistan’da faşizme inkâra, imhaya geçit yok. Kürtlerin artık eski Kürt olmadığını özgürlüğe susamışlığın birliğini göstererek herkesin aynı çatı altında toplandığını görsünler” dedi

Türkiye’de yaşayan halkların farklı inançları ve dinleri Sayın Abdullah Öcalan’ın projesi olan Demokratik Cumhuriyet’te bir araya getirip barış içinde yaşamayı sağlayacağız. 12 Haziran’ın sabahında Türkiye Meclisi bahçesini emeğin, kardeşliğin gül bahçesine dönüştüreceğiz. Ölümü değil yaşamı esas alarak 30 yıldır devam eden savaşı demokratik bir anayasada birleştireceğiz” dedi.

Muş SIRRI SAKIK

BDP Muş Milletvekili Sırrı Sakık öğrencilerin okuduğu andı gündeme taşıdı, "Kürtlerin ayrımcılığa maruz kaldığını" savundu. Sakık "Ben Türk değilim. Benim varlığım niye Türk varlığına armağan olsun?" deyince Genel Kurul karıştı.

Batman BENGİ YILDIZ

“Bizi desteklemek; Sayın Öcalan’ı desteklemektir. Bizi desteklemek; dağdaki yoldaşımızı desteklemektir. Bizi desteklemek zindandaki belediye başkanlarımızı, arkadaşlarımızı desteklemektir. Size müjdeyi verelim, bu akşamdan itibaren izleyin, Türkiye’nin televizyonu, yazarı-çizeri ‘Kürdistan’ı konuşacak. Sadece onlar mı, güneydeki Kürt kardeşlerimiz de sizi konuşacak, herkes diyecek ki; ‘Orası Kürdistan’dır, orada Kürtler var.’ Görevinizi yaptınız, emanetinizi bizim omuzlara yüklediniz. İnşallah, Allah’ın izniyle halkımızın desteğiyle sözlere layık olmaya çalışacağız. Hiçbir şey yapmasak bile şu sözü verebilirim, asla bu halka ihanet etmeyeceğiz. Bir canımız vardır, söz veriyoruz canımız pahasına sizi savunacağız.”

Batman AYLA AKAT

Basında BDP'li Ayla Akat Ata'nın 2010 Temmuzunda bir toplantıda ''Gönül ister ki bütün Kürtler Müslümanlığı bırakıp Hıristiyan olsunlar" dediği ileri sürülmüştü.DTP Batman Milletvekili Ayla Akat Ata, hükümetin başlattığı `Kürt açılımının' gerçek mimarının Kürt halkı ve `onun bir parçası' olarak nitelendirdiği terör örgütü PKK olduğunu öne sürerken, "Yanlışta ısrar edilirse Türkiye'yi bekleyen çok daha acı bir süreç olacaktır"

Bingöl İDRİS BALUKEN

İmralı’dan gelen emirle tespit edilen adaylardan, Abdullah Öcalan’ın seçim öncesi ÖNDER VE TÜZEL bizim için önemli dinilen milletvekillerinden.

 

BDP’li milletvekillerinin yaptıkları açıklamaların büyük bölümüne ise ceza davaları açıldı. Davaların büyük bölümünü örgüt propagandası suçu oluşturuyor. İstanbul Milletvekili Ufuk Uras hariç 19 milletvekili hakkında 544 fezleke hazırlandı. Milletvekilleri hakkında çeşitli mahkemelerde açılan davalarda toplam 2 bin 333 yıl hapis cezası isteniyor. Anayasa Mahkemesi’nin milletvekilliklerini düşürdüğü DTP’nin siyasi yasaklı Genel Başkanı Ahmet Türk ve Diyarbakır eski Milletvekili Aysel Tuğluk hakkında devam eden davalarda ise toplam 139,5 yıl ceza isteniyor. 

 BDP’li milletvekilleri arasında hakkında en fazla fezleke hazırlanan isimlerin başında Mardin milletvekili Emine Ayna geliyor. Yaptığı radikal açıklamalarla dikkat çeken ve “Şahin” politikaları ile tepki çeken Ayna ile ilgili 69 fezleke bulunuyor. Ayna hakkında mahkemelerde açılan davalarda ise toplam 335 yıl hapis cezası isteniyor. Ayna’yı 57 fezlekeyle Van Milletvekili Özdal Üçer ve Şırnak Milletvekili Sevahir Bayındır takip ediyor.

Siyaseti bir dava üzerine yapan ve davasının tamamen bölücülük ve ayrıştırma politikası olan terör örgütü PKK, Siyasallaştırılarak ve YSK’nın kararlarıyla meclise sokulmuştur. Altı doldurulan ve kuvvetlendirilen Siyasal PKK ayağı yeni yapılacak Anayasa da etkin rol oynayacak mı, yoksa dışında tutuluna bilinecek mi? Özü sözü ortada olan, “bizi desteklemek, Apo’yu desteklemedir” sözlerini dahi pervasızca söylemekten çekinmeyen terör örgütü üyelerine Nisan 2011 de YSK tarafından vize verilmiştir.

Kaset skandalları ile sarsılan MHP yolun sonunda bir kurtuluş eli bekliyor. Muhafazakâr söylemleri ile meclise girmeyi başardı. Başına bela sarığı saran bahçeli bu aşk oyununda sona yaklaştı. Maskeleri düşecek bu aşkı taşıyanlarında maskeleri düşecek.

Ergenekon örgütüne yardım ve yataklık yapan CHP akıbetini hazırlamıştır. CHP'den Mehmet Haberal, Mustafa Balbay, Sinan Aygün ve İlhan Cihaner ile MHP'den Engin Alan Milletvekili seçilmişlerdir. Terör örgütüne yardım ve yataklık yapmaktan parti kapatılmalı Cumhuriyet Başsavcılığı bunu bir ihbar olarak değerlendirmelidir.

Kaset skandalıyla gündeme gelen Deniz Baykal’ın halen CHP de tutulması milletvekili seçilmesi CHP de ahlak seviyesinin çöktüğünün bir göstergesidir.

Buradan yargıya sesleniyorum NEDEN tarafsınız.

Yüksek Seçim Kuruluna sesleniyorum terör bağlantılı adaylara yol verdiğin halde İSTANBUL 2. 3. bölgeden DYP milletvekili adaylarını NEDEN? Veto ettin, vize vermedin.

Hukukun üstünlüğüne inanmak istiyorum bir ADİL mahkemeniz var mı?

Hükümet, bölücü terör karşısında acze düşmüş ve PKK’lı teröristleri mecliste barındırıyor. Hükümet nasıl bir anayasa yapacak merak ediyorum.

Bunun adına istikrar diyor, demokrasi diyor.

Bu meclis, bu yükü kaldırabilecek mi?

Bu meclis bu yükü kaldırabilecek mi? bu kadar teröristle baş edebilecek mi?

Anayasa buna ne diyecek merak ediyorum…

 

 

 

 Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   2738 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın