Kıymetli vatandaşlarım Allahın selamı üzerinize olsun. Biz Hak ve Hakikat Partisi olarak;

RAHMAN VE RAHİM OLAN ALLAHIN ADIYLA BAŞLARIM

Kıymetli vatandaşlarım Allahın selamı üzerinize olsun. Biz Hak ve Hakikat Partisi olarak; dünya görüşümüz, mevcut memleketin düzeni ve gidişatı, mevcut siyaset, Ak Parti yol haritası ve ilkelerimiz hakkında ki görüşlerimizi, siz kıymetli vatandaşlarımızla paylaşmak istedik.

Mevcut sistemin çöktüğünü, işlemez hale geldiğini, yeni bir anayasanın şart olduğunu söyleyen siyaset, yeni bir anayasa yapmaya söz verdi. Taş gediğine geldi, taşı yerine kim koyacak. Ak Parti’nin yol haritası belli; “Kapitalizme hizmet etmek, Avrupa uyum yasalarına göre yasa çıkarmak” Muhalefet ise çalkalanıyor, BDP milletvekillerinin meşruluğu tartışılır halde.

Bu halkın anayasasını kim yapacak?

Bu seçilmiş olan milletvekillerinin hakkı yansıtmadığı kesin. Çünkü sekiz yıl boyunca hep aldatıcı olmuşlar, hakkı temsil etmemişlerdir. Adaleti temsil etmemişler ve Adil olamamışlar, kapitalizme hizmetçi olmuşlar. Paralarına para katmış, zengini daha zengin, fakiri ise daha fakir yapmışlar böylelikle kendi imparatorluklarını kurmuşlar. Hal böyle olunca çıkaracakları anayasa nasıl olacak. ABD mi örnek alınacak, İngiliz mi, kimi örnek alacaklar? Kim bu karanlık geçmişe bir sünger çekip, yeni bir çağ açacak, Sultan Fatihi örnek alacak. Babası belli değil anası belli değil. Bu halkın anayasasını kim yapacak.

Milli ve manevi değerlerini kaybetmiş nefsinin dünyanın esirsi olmuş MHP mi?

İttihat ve Terakkinin devamı olan, laikliğin savunucusu, Kemalist partisi CHP mi?

Yoksa PKK, Apo nun terör örgütü mü?

Kim yapacak bu anayasayı?

Bu satılmış basın mı?

Ahlak seviyesi sıfırlamış bu siyaset, bu anayasayı yapmaya kamil değil muktedirde olamaz.

Anayasa okumakla anayasa yapılmaz. Halkı okumakla halkın anayasası yapılır. Halktan biri olmayan, halkı tanımayan,  halka tepeden bakan, halkın kaynaklarını satan, sömürü düzenine hizmet eden menfaatperestler, halkı ezip geçenler, halkı aldatan, halkı sömüren bu sömürücüler mi bu anayasayı yapacaklar? Bunlar kendi imparatorluklarına uygun bir anayasa yapacaklarından eminim. Bu memlekette ve dünyada bir sömürülen, birde sömüren gerçeği vardır. Bunlarda sömürüden kurtardı, sömürenler safına geçti.

Aziz milletim bu gidişattan  herkes sorumludur. Etrafımızda yıkılan devletlere bir bakın. Bu devletlerin yıkılması sorumluların, sorumluluklarını yerine getirmediklerindendir. Adaleti ayakta tutamadıkları için adalet yok olmuş ve devlet yıkılmaya mahkûm olmuştur. İnsanları hayra çağırıp kötülükten men etmeyişlerindendir.

İçinizde bir cemaat bulunsun, insanları hayra çağırıp kötülükten men etsin, kurtuluşunuz ancak bu vesile ile olacaktır. Biz kurtuluşun ancak böyle olacağına inanıyoruz ve sizi Hak ve Hakikat’e davet ediyoruz.

Biz Hak ve Hakikat Partisi olarak dünyayı adaletle doldurmaya kararlıyız. Adaletin olmadığı yerde zulüm vardır, zulüm ile dolan bu dünyayı adaletle dolduracağız, adil olacağız ve adaletle hükmedeceğiz. Hz. Ömer misali adaleti yürütmekte hiçbir sorunumuz olmaz.  Biz Adaleti baş tacı yapacağız, Adalet mülkün temelidir. Bu temel üzerine binayı kuracağız. Adaleti olmayanın mülkü yıkılmaya mahkûmdur.

(Nur Suresi: 2) Zina eden kadın zina eden erkekten her birine yüzer değnek vurun, Allaha ve ahiret gününe inanıyorsanız Allahın koymuş olduğu hükmü uygulama konusunda onlara acıyacağınız tutmasın. Müminlerden bir topluluk cezalandırmasına şahit olsun.

(Bakara Suresi: 178-179) “Ey iman edenler, öldürülenler hakkında size kısas farz kılındı.”

“Ey akıl sahipleri kısasta sizin için hayat vardır, umulur ki  korunursunuz.”

Adalet konusunda birçok ayeti kerime ve adaletli olmak için emir var.

(Maide Suresi: 8) “Ey iman edenler, Allah için hakkı titizlikle ayakta tutun adaletle şahitlik eden kimseler olun. Bir topluma olan kininiz sizi adaletsizliğe itmesin, adil olun bu Allaha karşı gelmekten sakınmaya daha yakındır. Allaha karşı gelmekte sakının.”

Hüküm hak olmalıdır, adalete herkes güvenmelidir. Adil hükümdar; şehitler ve nebiler ile haşr olacaktır. Aslında biz Hak ve Hakikatte her şeyi anlatıyoruz anlayanlara.

BU İŞİN ANA TEMELİ ADALETTİR.

Adaletle devleti donatırsanız, kapınızı acık koyup yatabilirsiniz. Güvenlik birimleri oluşturmanıza gerek yoktur. Adaletin olmadığı yerde her tarafa kamera yerleştirseniz, her köşe başına bir güvenlikte dikseniz, yine olacağı budur. Emniyet işin içinde, bürokrat, asker yani hırsız içeriden olunca öküz bacadan çıkar. Onun için her taraf pislik içinde kokuyor, kanun işlemiyor. Adalet, kanunu işler hale getirir, eşitliği sağlar ve milli gelirden herkes eşit pay alır. Kanunun önünde herkes eşit olur.

Asgari ücret 600 TL iken tavan 10.000 TL gibi arada bir uçurum olmaz. Siyaset seviye bulur ve seviyesiz siyaset olmaz.

Kürt sorunu

Bizim Kürt sorununa bakış açımız, Kürt kardeşlerimizin demokratik haklarının olduğunu, PKK terörün bölge halkına baskı uyguladığını, isyana sürüklediğini, bölgenin ermeni terör örgütünden temizlenerek, demokratik hak ve özgülüklerine bir an evvel kavuşması gerektiğine bununla beraber PKK terör örgütüne yardım eden Fransa, ABD, AB müttefiklerimize de bir ders verilmesi gerektiğine inanır.

Bölgesel Kürt Yönetimi, Büyük Kürdistan projesini, Ortadoğu Projesini, Arzu Mevut Projesini göz önünde bulundurursanız, durumun vahametini idrak etmiş olursunuz.

Bölgesel Kürt yönetimi harbe sebebiyettir.

Kıymetli vatandaşlarım, Ne garip bir tecellidir ki, halk tarafından sevilen bu vatan evladı, maddi çıkar uğruna Ortadoğu Projesi eş başkanı olarak bu projeyi onaylamıştır ve çalışmaları hep bu yöndedir.

Vatansever görülen bu insanlar, tarım politikasını Avrupa uyum yasalarına göre bitirmiştir.

Vatansever görülen bu insanlar, özelleştirme adı altında vatanın değerlerini yabancılara satmakta hiçbir tereddüt göstermemiştir.

Kıymetli vatandaşlar bu vatanseverler 40.000 İngiliz öğretmeni Türkiye’ye getirmekle, ne yapmak istiyorlar?

Saygılar sevgiler…

                                  Hak ve Hakikat Partisi
                                      Genel Başkanı
                            Şair Yazar Sn. Dursun GÜNEŞ


Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   2288 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın