Genel Başkan Mümin MÜNEVVER'in Görev Teslimi Konuşması

Yüce Mevla’nın selamı hepinizin üzerine olsun.

Hz. Âdem’i yeryüzünde, Hz. Nuh’u Tufan’da, Hz. Davut’u savaşlarda, Hz. Musa’yı Nil’in kenarında, Hz. İbrahim’i Mancınıkta, Hz. İsa’yı Çarmıkta Hz Muhammed’i Uhut’da bizleri de Hak ve Hakikatte yalnız bırakmayan Mevla’ya hamdu senalar olsun.

Katılımlarından dolayı bizleri Genel Başkanlığım döneminde olduğu gibi bu günde yalnız bırakmayan Partimizin Kurcusu, Liderimiz, Sayın Dursun Güneş’e, yönetim kurulu arkadaşlarıma siz saygıdeğer konuklarımıza hoş geldiniz diyor saygılar sunuyorum.

Malumunuz Haziran 2011 seçim döneminden itibaren 6 ay boyunca Hak ve Hakikat Partisi Genel Başkanlığını icra etmiş bulunmaktayım. Nasip kısmet olursa bu günde emaneti asıl sahibine teslim edebilmenin şerefi ve mutluluğu içerisindeyim.

Genel Başkanlığım döneminde yardımlarını ve desteğini esirgemeyen Dursun GÜNEŞ beye,  Bayan GÜNEŞ Hanımefendiye, Başkan Yardımcılarıma, Genel Sekreterim ve Genel Muhasibime Danışmanlarıma, Yönetim Kurulu arkadaşlarıma, İl ve İlçe Başkanları nezdinde Yönetim Kurullarına Teşekkür Ediyorum. Yaşımın genç olmasına aldırış etmeden şahsımın yanı sıra temsil ettiğim makama hürmet gösteren görevlerini başarılı bir şekilde yerine getirme gayreti içerisinde olan Hak ve Hakikat Partili tüm dostlarıma teşekkür ediyorum.

Saygıdeğer misafirler her ne kadar başarılı olamaya çalışırsanız çalışın, mutlaka yol kesen, eşkıyalık yapmaya çalışan, önünüze diken atanları karşınızda bulursunuz. Bu her devirde olmuştur, Firavunların Nemrutların nesli kesilmemiştir.

İşte bu türlü tutum ve davranışlar bizleri asla kutlu yolcuğumuzdan geri dönmeye mahkum etmeyecektir. Doğrunun yardımcısı Mevla’dır. Mevla’dan gayrısına güman etmemeyi şiar edinmişiz Arkadaşlar “Kervan yolda dizilir” Bizim kervanımız dizilmiş ve yol almaktadır bu böyle biline.

Kutsal dinimizde ve geleneklerimizde halim selim olmak vardır, fakat bunun bir seviyesinin olduğu unutulmamalıdır. “Zulme rıza zulümdür”, her kim ki zalimlerin safında yer alırsa bizlerle dostluk kurması, gönlümüzde sevgisinin var olması mümkün değildir.

Bizlerin gönlünde yana ateşi, dilediğini yapmaya Muktedir olan Mevla’nın vaadinden başka bir vaat söndüremez.

Saygıdeğer konuklar, kıymetli arkadaşlar sözlerimi Sayın Dursun GÜNEŞ Beyin nasihat dolu sözlerinin yazıldığı şiiriyle bitirmek istiyorum.

Hak ile Hak olup Hakka et niyaz

Hak ve Hakikatten ayrılma oğul

Kuruldu çarkın çevrildi bu yaz

Hak ve Hakikatten ayrılma oğul

 

Hak ile dönüyor Şems ile Kamer

Hakikat yoluna olmalı nefer

Çalışan kullara erişir zafer

Hak ve Hakikatten ayrılma oğul

 

Marifet ararsan marifet kulda

Bülbüller şakışır ötüşür dalda

Oniki tarikat görülür kolda

Hak ve Hakikatten ayrılma oğul

 

Halini söylüyor oğul Mevlana

Ali’yi bağlamış Hacı Bayram’a

Sıkı sarılasın sen bu davana

Hak ve Hakikatten ayrılma oğul

 

Tüm katılımcılara davetimize icabet ettiklerinden dolayı tekrar teşekkür ediyorum, Mevla’nın selamı üzerinize olsun, Mevla’ya emanet olun.

 

 

 

                                           Hak ve Hakikat Partisi Genel Başkanı

                                                         Mümin MÜNEVVERPaylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   2727 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın