“Biz bir Ülkeyi (bir kavmi) yok etmek istediğimiz zaman şımarık zenginlerine itaat emrederiz, fakat emirlerimize karşı gelirler artık o şehir (o kavim) yok olmayı hakeder. Biz de orayı yerlebir ederiz”

Rahman ve Rahim olan Allah’ın adıyla

            Kıymetli kardeşlerim, Hz. Allah’ın üzerimize farz kılmış olduğu ibadetler;

            Namaz üzerimize farzdır,

            Zekat üzerimize farzdır,

            Hacc üzerimize farzdır,

            Oruç üzerimize farzdır,

            Aklımızı korumak üzerimize farzdır,

            Vatanımızı korumak üzerimize farzdır,

            Dinimizi korumak üzerimize farzdır,

            Cihad üzerimize farzdır,

            Emri bil maruf üzerimize farzdır,

            Allah’ın Rasulu size neyi emrettiyse onu yapın, sizi neyden nehyettiyse ondan sakının, İyi biliniz ki küfre rıza küfürdür, haksızlıklar karşısında susan dilsiz şeytandır.

            Kıymetli kardeşlerim müslümanlar bir buğdayın başakları gibi birbirlerinin kardeşleridirler. Birçok ülkede bu başak tarlaları, vicdanı sızlamayan insanlık kardeşlik nasıl bir vahamete nasıl bir ceberrute nasıl yok olmaya sürüklendiğinizin bir göstergesidir. Bu başak tarlalarını yakanlar kadar onlara seyirci kalanlarda Allah indinde sorumludurlar. Bugün Tunus’ta, Libya’da, Mısır’da, Yemen’de Suriye’de, Irak’ta, Lübnan’da, Cezayir’de Afganistan’da, Pakistan’da yapılan zulümün akıtılan kanın bir mahkemesi olmalı. Bunu bir bedeli olmalı. Allah cc. İntikam sahibidir. Her zalim kavmin sonu geldiği gibi birçok kavmin batacağından yok olacağından endişe ediyorum.

            Kıymetli kardeşlerim Allahu Teala Kuran-ı Kerimde misaller veriyor. İsra suresi 16-17. ayetler “Biz bir Ülkeyi (bir kavmi) yok etmek istediğimiz zaman şımarık zenginlerine itaat emrederiz, fakat emirlerimize karşı gelirler artık o şehir (o kavim) yok olmayı hakeder. Biz de orayı yerlebir ederiz”

            Nuh’tan sonra nice nesilleri yok ettik, kulların günahlarını gören bilen olarak Rabbin yeter. Ve dünyada felaketler başgösterdi. Fakat bunlardan bir ibret alan yok.bu zulüm devam ettikçe bu felaketler artarak devam edecektir.

            Hiçbir devlet bundan müstağni değil , herkes bundan nasibini alacaktır.

1-     Deprem felaketlerinin büyüyerek devam edeceği,

2-     Tusunami felaketi,

3-     Sel felaketleri,

4-     Ekonomik kriz ve arkasından gelen kıtlık,

5-     Yangın felaketleri, dünyayı saracak bu yangın en büyük felaket olacak bazı ülkeler yok olurken bazı ülkeler haritadan silinecek,

Kıymetli kardeşlerim Arzın ve Arşın Rabbi olan Allah’a yemin ederim ki; sizler birbirinize kenetlenmedikçe, birlik ve beraberlik sağlanmadıkça, Emri bil maruf üzere olmadıkça kurtuluşa ermezsiniz. SİZLERİ BİRLİK VE BERABERLİĞE DAVET EDİYORUM.

Gelin birlikte bu derde çare olalım, bu yangını söndürelim. Kardeşlerim birçok ayeti celileden hadisi şerif ve kibar-ı kelamdan aldığım ışıkla söylüyorum yazıyorum.

            Ben artık beşeriyetin bozdukları bu dünya düzenini yeniden kurup düzelteceklerine inanmıyorum. Bu beşeri aklın bittği noktadır.

            Biz yıllar önce bu noktayı Keşfettiğimizden dolayı insanlığın bir yanılgı içerisine girdiğini gördüğümüzden dolayı insanlığa seslendik. Fakat doğacak felaketleri önleyemedik. Yangınlar gittikçe çoğaldı söndürülmesi imkansız bir hale geldi.

 

Sanmayın bu dava burada biter,

Bu dava irfanın, irfana mahsus,

Yanıyor ateşler dumanı tüter,

Bu dava ihvanın, ihvana mahsus,

 

Nice canları yıktı devirdi,

Nicesini Hak yolundan çevirdi,

Nice ağaçları domuz kemirdi,

Bu dava imanın, imana mahsus.

 

Kükremiş sel olmuş iman geliyor,

Açık gönüllere ilham veriyor,

Güneş baş göstermiş karlar eriyor,

Bu dava ihsanın, ihsana mahsus.

 

Ali can korkarı mı yezid dölünden,

Bir haber geldi de canan elinden,

Kimse kurtaramaz aşkın selinde,

Bu dava sultanın sultana mahsus.

 

Sevgiler saygılar

Hak ve Hakikat Partisi Genel Başkanı

Şar Yazar Sn. Dursun GÜNEŞPaylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   4193 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın