Rusya cumhuriyeti dağıldıktan sonra rakipsiz kalan Amerika Birleşik Devleti başta Irak olmak üzere bir savaş başlattı. İslam ülkelerinin çoğusunu iç savaşa sürükledi. Dinsizliği emrederek islamiyeti ortadan kaldırmaya çalışıyor.

 

TERÖR

Rusya cumhuriyeti dağıldıktan sonra rakipsiz kalan Amerika Birleşik Devleti başta Irak olmak üzere bir savaş başlattı. İslam ülkelerinin çoğusunu iç savaşa sürükledi. Dinsizliği emrederek islamiyeti ortadan kaldırmaya çalışıyor. Bunu hep yapıyorlar. Haçlı seferleri tarihte var, bu aynı zamanda Ümmet-i Muhammedin bir imtihanı. Tamamen islami devletlerini müstemleke altına almayı düşünüyorlar. Bu durumda islama cihad farzdır. Bizim için ne var diyeceksiniz; sebep ortada “kürt açılımı” adı altında bizde bu süreç başlamıştır. Depremi anlayabilmek için bütün şehirlerin bir anda yıkılmasımı lazım sıra sıra geliyor.

Hakkari işgal altında

Şırnak işgal altında

Güneydoğu kısmen işgal altında

Özerklik ilan edilmiş durumda

            Yarın Tunceli, Erzincan öbür gün Hatay, Mersin “kck” davasına baktığınızda yurdun diğer bölgelerinde ciddi bir şekilde terörün yapılandığını görüyoruz. Ak Parti’ nin Avrupa Uyum Yasaları terör örgütüne verilen imkan bölge halkı üzerinde daha çok manevra alanlarını genişletmiş, bölgede adeta sempati uyandırmış kahraman gözü ile gösterilmiş, bölge halkı sindirilmiştir.

            Böylelikle terör bir ayağını meclise basarak Ak Parti tarafından şımartılmış ve bu günlere gelinmiştir. Maksat Türkiye’yi bölüp parçalayıp yutmaktır.

 

TERÖR ÖRGÜTÜ P.K.K. SİYASİ AYAĞI B.D.P.

Terör örgütü PKK’ yı kuran karanlık güçler emellerine erişebilmek için dağ kadrolarında yetişmiş güvenilir, cesaretli, ağızları laf yapan, çizgisinden şaşmayan, akademisyenler kanadı altında siyaset yapmalarını emretti. Ellerine bir yol harıtası verdi. Parmağının ucu ile yürüyen BDP bizim diyanete benziyor okunacak hutbeleri diyanet belirler hocaların hiçbir ışığı yoktur bir katkıda yapamaz. Görgü tanıklarına göre asıl patronun bilinmediği görülmediği KCK yapılanması, PKK dan ayrı görülmesi de bir taktik, siyasi kanat gibi.

 

“Bdp Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Hakkari'nin Çukurca İlçesi'nde PKK'lıların düzenlediği ve 24 askerin şehit olduğu saldırıyı değerlendirirken, "Şimdi geldiğimiz noktada uçurumun kenarında falan değiliz, uçurumdan düşüyoruz. Yere çakılmayı hafifletecek ve zararı azaltacak yöntemler bulmamız lazım" dedi.

Çukurca'daki saldırı için 'vahim, üzücü ve acı bir olay' diyen Demirtaş, olay tazeyken konuşmanın kolay olmadığını söyledi. Selahattin Demirtaş, olayların bir kaç ay içinde 'savaş boyutuna tırmandığı' görüşünü savunarak şunları söyledi:

PKK için 'ortada binlerce silahlı militanı olan milyonlarca insandan halk desteği almış bir Ortadoğu'da etkili bir halk hareketi var ve bu örgüt aynı zamanda silah da kullanıyor' diyen Demirtaş, bu örgüte karşı ikna yönteminin kullanılmasını bunun da müzakere ve diyalog olduğunu öne sürdü.”
           

Bu konuşma binlerce konuşmasından biri.

Bunlar kürtleri temsil edebilir mi?

Bunlara kürt denilir mi?

Bunlara yardım yataklık yapılır mı?

Bu caniler siyasette yer buluyor.

Basındaki kalemleri yazıyor ve görsel basın da reklamlarını yapiyor.

Sayın Tayyip Bey tarihin en büyük hatasını yaptı ve hata yapmaya da devam ediyor Barzani’den medet umuyor, hiç mi ders alamadın, yoksa talimat mı böyle, yılanın bir başını birakıyor diğer bir başını eline alıyorsun, nerde Avrupalı dostların, nerde sürdürdüğün politika, etrafında bir dostun kalmadı peşmergelerden başka.

 

Aysel Tuğluk müzakere masasına oturduklarında bakın ne konuşmuşlar.

 “ÖZERKLİĞİMİZİ İLAN EDİYORUZ”
-Demokratik Özerklik; bir devleti yıkmak yeni bir devlet kurmak değildir. Aynı zamanda bir devlet sistemi de değildir. Halkın devlet olmayan, kendi coğrafyasındaki özyönetime katılma sistemidir. Başta kadınlar ve gençler olmak üzere halkın tüm kesimlerinin kendi demokratik örgütlenmesini yarattığı, politikayı kendi meclislerinde doğrudan ve özgür-eşit yurttaşlık temelinde yapmasının ifadesidir. Dolayısıyla öz güç ve öz yeterlilik ilkesini esas alır. Demokratik Özerklik; sınırların, sembollerin değişmesini değil, ortak sınırlar içersinde bölge halklarının değerlerinin kabul edilip, ortak değerlerde buluşulan yeni toplumsal sözleşmenin kendisidir.

Bu esaslar temelinde; yukarıda ifade edilen tarihsel dönemlerden de esinlenerek, uluslararası insan hakları belgelerinin tanımladığı haklar ışığında ortak vatan anlayışı temelinde toprak bütünlüğüne ve demokratik ulus perspektifi temelinde Türkiye halklarının ulusal bütünlüğüne bağlı kalarak, Kürt halkı olarak Demokratik Özerkliğimizi ilan ediyoruz. Demokratik Özerklik projesinin mimarı Kürt Halk Önderi Sayın Abdullah Öcalan’ın Demokratik Özerklik temelinde Demokratik Türkiye’nin inşasına daha fazla katkı sunması için gerekli koşulların yaratılmasını istiyoruz.

-Bu ilan temelinde özgürlük yürüyüşünü yıllardır sürdüren fedakâr halkımıza çağrımızdır; 14 Temmuz tarihi direniş ruhundan güç alarak haklı davamızda yitirdiğimiz yiğit evlatlarımızın anısına bağlılık temelinde özerklik statüsüne sahip çıkmaya ve inşa sürecine katılımını güçlendirmeye davet ediyoruz. Halkımızın

vicdanı olan aydın, yazar, sivil toplum temsilcisi ve siyaset yapan kısacası coğrafyamızda yaşayan herkesi kendini Demokratik Özerk Kürdistanlı olarak tanıtmaya ve ilana sahip çıkmaya davet ediyoruz. Başta kardeş Türkiye halkları olmak üzere tüm Ortadoğu halkları ile tarihsel bağlarını yeniden eşitlik temelinde kurmaya davet ediyoruz.

 

TÜRKİYE HALKINA DAYANIŞMA ÇAĞRISI
-Kardeş Türkiye halkına çağrımızdır; Yüzyıllardır birlikte yaşam yanında tarihsel birliklerin vermiş olduğu güçle Kürt halkının özgürce yaşam özlemi temelinde ilan edilen Demokratik Özerliğe karşı sorumluluğu gereği dayanışma içinde olmaya çağırıyoruz. Kürt halkının tüm dostlarına çağrımızdır; bugüne kadar her aşamada halkımızla dayanışma içinde olan ve acılarına olduğu kadar sevinçlerine de ortak olan sosyalist, demokrat, liberal, dindar, feminist parti, kurum ve şahsiyetleri bu gurur verici süreçte de halkımızın yanında olmaya ve dayanışma içinde olmaya çağırıyoruz.

-1921 Meclis ruhuyla hazırlanacak ve yapılacak tartışmalarla sonuca bağlanacak Demokratik Anayasa metninde Demokratik Özerkliğin Kürt halkının statüsü olarak tanınması için çağrı yapıyoruz

-Halklarımızın demokratik birliğine ve özgürce yaşama özlemlerine dair büyük gelişmelere vesile olacağına olan umut ve inançla Demokratik Özerkliğin ilanının halkımıza, Türkiye halklarına, Ortadoğu ve dünya halklarına ve tüm ilerici insanlığa hayırlı olmasını diliyoruz.
DTK Genel Kurulu

            Bunlar bu hale nasıl geldi? Kimler bu hale bunları getirdi? Türkiye Cumhuriyeti Misak-ı Milli sınırları içerisinde devlet, içerisinde devlet meclis kurup özeklik kararı alabiliyorlar. Devlet yapısı devleti idare eden hükümet sorgulanmalı. Bizim endişelerimiz baştan beri bu yöndedir. Takdir aziz miletimizindir. Başın sağolsun Türkiye! Bir solo tutturmuşuz gidiyor. Bu ermeni terör örgütü içerden dişardan beslenmektedir buna karşı ciddi bir haraket yok. Terör örgütü adeta yaşatılmak isteniyor. Buna hükümetin gücü yetmiyor. Çünkü o da dışardan talimat alıyor. Ali cengiz oyunu oynuyorlar, hacıvatla karagöz. Ben bunlara inanmıyorum hangi ipte oynadıkları belli değil. Bunların sonunu hep beraber seyredeceğiz.

Sevgiler saygılar

Hak Parti Genel Başkanı

Şair Araştırmacı Yazar

Sn. Dursun GÜNEŞPaylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   2510 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın