Neden ümmetin derdine deva olmayalım. Neden bu vahşete sessiz kalalım. İmanını hiç sorguladın mı? Müminler bir vücudun azaları gibidir. Vücudunun azaları kırılıp dökülürken, hiç vicdanın sızladı mı? Hiç gözlerin yaşardı mı? Bel kemiğinin kırılacağı

                       Rahman ve Rahim olan Allah’ın adıyla
                                          Gelin Ümmet Olalım
      Kıymetli kardeşlerim! Rasulullah Efendimiz’in veda hutbesine kulak verelim. “Size iki şey bırakıyorum. Birisi Hazreti Kuran, birisi ise sünnetimdir. Bu ikisine sarıldıkça, yoldan şaşmaz delalete düşmezsiniz”.    
      Ey Allah’a ve Resulüne inananlar, gelin Kuran’da ve sünnette birleşelim. Kuran’ın hükmüne göre kardeş olalım, Rasulullah’a ümmet olalım, parçalanıp bölünmeyelim. Allah’ın ipine sımsıkı sarılalım. Kurtuluşu başka yerlerde aramayalım. AK Parti gibi duvara çarpmayalım. Küfür bir millettir. Bunu hiç unutmayalım. Biz neden ümmet olmayalım. Neden ümmetin derdine deva olmayalım. Neden bu vahşete sessiz kalalım. İmanını hiç sorguladın mı? Müminler bir vücudun azaları gibidir. Vücudunun azaları kırılıp dökülürken, hiç vicdanın sızladı mı? Hiç gözlerin yaşardı mı? Bel kemiğinin kırılacağını hiç düşündün mü? Harbe hazırlık yapılırken bu harbin sebebi mucibince, hiç düşündün mü kim için harp yapacağız? Kimin yanındayız? Kim ile olmalıyız?
      Kuran’a bakın karar verin. Sünnete bakın karar verin. Başınızdaki Ulul emre tabi olun. Ulul emir sizden değil ise ona uymayın. Kuran’ın hükmünde ise ona bir sözümüz yok.
       Allah (cc), “Yahudi ve Nasaraları dost edinmeyin” diye buyuruyor. “Kim onları dost edinirse o da onlardandır”. Bunlara uyanlar da onlardandır.
      Küfür bir millettir. Bunlar da küfür tarafıdır. “Küfre rıza küfürdür”. Ateşe yaklaşmayın zira ateş size de dokunur. Ve Tayyip Bey’in paçaları tutuştu. Korkarım bu ateş, onu, onları da yakar.
      Ey Allah’ın kulları! “Haksız yere birbirinizi öldürmeyin. Haksız kazanç elde etmeyin. Birbirinizin malını gasp etmeyin. Yanlış yola gitmeyin”.
      Ey iman edenler! “Allah için adaleti ayakta tutan, gözeten şahitler olun. Bir topluma olan öfkeniz, sizi adaletsizliğe sürüklemesin. Adil olun. Bu Allah’a karşı gelmekten sakınmaya daha yakındır. Allah’tan sakının, doğrusu Allah işlediklerinizden haberdardır”.
      Ey iman edenler! Kuran’a uymak zordur. Onun için Allah’ın ipine sarılanlar dört kıtada at oynatmışlar. Allah’tan korkanlar, Allah’a ulaşmışlar, ebedi saadete kavuşmuşlar. Allah’tan uzak kalanlar Yahudi ve Nasara’nın ipine sarılanlar da böyle ortada kalmışlar. Tokat üstüne tokat yemişler.
      Büyük devlet düşünenin yüreği mangal gibi olmalı. Başkasının elinde olan devlet, haddini bilmeli değil mi. Ya sen bir taşeronsun. Mal sahibi gibi konuşma hakkına sahip değilsin. Gel bu milleti yakma. Üç kuruş menfaate bu milleti satma. Örneğin ermeni terör örgütü p.k.k. üzerinden yapılan pazarlık gibi. Kuzey Irak’a giremediğin gibi kan üstünden pazarlık. Geçmişine bak da utan! Ecdadın hep haçlılara karşı savaşmış.
      Haçlılara karşı yeni Osmanlı diyoruz, yeniden ümmet diyoruz bu oluşuma. Bütün inananları davet ediyoruz.
      Kardeşlerim! Gelin ümmet olalım. Bu dertlere çare bulalım.
      Allah’ın selamı üzerinize olsun.
   
   Hak Parti Genel Başkanı
   Araştırmacı Yazar-Şair
   Dursun GÜNEŞ


Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   974 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın