Kıymetli kardeşlerim! Kıymetli, Aziz ve Âli Cenab vatandaşlarım! Bugün her zamankinden daha çok, birlik ve beraberliğe ihtiyacımız var. Yahudi ve Nasaralar ile beraber olamayız. Yahudi ve Nasaralar ile beraber olanlar ile de beraber olamayız.

Rahman ve Rahim olan Allah’ın Adıyla

 

Birlik ve Beraberliğe Çağrı

 

Kıymetli kardeşlerim! Kıymetli, Aziz ve Âli Cenab vatandaşlarım! Bugün her zamankinden daha çok, birlik ve beraberliğe ihtiyacımız var. Yahudi ve Nasaralar ile beraber olamayız. Yahudi ve Nasaralar ile beraber olanlar ile de beraber olamayız. Onlara güvenemeyiz. Hak ile olmalıyız. Bunun için sizleri Hak ve Hakikate davet ediyorum! Nefsi havasına uyanlar ile de, dünyaya bağlı olanlar ile de beraber olamayız. Hakka iltihak etmemiz gerekir. Hakkın tarafı olmamız gerekir. Biz Haktan yanayız. Bizler Hakkın erleriyiz, Hakkın askerleriyiz. Hizb-uş Şeytana tabi olamayız. Hizb-uş Şeytanın askerleri olamayız, tağutun askerleri olamayız. Haçlılar ile bir safta olamayız. Aklınızı başınıza alın, zalimin yanında olmayın. Zira ateş size de dokunur. Bilhassa Ak Partililere sesleniyorum; Bilerek veya bilmeyerek Hizb-uş Şeytanın askerleri, destekçilerisiniz! Bir an evvel tövbe edin, Allah’a yönelin! Akan kandan hepiniz sorumlusunuz! Zalimin yanında olmayın! Fitne, fesada uymayın! Sizi, Kuran’a çağırıyorum! Sizi, Allah’a çağırıyorum! Sizi, Hak ve Hakikate çağırıyorum!

“   Sen, onların dinine tabi olmadıkça, ne Yahudiler, ne Hıristiyanlar senden asla razı olmazlar. De ki: Şüphesiz yol, Allah’ın yoludur. Şanıma yemin olsun ki, sana vahyolan bu Kuran geldikten sonra, faraza onların arzu heveslerine uyacak olsan, Allah’tan sana ne bir dost, ne de bir yardımcı bulabilirsin.” (Bakara suresi 120. Ayet)     

Aklınızı başınıza alın. Yahudi ve Nasaraları dost edinmeyin. Her kim onları dost edinirse, o da onlardandır bilesiniz.

Arkadaşlar! Memleketimizin bekasını düşünmek zorundayız.

Bakın, arkadaşlar büyük fitneye tabi oldu. Türkiye’nin başına belayı sardı. Kendisi geri çekildi, bizi ortada bıraktı. Suriye, İran, Irak, İsrail, Rusya, bölücü terör örgütünün yanında. Türkiye’ye karşı savaş açıyor. Maksat Türkiye’nin komşumuz İran ile savaşarak, iki Müslüman devletini birden çökertmek ve kolay yutulur hale getirmek. Hazır mevcut siyaset, Hizb-uş Şeytanın esaretinden kurtulamaz.

Arkadaşlar! Kurtuluş yolu aradım. Her kim Allah’a sığınır ise, Allah-u Teâlâ ona çıkış yollarını gösterir. Resulullah Efendimizden şefaat istedim. Resulullah “ Eyvah, eyvah, eyvah ümmetim başsız kaldı. Allah’ın ipine sarılmadı. Yahudi ve Nasaralardan medet umdu, Allah’tan uzaklaştılar. Yahudi ve Nasaraları dost edinenlere, Allah’tan ne bir yardım olur, ne de bir dost gönderir. Türkiye, dost değil onun için Allah’ın lanetine uğradı. Onun için senin işin çok zor” buyurdu. Buna rağmen buradayım. Aziz milletimin kurtuluşu için, Müslümanların birlik ve beraberliği için çalışacağım. Ne kadar dayanabilirim bilmiyorum. Resulullah yanına çağırıyor.

Sevgiler, Saygılar.

ŞENOL BAYBURT
 
Elli bin derdim var birin değişmem
Makamı Mahmud’a yolun var Bayburt
Kâğıda yazılmış ilim değişmem
Tarihe yazılı kulun var Bayburt
 
Medine Mekke’den geri değildir
Bağrında gül açmış peri değildir
Ol Kutbul Aktab’dan beri değildir
Ravza’dan açılan gülün var Bayburt
 
Evliya kol gezer çar etrafında
Bülbüller ötüşür Gülşen bağında
Ashabı yatıyor aslan dağında
Bülbüle uzanan dalın var Bayburt
 
Celali, Hicrani, Burhani Baba
İrfan mektebinde İrşadi Baba
Yolunuz düşerse Seydi Yakub’a
Bin bir çiçekten balın var Bayburt
 
Ol Ahmet Baba Bayburt’u süslemiş
Sanamerli Ahmet onu beslemiş
Şaban Efendi bak kendin gizlemiş
Her yana uzanan elin var Bayburt
 
Ali Haydar yeni işe başladı
Onu gören Bayburtlular taşladı
Dede Paşa ile hayat yaşadı
Dünyada tek örnek halin var Bayburt


Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   1457 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın