Sizler kimi temsil ediyorsunuz? Kan ile beslenen bu insanlara nasıl hürmet edebiliyorsunuz? Sizin şerrinizden Allaha sığınırım.

Rahman ve Rahim Olan Allah’ın Adıyla

Dini Liderler Zirvesi

 “Onlara söyle İslam olduk desinler amma Mümin, Müslüman olduk demesinler. Çünkü iman, onların kalplerine işlemedi.” Kuran kalplerine işlemedi. Midelerine işledi, cüzdanlarına işledi. Eğer Kuran, onların kalplerine işlemiş olsaydı   “ Sen, onların dinine tabi olmadıkça, ne Yahudiler, ne Hıristiyanlar senden asla razı olmazlar. De ki: Şüphesiz yol, Allah’ın yoludur. Şanıma yemin olsun ki, sana vahyolan bu Kuran geldikten sonra, faraza onların arzu heveslerine uyacak olsan, Allah’tan sana ne bir dost, ne de bir yardımcı bulabilirsin.” (Bakara suresi 120)

            Ey insanlar! Ey inananlar! Size ne oluyor da bunca ilim yaptıktan sonra, Yahudi ve Nasaraları dost edinebiliyorsunuz. Zalimin karşısına geçip, el pençe, sessiz sedasız durup, onun yalanlarını tasdik ediyorsunuz. “Haksızlıklar karşısında susan, dilsiz şeytandır.” 

            Ey alimler! Sizler Kuran’ın temsilcisi mi,  Allah’ın alimi mi, Tağut’un temsilcisi, Tağut’un alimleri misiniz? Nedir bu rezaletiniz? Sizlere yazıklar olsun diyorum. Eğer yanınızda olsaydım yüzünüze tükürürdüm. Sizler kimi temsil ediyorsunuz? Kan ile beslenen bu insanlara nasıl hürmet edebiliyorsunuz? Sizin şerrinizden Allaha sığınırım.

Ey iman edenler! Yahudileri ve hristiyanları dost edinmeyin!.. Onlar, ancak birbirlerinin dostudurlar. Sizden kim onları dost edinirse, şüphesiz o, onlardan olur. Şüphesiz Allah, zalim kavmi doğru yola iletmez. Kalplerinde hastalık bulunanların "Bize bir felaket gelmesinden korkuyoruz" diyerek, onların arasına koşuştuklarını görürsün. Umulur ki Allah, bir fetih ihsan eder veya katından bir emir (iş) getirir de içlerinde gizlediklerine pişman olurlar.(Maide suresi 51-52) 

Resülullah (sav.) Efendimiz: “ İnsanların üzerine öyle bir zaman gelir ki, Kuran’ın sadece yazısı, Müslümanlığın da sadece ismi kalacak. Onlar, Müslim sanırlar kendilerini. Halbuki, Müslümanlıktan çok uzaktırlar. Onlar, camileri süsleyecekler ama orada ihlaslı kimseyi bulamayacaklar. Hidayet bakımından ise viran olurlar. O zamanın alimleri, gök kubbe altındaki alimlerin en şerlileri olup, fitne onlardan zuhur eder ve yine onlara döner. Bir milletin bozulması, amir ve alimlerden olur.”

            Yine Efendimiz (sav.): “ Ahir zamanda ümmetimin başına, sultanlardan şiddetli belalar gelir. Öyle ki arz, Müslümanlara dar gelir. O zaman Allah, daha önce zulümle dolu olan dünyayı adaletle dolduran, benim soyumdan gelen birisini gönderir. O zaman gök, hiçbir yağmur tanesini esirgemeyecek, yerler bereketle dolacaktır. O, dünyada yedi, sekiz veya dokuz kalacaktır. Bu da bir sır hikmetidir.”

            “ İnsanların üzerine öyle bir zaman gelir ki, dünyaya tamah ederler. Bu yolda birbirleriyle yarış ederler. Gururlanır, kibirlenir, gösteriş ederler. Kaygıları, sadece kursaklarıdır. Yani şehvetleridir. Şerefleri, mallarıdır. Kıbleleri ise kadınlarıdır. Dinleri ise altın ve gümüşleridir. Bunlar, halkın en şerlileridir. Bilesiniz ki, kişi sevdiği ile beraberdir. İnsan, kimi severse onunla beraberdir.” buyurmuşlardır.

YÜRÜ Kİ MEYDANA MEYDAN SENİNDİR
Yürü ki meydana meydan senindir
Semadaki melekleri sevindir
Ol Allah’ın evi, gönül evindir
Arayıp da seni bulan sevinsin
 
Evliya bakıyor iki cihana
Davanı al götür Yüce divana
Ayete, hadise vermeli mana
Hakikat cevheri alan sevinsin
 
Müslüman olanlar dağa çıkmalı
Tağut düzenini vurup yıkmalı
Calut’a karşı Davut olmalı
Davut sedasını duyan sevinsin
 
Anladım alemde deli olmalı
Her sanatta birer eli olmalı
Hünkar Hacı Bektaş Veli olmalı
On ki imama uyan sevinsin
 
Evliyalar çar etrafta dolaşır
Demedim mi size dünya karışır
Ali Haydar kardeşliğe çalışır
Aşkı muhabbet yayan sevinsin
Davada yanında olan seninsin.
HAK PARTİ GENEL BAŞKANI
Sn. Dursun GÜNEŞ


Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   853 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın