Dünyayı mezarlık haline çeviren, bekle! Tsunami dalgalarını nasıl artıracak. Allah’ın intikamı nasıl olacak göreceksin

Rahman ve Rahim Olan Allah’ın Adıyla

Allah, Fasıklar Topluluğunu Hidayete Eriştirmez

“De ki: Ey mülkün sahibi Allah’ım! Mülkünü dilediğine verirsin, dilediğinden de mülkü geri alırsın. Dilediğini yüceltir, dilediğini de alçaltırsın. İyilik senin elindedir. Sen her şeye kadirsin. (Bizlere iyilik ver.)” (Ali İmran Suresi 26)  

 “ İncil’e inananlar, Allah’ın onlara indirdikleri ile hükmetsinler. Her kim, Allah’ın indirdiği ile hükmetmezse işte onlar, fasıklardır. Sen de Allah’ın indirdiği ile hükmet. Onların arzu ve heveslerine uyma. Sana gelen haktan ayrılma. Biz, her biriniz için bir şeriat, bir yol belirledik. Allah, dileseydi hepinizi bir ümmet kılardı. Fakat sizi her birinize verdiği şeyde imtihan edecektir. O halde durmayın, hayırlara koşun, yarış edin. Hepinizin dönüşü Allah’adır. O vakit Allah, ihtilafa düştüğünüz şeyleri size haber verecektir.” (Maide Suresi 47. - 48.)

Allah (cc), fasıklar topluluğunu hidayete eriştirmez.

Kuran’ın üzerinde çalıştığımız zaman, şunu görüyoruz: Allah’ın hükmü ile hükmetmeyen bir millet, bir devlet, bir toplum, fasık bir millettir. Fasıklar topluluğunu da Allah, hidayete eriştirmez. İşi buradan ele alalım ve meseleye objektif bakalım.

 “ Sizden evvel kanun olmuş bir takım olaylar geçti. Onun için yeryüzünü dolaşın da, peygamberleri yalanlayanların sonlarının nasıl olduğuna bir bakın.” (Ali İmran Suresi 137)

Eğer aklınız idrak etmiyorsa ayetin devamına bir bakın. İşte bu, bütün insanlar için bir açıklama ve bilhassa korunacak takva sahipleri için bir hidayet ve bir irşattır.

Bir Çanakkale, bir Kurtuluş Savaşı yaşadık. Tevhit uğruna şehitler verdik. Seve seve, göğsümüzü gere gere vatanımızı belirledik. Harbiye’nin temel taşlarına döktük ve bir milleti Harbiye’ye esir verdik. Dalgalanan tevhit sancağı, Harbiye’nin kapısının eşiğine konulacak ve bir millet, bir günde dinsiz olacaktı. Tevhide direnenler ise asılıp yok olacaktı. Allah demek, yasak olacaktı ve Türkiye, yeniden fikren işgal olacaktı. Türkiye, işgal altındadır. Gelen idareciler de fasık olmak zorundadır. Devletin üniter yapısı böyle. Türkiye Cumhuriyeti demo-laik hukuk devletidir. Laiklik ise dinsizliktir. Yıllardır laiklik, Müslüman Türk Devleti’ne empoze edilmek istenmiştir. Dava, bu davadır. Kavga, bu kavgadır. Ergenekon yapısı da buna yöneliktir. Çeteler, hep İslam’a karşı kurulan çetelerdir. Kaynağı Harbiye’dir. Tevhit sancağı, halen Harbiye’nin eşiğinde mahkumdur.

Tayyip Bey, bu iki yüzü iyi kullandı. Halkın nabzını tutmayı başardı. Bu, biraz da şansı oluşundan. Hilmi Paşa’nın zamanına denk geldi. Hilmi Paşa, eşiği atlayanlardan. Vatanı satmayanlardan. Hilmi Paşa kurtuldu ama Tayyip Bey yarı yolda kaldı. Maratonu tamamlayamadı. Allah, fasık bir millete yardım etmez.

Demokrasi standartlarını ne kadar yükseltirseniz yükseltin devleti, milleti barıştıramazsınız. Bu kavga sürer gider. Devletin, milleti ile barışması için devlet, tevhit sancağını mahkumiyetten kurtarıp onu serbest bırakmalı ve Türkiye Cumhuriyeti dini İslam yazılmalı ki, bu ülke barış ve huzura kavuşsun. Allah’a karşı savaşan hiçbir kavim ayakta duramadı. Onun için Allahü Teala: “Yeryüzünü dolaşın bir bakın. Allah’a karşı savaşanların sonu ne oldu? Calutlar, Nemrutlar, Firavunlar, Şeddadlar, Ebu Cehiller ve sizler. Akıbetiniz aynı olacaktır. Galip gelecek olanlar, Allah’ın tarafları olacaktır.” buyuruyor.

Allah’ın ayetlerini tanımayanlara şüphesiz şiddetli bir azabı var. Öyle ya Allah’ın izzeti de var, intikamı da var.

Rabbin, görmedin mi o fil sahiplerini nasıl yaptı. Hilelerini boş çıkarmadı mı? Üzerlerine sürü sürü ebabil kuşları saldı. Onların üzerlerine çamurdan pişirilmiş taşlar atıyordu. Derken onları, yenilmiş bir ekin yaprağı yaptı ve Allah’ın intikamı böyle oluyor.

Dünyayı mezarlık haline çeviren, bekle! Tsunami dalgalarını nasıl artıracak. Allah’ın intikamı nasıl olacak göreceksin.

Allah’ın selamı üzerinize olsun.

 HAK PARTİ GENEL BAŞKANI
Sn. Dursun GÜNEŞ

             Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   1788 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın