Hüzünlü geçirmiş olduğumuz Kurban Bayramı’nın İslam alemi için hayırlara vesile olmasını canı gönülden temenni ediyorum ve bayramınızı canı gönülden kutluyorum.


                                  Rahman ve Rahim Olan Allah’ın Adıyla


Hüzünlü geçirmiş olduğumuz Kurban Bayramı’nın İslam alemi için hayırlara vesile olmasını canı gönülden temenni ediyorum ve bayramınızı canı gönülden kutluyorum.


Kıymetli kardeşlerim!
Bayram, sevinci paylaşmaktır. Kulun ahdi amanında durarak, sadakatini sevgiliye sergilemesi ve ispat etmesidir. Ve aynı zamanda sevgilinin kabul görmesi, narını nura çevirmesidir. Kurban, bu mutluluğun paylaşılmasıdır. Canlar cananın buldu, varlığım yağma olsun. Bayram o bayram ola! Bayram o bayram ola  ki, masivadan kurtulup hidayet bulasın. Aynel yakin, Hakkel yakin olasın. Hiçbir şeyin senin olmadığını görürsün. Allah’ın malını gizleme. Allah yolunda sarf eyle. Sen Allah’ı razı eyle ki, Allah (cc.) seni razı eylesin. En büyük saadet nedir bilir misiniz? Nefisten kurtulmaktır. Çünkü nefsinden büyük günah yoktur. Nefis taşıyorsan Allah’a karşı günahkârsın. Tövbe istiğfar eyle. Bir Kadir Gecesi bin aydan daha hayırlıdır.


Ey nefsini temizlemiş kul! Rabbin senden razı, sen de Rabbinden razı ol. Gel, gir cennetime. Karış kullarımın arasına.


Ey temizlenmeden kaçan kul! Seni yedi derya temizlemez. İmam olmuşsun. Gururla, kibirle, mihrapta, minberde ayak bağı oluyorsun. Melekler yüzüne tükürüyor, geri dönüp gidiyor. Ondan sonra Hz. İbrahim’i taklit edip kurban kesersin.


Sen vaiz yaptığını zannedersin, şişersin, şişersin. Bardağın masiva dolu. Kime tesir edersin? Ancak bir putperestsin.


Hey oğul! Dinle sözümü! Bir kamil mürşide varmamış olmaz. Her ne kadar seçsen aktan karayı, bir kamili mürşide varmamış olmaz.

Tasavvuf , kalbin masivadan temizlenmesidir. Hepimizin bir ortak yanı var: Noktayı vahdet! Kimin kimden ne üstünlüğü var. Üstünlük ancak takvadadır. Öten kavaldır. Siz söyletene bakın.


                                                                           Biz hizmetkarınız

                                                                      Hak ve Hakikat Partisi

                                                                             Genel Başkanı

                                                                            Dursun GÜNEŞ Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   1163 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın