27 MAYIS DARBESİNİN YILDÖNÜMÜNDE BÜTÜN DARBELERİ VE DARBECİLERİ KINIYORUZ.

      27 Mayıs 1960 tarihinde bazı subayların planlaması ile gerçeklen darbe ile  asker ülke yönetimine silah zoruyla el koymuş ve demokrasi derin bir yara almıştır. Darbe yönetimi tarafından yapılan baskıcı uygulamalar ile islam ve müslümanın üzerine gidilmiş, halk baskı altına alınmıştır. 
      Amacı milletin ve devletin menfaati olmayan, sadece kendi ve kendi gibi düşünenlere yaşam hakkı tanıyan bu adaletsiz yapı ile yargılamalar yapılmış kanunlar düzenlenmiştir. 
      Merhum Başbakan Adnan Menderes ve arkadaşları da bu yargılamalar sonucu asılarak idam edilmişlerdir. 
      Bu darbe hükümeti tarafından 1961 de yapılan darbeci anayasa ile milletin geleceğine kilit vurulmuştur. Günümüzde dahi bu anayasa maddelerinin ve darbeci hükumet tarafından kurulan kurumların bazılarının etkileri ve varlıklarını sürdürmektedirler. YAŞ , Anayasa Mahkemesi,sivil hukuka bağlı olmayan  Askeri Yargı Kurumları, MGK gibi... 
      Milletin iradesine, dinine ve geleneklerine ters hareket eden herkesin ve her kurumun millet vicdanında mahkum olacağı ve hesap vereceği gerçeğinden ders alınması ümidiyle, 27 Mayıs ve diğer darbeleri, darbecileri ve destekçilerini kınıyor ve lanetliyoruz. 

Yorum Yaz - Arşiv   1369 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın