SÖZDE BARIŞ GÜVERCİNLERİ UÇURAN TAYYİP OBAMA İLE BİRLİKTE AKITTIKLARI KANIN, ALDIKLARI CANLARIN HESABINI NASIL VERECEKLERİNİ DÜŞÜNSÜNLER!!!

RAHMAN VE RAHİM OLAN ALLAHIN ADIYLA BAŞLARIM

                        ŞİMDİ SIRA KİMDE

            SÖZDE BARIŞ GÜVERCİNLERİ UÇURAN TAYYİP OBAMA İLE BİRLİKTE AKITTIKLARI KANIN, ALDIKLARI CANLARIN HESABINI NASIL VERECEKLERİNİ DÜŞÜNSÜNLER!!!

Uyku ile uyanıklık arasında olan sahih rüyalar, bundan sonrasını Roma İmparatorluğu’nun Bizans’ın sonuna benzetiyor. Tam anlamıyla rezalet yaşanıyor. Bir taraftan Kürdistan kuruluyor bir taraftan Türk Milleti avutuluyor. Tezgâhtarlar yalan makinelerinde yalan üstüne yalan tezgahlıyor.  Müslüman pazarında ön safta görülüyorlar, müslümanların çukurunu kazıyorlar, ışıklarını söndürüyor, hayatlarını karartıyorlar. Kardeşi kardeşe vurduruyorlar. İsrail’in eli kuvvetlensin diye çalışıyorlar. Bütün devletleri yerle bir ediyorlar, arz kan ağlıyor kan! Şimdi sıra kimde?

Azmi kararlıyım yıkıp yapmaya

Malazgirt meydanların tutmaya

Alp aslanlar gibi at oynatmaya

Bilin namerde yer yok bu meydanda

 

Gök kubbe altında kimin nesi var

Kul olanın menarafe dersi var  

Yücelerden gelen hakkın sesi var

Bilin olmerde yer yok bu meydanda

 

Bütün yerler şiddetiyle sarsıldı

Kâfir Müslüman kızdı darıldı  

Korkak Siyonizm ipine sarıldı

Siyonist kürde yer yok bu meydanda

 

Güneş doğmuş şefkat ile parlıyor

Birileri çıkmış ona hırlıyor

Ali haydar aslanların topluyor

Çakala kurda yer yok bu meydanda

Gün ola harman ola, sözümüz yerde kalmaya, zülfükarı ele ala, atını oynata. Cebrail yolunu aça, düşmanlar önünden kaça, Mikail kanat aça, harbin şiddetinden şevkinden uça, tarih yeniden yazıla. Çok güzel olacak diyenlere mezar ola. Ehli İslam kurtula. Kutup, kutup doğdu. Kutup bazen üç beş olabilir bazen bir tanedir. Onu aramakla bulamazsın, ona yaklaşamazsın o kapı açmadıkça. Bazen savaş meydanında bazen aşk harmanında bazen Leyla dağında bazen lale sümbül bağında bazen garip, bazen küheylandı yiğit altında, bazen bir oktur sinede, bazen süt olur memede, bazen kapı marifete bazen sığmaz bir bedene. Bazen kavuk var başında. Kardeşler pilav pişirmeye benzemez insanın pişmesi. Pişen İsa gibi olur, kadere razı olur. Pişen insan her şey olur, sözün tamamı üç kelime; “çiğdim piştim taştım”. “Ete kemiğe büründük Yunus’leyin göründük”.Biz bir aynayız kırıldık yeryüzüne serpildik şimdi toplanıyoruz şimdi hasat zamanı bize ait her ne varsa onu bulacağız.

Etimesgut kışlasında yirmi sekiz şubat kalıntıları var. Sarhoşun işi beli olurumu. Ağustos ayı sıcak geçecek, yangınlara dikkat edin meclise sıçrayabilir.

Güneş batıdan doğuyor, doğuda aramayın İmamı Gazali’nin nameleri arasında yeni tercümeler geminmiş adresi.

KÜRTLER

Kürtler bin seneye yakın Türk toplumu ile iç içe yaşamaktadır. Et ile tırnak misali… Ne var ki karanlık güçlerin eline gecen “gayrı Müslim Kürtler” zaman zaman rahatsızlıklarını belirtselerde siyasetten esen pepe rüzgârlar onları cazip hale getirdi. Zaman zaman siyasetin malzemesi olunca da gündeme oturdu. Başta ABD olmak üzere batılı güçler, Siyonist İsrail’i yalnız bırakmak istemiyorlar. Ermenistan ile İsrail’i birleştirmek istiyorlar. Bunun için Mezopotamya’yı yeniden kurmak istiyorlar. Bir taraftan sınarları Trabzon’a dayanan Ermenistan, bitaraftan sınırları İsrail’e dayanan “Mezopotamya İmparatorluğu” ile İsrail büyüyecek bölgeye hâkim olacak. Türkiye’ye bir adacık kalacak. Ankara ve etrafı… Bize Osmanlı yıkıldıktan sonraki işgali hatırlatıyor. İşte Tayyip Beyin iç yüzü! İşte Tayyip Bey bunun için çalışıyor! Erbil’de yapılan Kürt liderler toplantısında konuşan Barzani’nin  “Kürdistan resmen ilan edildiğinde, kuruluşunda emeği geçen büyükler arasında Tayyip Erdoğan’ında heykeli dikilecektir” demesi manidardır. Terör ile yan yana duran Tayyip Bey ve Ak Parti hükümeti derhal isafa etmesi gerekmektedir. Suçüstü olmuştur, meşruiyetini kaybetmiştir. Derhal bir ara hükümeti kurularak Türkiye yoluna devam etmelidir. Türkiye yeniden karanlıklara gömülüyor! Ordunun sessiz kalışı Mısır misalidir. Müslüman halkın meydana çıkmasını bekliyorlar. Ve Alman Başbakanı Merkel'in "Tayyip Erdoğana biz yardım ettik, onu oraya biz getirdik" şeklinde konuşmaları...

Muhammed Ali Mehdi Resul adına…

Hak ve Hakikat Partisi Genel Başkanı
Muhammed  Ali Dursun GÜNEŞ

   Yazımızdan iki gün sonra Genel Başkanımızın sözlerini doğrulayan haberler ortaya çıktı. Taraf gazetesi internet sitesinde aşağıdaki haber yayınlandı . Türkiye ve PYD elele!!!


PKK’nın ıraktaki kolu PYD’nin lideri Salih Müslim’in Türkiye ziyareti tartışılmaya devam ediyor. Ziyaretle ilgili neredeyse her kafadan ses çıkıyor. Ziyaret sırasında kimlerle ne konuşulduğuna ilişkin muhtelif yazılar çıkıyor.


Ankara kulislerini çok iyi tutan bir kaynağımla bu konuyu görüştüm ve Salih Müslim’im ziyaretinin arka planını öğrendim.


Salih Müslim Türkiye ziyaretinde Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Feridun Sinirlioğlu ve MİT MüsteşarıHakan Fidan’la görüştü.


Devlet kayıtlarına giren görüşmede şu konular konuşuldu, şu sözler veridi:


1)
 Feridun Sinirlioğlu ve Hakan Fidan görüşmede PYD liderine Suriye’deki kontrol dışı muhalif yapılara karşı birlikte hareket edilebilecek, onlara karşı görüşmeler yapılabilecek tek yapının PYD olduğunu belirtti. İki müsteşar görüşmede açıkça “diğer oluşumlara karşı olduklarını, dolayısıyla görüşme için bu yapıların değil PYD’nin tercih edildiğini” söyledi.


2)
 İlerleyen süreçte PYD’nin özerklik ilanının Türkiye tarafından tanınacağı ifade edildi. Türkiye’nin bu tutumu Sinirlioğlu ve Fidan tarafından kayda geçirilip söz verildi.


3)
 PYD’nin özerklik konusuna şimdilik girmemesi, bu konuda Türkiye’deki kamuoyu hassasiyetlerinin gözönünde bulundurulması gerektiği ifade edildi.


4)
 Türkiye’nin sınırlarından PYD’nin kontrol ettiği Kürt bölgesine yardım yapılması ve bunun PYD eliyle yapılması hususu karara bağlandı.


Alınan karar gereği önümüzdeki dönemde PYD’nin kontrol ettiği sınır kapılarının açılarak yardımların geçişine izin verileceği değerlendiriliyor.


5)
 İki müsteşar Türkiye’den yapılacak yardımların sağlanabilmesi için Türk kamuoyunun tepkisinin çekmemek gerektiğini ifade ederek sınırdaki PYD bayrağının indirilmesini talep etti. Bu talep PYD tarafından kabul edilerek PYD bayrağının indirilmesi sağlandı.


Salih Müslim ziyaretinde tartışılan en hassas konu Salih Müslim’in İmralı’ya gidip Öcalan’la görüştürülüp görüştürülmediği konusu.


Salih Müslim İmralı’ya gidip Öcalan’la görüşmedi.
 Ancak Hakan Fidan PYD lideri ile yapılan görüşmeleri Ada’ya gidip Abdullah Öcalan’a aktardı. Öcalan’ı sürece dâhil ederek yapılan görüşmelerde çıkan sonuçlar için Öcalan’ın onayını aldı.


Peki, bu görüşme ve görüşmede alınan karalar ne anlama geliyor? PYD eliyle Suriye’de yapılacak yardımların Suriye’de ve Irak’ta toplum nezdinde PKK’yı güçlendireceği görülmüyor mu? Bu yardımlar neden, Kızılay tarafından doğrudan yapılmıyor? Bu yapılamıyorsa bu yardımlar neden Barzani taraftarı Kürtler eliyle değil de PYD eliyle yapılacak?


Yardımların PYD eliyle yapılması, bölgede PYD’nin toplumsal meşruiyetini ve etkisini güçlendirip PKK/PYD’nin ekmeğine yağ sürüyor. Devlet elbette bunu biliyor.


Ancak devlet Türkiye’deki çözüm süreciyle ilgili olduğu için bunu yapmaya mecbur. Şöyle ki; Türkiye’de barış sürecinde istenen ilerleme sağlanamadı. PKK’da bir grup ayak sürümeye devam ediyor. Öcalan da dâhil olmak üzere, PKK liderleri devleti tehdit etmeye başladı.


Hükümet PKK’nın beklediği demokratikleşme adımlarını PKK’nın istediği süre içinde yapamayacak. Seçim barajı gibi bazı taleplerini ise hiç yapmayacak. Bu durumda PKK’nın savaşı yeniden başlatacağından korkulduğu için hükümet PYD’ye yapılacak yardımları “güven artırıcı önlem” olarak görüyor. PYD’ye yardım sağlayarak PKK’nın savaşı başlatması önlenmek isteniyor. Bu da Öcalan üzerinden yapılıyor. Bu nedenle PYD ile yapılan görüşmelerin sonuçları Öcalan’a onaylatıldı.


Yani durum şu: Devlet çözüm sürecinde patinaj yaptığı, verdiği sözü yerine getiremediği için PKK’ya diyet ödüyor...dremreuslu@gmail.com
twitter/emreuslu


 

 

Ankara’da yine Suriye alarmı

 

Türkiye’nin Suriye sınırındaki çatışma ortamının Türkiye açısından ciddi bir güvenlik sorununa dönüşmesi üzerine alarm durumuna geçen Ankara’da bir süredir sık sık yapılan sürpriz zirvelere dün bir yenisi daha eklendi. Ana gündem maddesi “Suriye’de yaşanan gelişmeler” olan toplantıda, son günlerde Suriye sınırında yaşanan kaçakçılık olayları ile Suriye- Türkiye sınırındaki Serêkaniyê (Rasulayn) ilçesinde yaşanan çatışmalarla ilgili değerlendirmeler yapıldı. Başbakanlık Resmî Konutu’nda Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında yapılan toplantıya; Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Adalet Bakanı Sadullah Ergin, İçişleri Bakanı Muammer Güler, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, MİT Müsteşarı Hakan Fidan ve Başbakanlık Müsteşarı Efkan Ala katıldılar.

Özerklik masaya yatırıldı

Toplantıda, “Suriye’de yaşanan gelişmelerin, özerklik konusunun, Müslim ile yapılan görüşmelerin ayrıntılarının ve Barzani ile konuşulacak konuların” masaya yatırıldığı dile getirildi. Toplantıda Hakan Fidan’ın son istihbarat bilgilerini paylaştığı, Necdet Özel’in de sınırda yaşanan hareketlilik ve alınan güvenlik önlemleri hakkında ayrıntılı bilgi verdiği belirtildi. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, toplantının ardından Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel’i kabul etti. Görüşmenin ana gündeminin, yarın başlayacak olan Yüksek Askeri Şûra (YAŞ) olduğu öğrenildi. YAŞ öncesi durum değerlendirmesi yapıldığının belirtildiği toplantıda ayrıca, son günlerde Türk Silahlı Kuvvetleri’nden (TSK) bazı komutanların istifa ettiklerine yönelik iddiaların da konuşulduğu dile getirildi.

Haftalık olağan görüşme kapsamında gerçekleşen görüşme, yaklaşık 45 dakika sürdü. Ankara’daki haftalık olağan görüşmeler aslında perşembe günleri gerçekleşiyor ancak yarın YAŞ başlayacağı için toplantının iki gün önce yapıldığı belirtiliyor.

 

 

Müslim’den sonra Barzani trafiği

 

PKK’NIN Suriye’deki kolu PYD’nin Eşbaşkanı Salih Müslim’in İstanbul’a gelmesinin ardından dün de Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi Başbakanı Neçirvan Barzani Türkiye’deydi. Barzani, Ankara’da akşam saatlerinde Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ile biraraya geldi. Barzani’nin, bugün de Başbakan Erdoğan ile görüşmesi bekleniyor. Görüşmelerin ana gündem maddesi ise, “Suriye’de yaşanan gelişmeler ile Erbil’de, önümüzdeki ay yapılması planlanan Kürt Ulusal Kongresi.”

 

 

 

HÜSEYİN ÖZKAYA/ANKARA

 Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   1647 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın