Ehl-i Beyt ocakları aslına uygun olmalıdır. Ehl-i Beyt’i taşımalıdır. Maksadım can incitmek değildir maksadım Hünkâr dergâhına yakışanı yapmaktır. Islama ve kâinata ışık olan Ehlibeyt karartılmamalıdır. Çok hassas birkonu üzerinde konuşuyorum canlar.

RAHMAN VE RAHİM OLAN ALLAH’IN  (C.C.) ADIYLA BAŞLARIM

            ElhAmdülillahi rabbil alemin essalatu vesselamu ala seyyidina Muhammedin ve alihi ve sahbihi vesellim. Allahın selamı üzerinize olsun.

                                  

HACI BERKTAŞ VELİ RAHATSIZ

            HÜNKAR HACI BERKTAŞ VELİ Hacıbektaş’ta yapılan şenliklerden RAHATSIZ!!! Hiç aslına uygun olmayan, Allah (c.c.) peygamber tanımayan, ehl-i sünnet vel cemaate uymayan bir nesil yetişti. Kerbela’da Necef’te hacı olanlar Allah’ın (c.c.) beytine taş duvar olarak bakıyorlar. Kurt kuşun dahi haya duyduğu Hacıbektaş-ı Veli ‘yi haya çerçevesini çiğneyerek ziyaret etmeleri, ne denli  meselenin dışında kaldıklarının bir göstergesidir. Edep erkânı olmayan, canu can olmaktan uzak, leş yemiş kargalar gibi necaset taşımaktadır. Hacıbektaş-ı Veli bunlardan uzaktır. Tesettür İslamın ana temellerinden birisidir. Affedersiniz ceylanı bir eline aslanı bir eline alan. Hacıbektaş-ı Veli’dir. Başka kimin haddine o göz ile baka bir arada tuta. Dergâhlarınız edepten erkândan uzak. Ehl-i Beyt ocakları aslına uygun olmalıdır. Ehl-i Beyt’i taşımalıdır. Maksadım can incitmek değildir maksadım Hünkâr dergâhına yakışanı yapmaktır. Islama ve kâinata ışık olan Ehl-i Beyt karartılmamalıdır. Çok hassas bir konu üzerinde konuşuyorum canlar.

Aman dilber aman edalı yürü

Şah-ı Merdan Ebu Turab üstüne

Gel Şam’a Bağdad’ı Necef’li bürü

Şah-ı Merdan Ebu Turab üstüne

 

Dalgalar vurdukça deniz kükrüyor

Allah söyledikçe küfür ürküyor

Kul olan Allah’a boyun büküyor

Şah-ı Merdan Ebu Turab üstüne

 

Soyundum kemhayı daldım deryaya

Dalga neylesin ki yıldıza aya

Ali Haydar yine geldim dünyaya

Şahı mardan Ebu türap üstüne  

 

Necef’i Kerbela’yı Hünkar Hacıbektaş Veli’yi defalarca ziyarette bulundum. Kulluğun ötesinde bir aşk seli gizlenmiş, nedenini sordum? “Aşk mevlamızdır bizim ehlibeyt aşkı göz yaşımızdır bizim.” Ne olurdu şeriat içinde olaydı… Şeriatsız tarikat çıplak gezen avrat gibidir. Ne kadar yaprak tutsanız da üstünü kapatamazsınız. İlla şeriat elbisesi gerekir. Şeriat içinde tarikat, tarikat içinde hakikat, içinde marifet bulursunuz. Sayın canlarım külli boş değildir çarkı binamız rüzgâr esmeyince dal sallanır mı ? Bu rüzgârımı hoş görün. Yapamayacağım bir binayı yıkmam. Yıkılacak duvarın altında durmam. Hiçbir kimsenin hesabına konuşmam. Benim olmayana yapışmam. Benim olandan ayrılmam, Ezeli takdiri kaderine ahdi emanına bakarım, kimin soyudur, soy ağacı Ehlibeyt kayıp olmaz, geri kalan var olmaz.  Bu kazanlarda Ehlibeyt kaynar aşkı sevda ateşimizdir, dayanana aşk ola istedim, bir harman ola… Sevgiler saygılar.

HÜNKÂR HACI BERK TAŞ VELİ KOLUNDANIZ YOLUNUZ UĞRARSA BEKLERİM MUHAMMET ALİ DERGÂHLARINA.  

 

HAK adına…

İmam Ali Mehdi Muhammed AliPaylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   1053 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın