Zina serbest…… Faiz serbest ye… Rüşvet serbest al… Devlet malı deniz yemeyen keriz biz başkanımızı severiz!!!

Rahman ve rahim olan Allahın adıyla başlarım

Elhamdülillahi rabbil alemin esselatü vesselamu ala ali seyidina Muhammedin ve alihi ve sahbihi vesellim. Allah’ın (c.c.) selamı üzerinize olsun…

Üzerimize farz olan meseleler.

54 Farz

 Ana hatlarıyla adil devlet reisi nasıl olmalıdır? Evvela akıl baliğ olmalıdır. Bundan kastım ergenlik.
1- Farz hükümlüklerini yerine getirecek seviyede olmalı.
2- Donanımlı olmalı, 
3- Hür olmalı,
4- Aklıselim olmalı, 
5- Cesur ve şecaatli olmalıdır.
6- Merhametli ve şefkatli olmalı.
7- Vera ehli olmalı, 
8- Vakar ehli olmalı, 
9- Doğru olmalı, 
Seviyeli olmalı. Laz olmamalı Kürt olmamalı, Türk’de olmamalı. Adam gibi adam olmalı. Yoksa sıkıntı olur. Bu Başbakanın ne olduğunu anlayamadık, onu anlamakta zorlanıyorum. Bilmiyorum üç harflileri mi var üzerinde, cinli perili midir? Aklından mı bir sorunu var anlayamadık. Bop başkan yardımcısının,  Bdp ile olan ilişkisini anlayamadık. İki yüzü var, biri batıya biri doğuya doğru. İki sözü var , hangisi doğru bilemedim ama arkasında bir sürüsü var kafaları bacak aralarında. Ne Müslüman, ne Kafir. Mümin olmadıklarına şahadet ederim! Kazaları var,  her dilden tecrübe yaparlar kuvvetli yalanları var. Ben anladım ki bunlar akıl baliğ olmamışlar, hala uşaklar. Zina serbest…… Faiz serbest ye…  Rüşvet serbest al… Devlet malı deniz yemeyen keriz biz başkanımızı severiz!!!

Gelmiş geçmiş başkanların en iyisi sözüm ona, “adam konuşuyor, çalışıyor, yiyor, yesin öbürleri çalışmadan yiyorlardı! Buda çalışıp yiyor yesin helal olsun yakışıyor. Hocam dört halifeden sonra böyle bir adam gelmedi. Terörü besliyor vardır bir bildiği beslesin bak şehitler gelmiyor ama… Zaten kime vereceğiz hocam… Aha siz ortada yoğsuz Mhp zaten beli ne oldukları söylemeye lüzum yok… Neydek ki aha Chp den çektiğimizi bir Allah (c.c.) bilir. Allah (c.c.) o günleri geri getirmeye… Aha kim var kime verek. Gine hiç olmazsa bu adam Müslüman, ele değil?” Halkın dilinden ehveni şer!..

Mülkün temeli adalettir. Adaletin dört ayağı olur biri olmazsa aksar; ehliyet liyakat emanet meşveret.

         Ehliyet; Ehliyet sahibi olmak, aklıselim olarak üstün özelliklere sahip karakterli güvenilir emin kimseler olması.

Liyakat; Göreve layık olmak. Haktan hakikatten ayrılmayan adil devlet adamı olması.

Emanet; Emanet ehline verilir, ehli olmayanlara emanet verilmez. Kaş göz arası.

Meşveret; Yapılacak önemli devlet işlerini aklıselim liyakatli güvenilir insanlara danışmak. Bu bir ekip işidir. Hz. Ömer’in (r.a) arkasında her bir vasıfla sahip yüksek yetenekli aklıselim feraset velayet sahipleri vardı. Ömer bir tarafa kımıldayamıyordu. Hz. Ömer “Ali olmasaydı Ömer helak olurdu” buyurmuştur. 

Eğer teraziyi adaletli tutup adil dağıtım yapabiliyorsan, terazide oynamıyor siyası davranmıyorsan, değerli kardeşim ne kadar gülle vursa da terazin bozulmadıkça binan yıkılmaz.

Adalet kıldan ince kılıçtan keskindir. Adil hüküm sahipleri peygamberler ile haşr olacaktır. “Şüphesiz Allah (c.c.), size emanetleri ehline (sahiplerine) teslim etmenizi ve insanlar arasında hükmettiğinizde adaletle hükmetmenizi emrediyor. Bununla Allah, size ne güzel öğüt veriyor!.. Doğrusu Allah, işitendir, görendir.” (Nisa Suresi 58)
“Ey iman edenler, adil şahidler olarak, Allah için, hakkı ayakta tutun. Bir topluluğa olan kininiz, sizi adaletten alıkoymasın. Adalet yapın. O, takvaya daha yakındır. Allah'tan korkup-sakının. Şüphesiz Allah, yapmakta olduklarınızdan haberi olandır.” (Maide Suresi 8)
Temsili bir irade varımıdır? Türk milleti bu iradeyi ortaya koyabilmiş midir? Koyamadı koyamazda. Çünkü göbek bağı ile bağlı olduğu güçler var. Örneğin AB karşısında hiçbir güç istemiyor, başka bir dinde istemiyor. Kışlaları elinde tutan AB dengeleri bozuyor. Bunun içindir ki Kuvayi Milliye ruhu anlam kazanıyor. Afganistan’ın Rusya’ya karşı yapmış olduğu başarı. Birlikten dirlik kuvvet doğar. Teröre karşı yürütülen operasyonlar devlet içindeki çatlaklar hedef şaşırttırmıştır ve terörün ömrünü uzatmıştır. Adalet ve Kalkınma Partisi adaleti çiğnemiş hukukun dışına çıkarak teröre çanak tutmuş, barış demokrasi adı altında, tezgâhında dokumaya çalıştığı ihanet projesini tamamlamaya çalışıyor. Büyük çoğunluğu elinde tutan Akp hedef şaşırtıyor kamuoyunu aldatıyor. 

Hukuk devleti bir hukuk cinayeti işliyor. Bir anda terör terör olmaktan çıkıyor ve vatan savunucuları gibi değer kazanıyor ve burası artık “Kürdistandır” "biz hakkımızı istiyoruz" diyorlar.. Ak Parti sayesinde. Terör ile iş birliği içerisinde olan Ak Parti ile secime gidilmez. Hükümet istifa etmelidir!

Bu devlet kimseye baki değildir

Gelen baki gidenleri aratır

Ak parti olanlar şaki değildir

Kadir Mevla kalplerini karartır

 

Yahudi nasara dostum diyenler

Allah’ın bir tokatını yiyenler

Kaşı kemanın zülüfüne değenler

Yar biçilmiş ekin gibi sarartır

 

Yüreğim yanıyor gâvur kızına

Ördeğine tavuğuna kazına

Siz bakmayın baharına yazına

Hak Teala yollarını daraltır

 

Kiminin parası duası geçer

Kimisi enine boyuna ölçer

Kimisi gelirde kimisi göçer

Allah elbet dilediğin yaratır

 

Seyit Ali sen zamana yetiştin

Üçler yediler kırklarla görüştün

Bir ekmeği gariplerle bölüştün

Kendin bilmeyenler seni donatır

Hak ve Hakikat Partisi Genel Başkanı
Dursun GÜNEŞ - Seyyid Muhammed Ali

 Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   1775 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın