Dün gördüğüm kare tüyler ürpertici bir şeydi. Kanım dondu! Bunlar bu yetkiyi nereden alıyorlar, devlet orada, bu devlet terörü mü ?

RAHMAN VE RAHİM OLAN ALLAH ‘IN (C.C.)  ADIYLA

Bizleri yoktan var eden Allah (c.c.) Kuran-ı Kerim’de şöyle buyuruyor; “Ey İman edenler ! Allah (c.c.) için Hakkı ayakta tutanlar, adaletle şahitler olunuz. Bir kavme olan buğzunuz sizi adaletsizliğe sevk etmesin. Adalette bulununuz, bu, takvaya en yakın olanıdır . Allah’tan (c.c.) korkun ve muttaki olun. Çünkü Allah (c.c.) her ne yaparsanız ondan haberdardır.”( Maide Suresi -8)

Yurtta sulh cihanda sulh ilkesi olan insanlar önce kendilerini temizlemelidirler. Bataklık içerisinde yüzerken her gittiği yere, her oturduğu koltuğa pislik bulaşır ve hızla bu pislik insanlar arasına yayılır, pislik içerisinde yaşarlar. Artık mikroplaşırlar , mikrop taşırlar. Mendilin dört ucuda pis iken onu ele almak bile pislenmek demektir.

Bu pisliğe bulaşan Gül ve Tayyip bey bu pisliği etrafına bulaştırdı, mikrop kaptı ve terör ile aynı nefesi solumaya başladı.

İslamın çerçevesi belli… Bu çerçeveyi bozmak veya değiştirmek, böyle bir şeye teşebbüs etmek ancak ve ancak kirli insanların işidir. Kaldı ki terörü tanımak terör ile aynı karede yer almak da ancak terörün işidir. Bunu yapan dolaylı da olsa terör havasına bürünür.

Dün gördüğüm kare tüyler ürpertici bir şeydi. Kanım dondu! Bunlar bu yetkiyi nerden alıyorlar, devlet orada, bu devlet terörü mü ? Bu devlet nasıl terör olabilir, nasıl terör ile bir araya gelebilir. Bu milleti, bu devleti nasıl böyle bir tehlikeye atabilir anlamış değilim. Halen inanamıyorum… İnanmakta istemiyorum… Bu iş bardağı taşırdı!

Şimdiye kadar bu işin demokrasi ile olacağına inanıyordum, bu inancımı kaybettim ve Türkiye’yi  kaybettim.  Bu işin içinden çıkmak için “Kurtuluş Savaşı” verilmesi gerekir…  Yazık olacak… çok yazık olacak. Partide bir işe yaramadı, bu millet bu fitne ile artık  baş edemez. Müslüman Kürtlerde “Kürdistan” demeye başladı… Çember daraldı…

Ben Türkiye’ ye şöyle sesleniyorum; Irak gibi olmak istiyorsanız, bağrınızı yarmak istiyorsanız Tayyibin eliyle orada kalın. Eğer kurtulmak istiyorsanız ben varım. Ya aslan olacaksınız ve bu çemberi yarıp çıkacaksınız yada Filistin gibi olacaksınız. Bu toprakları tehlikeye atacaksınız. Çember günden güne daralıyor, bunu bilesiniz. Gazanız mübarek ola!...

Hayırda şer şerde hayır vardır bilemezsiniz. Bu şerri hayra dönüştürebilirsiniz… Gazanız Mübarek ola!... Allah (c.c.) yar ve yardımcınız olsun…

Seyyid Muhammed Ali …

 

 Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın