Kıymetli Vatandaşlarım! Türkiye Cumhuriyeti, demokratik, laik, hukuk devletidir. Adalet, mülkün temelidir. Bu temel üzerine binasını kuran hukuk sisteminin, işlerliğini kazanması için adil yargıya ihtiyacı vardır.

Rahman ve Rahim Olan Allah’ın (c.c.) Adıyla

Ha Mim, Ha Mim, Ha Mim, Ha Mim, Ha Mim, , Ha Mim, , Ha Mim,
Elhamdülillahi Rabbil Alemin. Esselatu Vesselamü Ala Seyyidina Muhammedin ve Alihi ve Sahbihi Ecmain. 

Yasama ve Yürütmeyi Kim Durduracak?

Kıymetli Vatandaşlarım! Türkiye Cumhuriyeti, demokratik, laik, hukuk devletidir. Adalet, mülkün temelidir. Bu temel üzerine binasını kuran hukuk sisteminin, işlerliğini kazanması için adil yargıya ihtiyacı vardır. 


Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu, yönetmeliklere göre çarkın dişlileri ile oynarsa, dosyaları sümen altı yaparsa, hukuk hukuku çiğnerse, A Partisi B Partisine göre kararlar alırsa, hukuk siyasallaşırsa, yönetmenlik hoplar. Hukuk tanınmaz, vesayet rejimlerinde olduğu gibi hukuk tanınmaz bir hale gelir ve istikrar bozulur. Güven ortadan kalkar ve devlet eli, güçlünün eline geçer. İşte bu hal, bir Kaddafi meydana getirir. Bir Esat, devrik lider Saddam’lar meydana getirir. Ve monarşik Tayyipler meydana getirir.Monarşik devlet yapısında hukukun üstünlüğünden söz edilemez. Ve işte Mit Müsteşarı Hakan Fidan olayı…
1. Türkiye, bu olayda yeni bir döneme girdi. Yargı, işlerliğini kaybetti.
2. Önünden engelleri kaldırılan BOP Eş Başkanı, hiç çekinmeden Kürdistan’ı ilan etti ve bunu bir devrim olarak gösterdi.
3. Değişim, dönüşüm adı altında yargıyı sindirdi. BDP terörünü açıkça destekledi. Terör suç olmaktan çıkarıldı. Terör ile aynı safta duran AKP hükümeti hiç sorgulanmadı ve Diyarbakır’da kahraman ilan edildi. Terör ile mücadele birimleri neredeydi?
4. Oslo görüşmelerinde İngiliz hükümeti nezdinde Türkiye pazarlık konusu yapılırken, teröre açık çek verilirken, Türkiye’nin menfaatleri göz ardı edilirken ve hukuk çiğnenirken, Hukuk devleti ve basın neredeydi? Hukuk devleti kim için var? Anayasa görevini neden yapmıyor? Neden yargı görev başında değil?
5. Terörü, meclis çatısı altına taşıyan zihniyet, hukuktan yol alarak terörü meclise taşımıştır.
6. Yasama ve yürütmeyi kim denetleyecek? Bu yolsuzlukların hesabını kim verecek? Hukukun üstünlüğüne inandırmak için bu millete mesajınız ne olur? Bunun adını ne koyalım?
7. Bence bu yolsuzluklar bununla sınırlı değil. Türkiye, kokuyor artık. Darbeci paşalar gibi. Anap gibi, Doğru Yol gibi, CHP gibi. Bu parti de dibe vurdu. Tabii ki MHP’yi de unutmamak lazım.

“Haksızlıklar karşısında susan dilsiz şeytandır.” 

Ey Türk milleti! Kararı siz vereceksiniz! Karar sizin! 
Sevgiler saygılar.

Hak ve Hakikat Partisi 
Genel Başkanı 
Sayın Dursun GÜNEŞPaylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   1171 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın