17 Aralık Operasyonunun Perde Arkası

Rahman ve Rahim Olan Allah’ın Adıyla


      Elhamdülillahi Rabbil Alemin. Esselatü vesselamu ala Seyyidina Muhammedin ve Alihi ve Sahbihi vesellim.

Siyaset Cephesi


      17 ARALIK OPERASYONU

      17 Aralık operasyonu, Türk siyasetinin iç yüzünü sergilemektedir. Daha evvel seyrettiğimiz yüzlerce, binlerce davalar var.
      17 Aralık operasyonunu engelleyerek, ikinci dalga operasyonuna yol vermeyen hükümet, yargının bağımsızlığına gölge düşürmüş, yolsuzlukları meşrulaştırmak için almış olduğu hukuk dışı kararlar. Bu, hükümetin bir çete hükümeti olduğunu ortaya koymaktadır. 
      Kendisi ile çelişkiye düşen bu iktidar, güvenirliğini kaybetmiştir. Dünyanın en büyük yolsuzluklarını yapan bu çete, terör örgütü ile işbirliği içerisinde faaliyetlerini yürütmektedir. Barzani ile olan yakın ilişkileri, karşılıklı menfaat, çıkardan öte yer altı dünyası ilişkileridir. Bunların dünya ticaretinden daha çok, yer altı dünya ticareti geliştirdiklerine bakmalı. Dünya bu kalem üzerinde daha çok çalışıyor. Onun için havalar birbirini tutmuyor. Yer altı pazarlıkları, dünya pazarlarını bozuyor ve alt üst ediyor.
Hatırlayın Suriye ile dostluğumuzu. Sıfır sorun politikası. Bir anda Esat’a ve İran’a karşı nasıl hasım hane bir hale dönüştü. Bu değişikliğin nedenleri hiç araştırılmadı, tartışılmadı. Tayyip Bey’in vardır bir bildiği. Sizler, insanların zahirine bakıp hükmediyorsunuz. Onlar, bir menfaat karşısında belli olurlar. Onların giyimleri, konuştukları hoşunuza gider. Bilakis onlar kalas gibidirler. İçi başka, dışı başka.
      Karanlıklar aydınlanmadan yeni bir dünya, yeni bir Türkiye inşa edemezsiniz. İstihbarat konusunda ileri değilseniz, yer altı dünyasına hâkim değilseniz, kusura bakmayın. Lahana dolması gibi sararlar sizi ve kolayca yutulursunuz. Siz, sadece sembol haline gelirsiniz. Yüzlerce, binlerce ihale olan satılan bir Türkiye var ve bunun iş ortakları var. Bu hadise kaçta kaçı. Bu olay ayakkabı kutularına sığmaz. 
      Hizmet hareketine karşı linç girişimi, gizli mafyanın bir temizlik harekâtı. Hakan Fidan’ın Oslo görüşmelerinden tutun, KCK’nın kaçakçıların üzerine gidilmesi, esrar eroine yapılan baskılar, yolsuzlukların üzerlerine gidilmesi bardağı taşıran son damla oldu. Bu olaylara Ergenekonu, yirmi sekiz Şubatı da eklerseniz mesele daha iyi anlaşılır hale gelir. Bu kötülüklerin ortaya çıkmasına ihanet deniyor. ‘Yok orduya kumpas kuruldu, yok hükümete darbe oldu.’ Gündem değiştirip kamuoyunu yanıltmak, hukuk çiğnenerek ört basa kalkışmak kanunsuzların işidir. 
      Saygılar sevgiler. 

                                                Hak ve Hakikat Partisi
                                                      Genel Başkanı
                                                   Sn. Dursun GÜNEŞ


Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   1498 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın