Cemaatlar 2'ye ayrılır.Gözü Görenler. Gözü Görmeyenler

Hak ve Hakikat Partisi Genel Başkanı Dursun Güneş, "Türkiye Cemaatlarla Nefes Alıyor" dedi. Hak ve Hakikat Partisi Genel Başkanı Dursun Güneş ile yaptığımız söyleşinin satır başları

*Türkiye Cumhuriyeti adı altında Her türlü oyunu oynuyorlar

*İslam Cumhuriyeti Kurulduğunda Hiçbir güç oyun oynayamaz

*Herşey Oslo Görüşmeleriyle Başladı.

*Gülen’in sevdiğim yanıda var,sevmediğim yanıda var.

*Muhsin YAZICIOĞLU sabotaj var.

*AKP Nin Kimyası bozulmuş

*Adalet Yok.Kişilere Göre Yasa Çıktığı anda orada anarşi başlar.

*Dokunulmazlık varsa adalet Yoktur

*Dünya Müslümanlarını Kucaklayacağız

*Allah için Siyaset Yapıyoruz

*Tezgahlara dikkat etmeliyiz

*Ekonomik Kriz Gündemde

Hak ve Hakikat Partisi Genel Başkanı Dursun Güneş İstanbul ‘dan Ankara’ya Giderken Mola verdiği Hendek İlçesinde Habarvole Genel Yayın Yönetmeni Fehmi DUMAN’ın Gündeme dair sorularını cevapladı.

Habarvole Genel Yayın Yönetmeni Fehmi DUMAN” Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, partisinin Bursa'daki aday tanıtım toplantısında konuştu.Bugün AK Parti hükümetini, Başbakanımızı yıpratmaya çalışan bir merkez var. Bu merkezin yargısında da medyasında da başka yerlerinde de bir üst akıl tarafından işleri planlayan ve tek bir amaca yönelik, planlı hareket içerisinde bulunan insanlar var. Bunlar teşhis edildi, tespit edildi.

Bu hükümet varsa o cemaat de o cemaatlar de var olacaktır. Bu hükümet olmazsa o cemaat de bütün cemaatler de yok olacaktır.

Milyonlarca insanla bizim bir kavgamız yok. Başbakanımızın içi yanıyor da onun için bazı şeyleri yüksek perdeden söylüyor. Siz onun bildiklerini bilseydiniz daha kötü şeyler söylerdiniz.' Açıklamasına ne diyorsunuz?

Hak ve Hakikat Partisi Genel Başkanı Dursun Güneş” Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç şunu bilmeli Bu ülkenin Yüzde 40’ı Cemaat , Bu Cemaatlar Bu Hükümet Yokkende vardı.Bu Hükümet olmazsada olacak.Cemaatların içinde Gözü Görmeyenler Sayın Bülent Arınç’ın dediği gibi olur.Ancak Gözü Gören Cematlar Hiçbir zaman Birlerinin desteiği ile ayakta kalmazlar.”

Habarvole Genel Yayın Yönetmeni Fehmi DUMAN”Cemaatlar Kaça ayrılıyor ?

Hak ve Hakikat Partisi Genel Başkanı Dursun Güneş”Cemaatlar 2’ye ayrılır.Gözü Görenler.Gözü Görmeyenler.

Göz Görenlerin özellikleri Vahdet-i Vücûd tasavvuf düşüncesinde, yaratanla yaratılanın tek kaynaktan geldiğini ve "bir" olduğunu savunan görüştür.Künt'ü, Kenz inancı Gizli bir Hazine idim bilinmeyi istedim yani dünyadaki bütün varlıkların ve tüm evrenin Tanrı'nın yansımaları olduğu anlamını taşır, İnsanların Allah'tan gelip yine Allah'a dönüşleridir. Nefsini terbiye eden insan oğlu Şeriat, Tarikât, Marifet ve Hakikât kapılarından geçer ve en sonunda Hak ile Hak olur. Hallac-ı Mansur ve Seyyid Nesimi'nin kendilerini ölüme götüren "En-el Hak" sözü, bu inancın yansımasıdır. Dönemlerinde, bu Evliyalar, dinden çıkmakla sapkınlıkla ve şirkle suçlanmıştır. Hallac-ı Mansur, ölüm anında şu sözleri söylemiş ve Allah'tan katillerini bağışlamasını dilemiştir: Ya Rabbi canımı alan bu kullarını bağışla; çünkü onlar senin bana gösterdiğin sırlarından haberdar değiller, senin bana gösterdikerini onlar göremezler bilemezler. Bu inancın en büyük temsilcileri Hacı Bektaş Veli, Yunus Emre, Niyâzî-i Mısrî gibi büyük İslam düşünürleridir.

Habarvole Genel Yayın Yönetmeni Fehmi DUMAN”İsrail Her TÜRLÜ Oyunu oynuyor Siz İsrail’in Yok olacağına inanıyormusunuz?

Hak ve Hakikat Partisi Genel Başkanı Dursun Güneş”Elhamdülillahi rabbil alemin essalatu vesselamu ala seyyidina Muhammedin ve alihi ve sahbihi vesellim. Allahın selamı üzerinize olsun.

Ey insanlar bu günleriniz ve aylarınız gelip geçicidir, ya çıkar yada batarsınız. Her ne yaparsanız yapın muhakkak ki herkes yaptığından dolayı hesaba çekilecektir. Sizleri doğuran analara ne demeli ? Olayın her ne tarafından bakarsanız bakın, bu yaptıklarınız İslama zulümdür. Belli ki sizler Yahudi ve Nasaraların hamuru ile yoğrulmuşsunuz. Annenize bir sorun!

Ey insanlar her ne yaparsanız yapın İsrail’i koruyamayacak ve kurtaramayacaksınız İsrail yok olacak!!! Süleyman şehri Kudüs, Süleyman varisi tarafından fetholacak. Süleyman yeniden tahta oturacak ve dünyaya hâkim olacak. Böylece bir çağı kapatıp yeni bir çağ açacak. “Sen onların milletlerine tabi olmadıkça ne yahudiler, ne de hıristiyanlar senden asla hoşnud ve razı olmayacaklar. De ki, gerçekten de Allah'ın hidayeti, hidayetin ta kendisidir. Şânım hakkı için, sana vahiyle gelen bu kadar bilgiden sonra, kalkıp da onların arzu ve heveslerine uyacak olursan, sana Allah'dan ne bir dost bulunur, ne de bir yardımcı.”

Kendilerini Allah'ın ve Hz. Muhammedin Elçileri olarak tanıtan Güneş, sözlerinin ve yollarının hak ve hakikatle belirlediklerini söyledi. Hilafeti ve adaleti murat ettiklerini kaydeden Güneş, adaletin olduğu yerde huzur bulunduğunu, adaletin olmadığı yerde de zulmün olacağını ifade etti.

Habarvole Genel Yayın Yönetmeni Fehmi DUMAN” Türk ve Kürt çatışması yapılıyor Mu?

Hak ve Hakikat Partisi Genel Başkanı Dursun Güneş” Elhamdülillahi Rabbil Alemin. Esselatu Vesselamü Ala Seyyidina Muhammedin Ve Alihi Ve Sahbihi Vesellim.

“Ey iman edenler, Allah için hakkı ayakta tutanlar ve adaletle şahitlik yapanlar olunuz. Bir kavme olan kininiz, sizi adaletsizliğe sevk etmesin. Adaletli olun, çünkü o, takvaya daha yakındır. Allah'tan korkun. Şüphesiz Allah, yaptıklarınızdan haberdardır.”

Kürt-Türk savaşı, bir projenin eseridir. Orta doğu projesi adı altında yürütülen bu proje, son aşamasına gelmek üzere. Bu sürecin doğru okunması lazım. Tayyip Bey kimin hesabına çalışıyor? Neden sağa sola bulaşıyor? Bana göre, BOP eş başkanı görevini yapıyor ve cemaat ile yollarını ayırıyor. Çünkü bu projenin içinde Cemaatler ve Gülen Hareketi’ni bitirme projesi de var.

Bu kadar zaman niçin bekledi derseniz? Köprüyü geçmek için. Köprüyü geçti mi? diye sorarsanız, hayır. Sıkıntı buradan doğuyor. Bu proje Allah’ın (C.C.) yardımı ile bozulacak ve Tayyip Bey, artık aramızda olmayacak. İnşallah, tasarlanan Türk-Kürt Savaşı da önlenmiş olacak.

Habarvole Genel Yayın Yönetmeni Fehmi DUMAN”Esas Hedefiniz Nedir?

Hak ve Hakikat Partisi Genel Başkanı Dursun Güneş”Başbakan'ın yaptığı şeyin Büyük Ortadoğu Projesi'ni hayata geçirmek Başbakan'ın yol haritası dediği, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül Dışişleri Bakanı iken yaptığı yol haritası ABD tarafından eline alınmıştır. BOP ile kast Türkiye'yedir. BDP yerel seçimlere HDK ile girecek sonra bölgeyi kurtarılmış ilan edip Türkiye'nin batısı için çalışacak. Bizler ancak İslam çimentosunda rahat ederiz. Muradımız hilafet getirmektir. Hristiyanlar millet oluyor da neden Müslümanlar millet olamıyor? İsrail rahat edecek diye bütün Müslüman devletler yok mu olmalı? BOP'da Türkiye'de mevcut. Biz Irak gibi Suriye gibi olmak istemiyoruz. Yarın önüne geçilmez bir hal alacak. BOP Projesinin eş başkanları 'Diyarbakır'ı yıldız şehir yapacağız' dediler. Pazar günü bunu yaptılar. Bu böyle yapılmamalıdır. Kimseyi incitmeden gereken hususlar görüşülür ve şeffaflık içerisinde çözülür. Gizli meseleleri, gizli gündemleri kabul etmiyoruz. Hak ve Hakikat ortaya çıkacak ve dünya İslam kimliğine bürünecektir"

Habarvole Genel Yayın Yönetmeni Fehmi DUMAN” Milli sınırları tehdit altında mı?

Hak ve Hakikat Partisi Genel Başkanı Dursun Güneş” Milli sınırları deldirtmeyeceğiz Türkiye Cumhuriyetinin dini İslam ,Bugün Ergenekonun içeri alınması ihtilallerin tamamının İslam üzerine yapıldığını ortaya koyuyor. Türklerde Kürtlerde İslam ile rahat eder. Yolsuzluk almış başını gitmiş. Hangi koltuğu kaldırsan altında pis kokular geliyor. Başbakan 'bin 500 belediyede yolsuzluk var' dedi. Daha AK Partinin kapısını açamadığı kaç belediye vardır. Başbakan sen yeri geldiğinde Fatih, yeri geldiğinde Yavuz, yerine geldiğinde Ömer oluyorsun. Ak Partililer köşe başlarını kaptı garibanlar, fukaralar nerede?"

Habarvole Genel Yayın Yönetmeni Fehmi DUMAN” 1915'in intikamı alınıyor?

Hak ve Hakikat Partisi Genel Başkanı Dursun Güneş”Kürtler altın çağını yaşıyor. Bütün Müslümanları birlik ve beraberliğe çağırıyorum. Kürtlerle ilgili tehlike yok ama Türklerle ilgili tehlike var. 1915'in intikamı alınıyor ve bitene kadar da devam edilecek. Kürtler ise baharlarını altın çağlarını yaşıyor, zaferini yaşıyor ama yarın böyle olmayacak. Tayyip bitmek üzere genel seçimlere bile çıkamayacak. Tayyip baki değil yarın gidecek sonra ne olacak? Özerklik, Kürdistan ortaya çıkarsa ne olacak? İnsan babasının çiftliğini bile bu kadar kolay satamaz. Bu araziler babanın çiftliği bile olsa bu kadar kolay satamazsın" dedi.

Habarvole Genel Yayın Yönetmeni Fehmi DUMAN” Karanlık Bir Tablo var,İslam Dünyası Kan ağlıyor Bu durumda söyleyecekleriniz nedir?

Hak ve Hakikat Partisi Genel Başkanı Dursun Güneş”İslamın çerçevesi belli. Bu çerçeveyi bozmak veya değiştirmek, böyle birşeye teşebbüs etmek ancak ve ancak kirli insanların işidir. Kaldı ki terörü tanımak terör ile aynı karede yer almak da ancak terörün işidir. Geçen Gün gördüğüm kare tüyler ürpeticiydi. Kanım dondu. Bunlar bu yetkiyi nerden alıyorlar? Devlet orada, bu devlet terörü mü? Bu devlet nasıl terör olabilir, nasıl terör ile biraraya gelebilir? Bu millete bu devleti nasıl böyle bir tehlikeye atabilir? Bunları anlayamıyorum. Bu iş bardağı taşırdı. Şimdiye kadar bu işin demokrasi ile olacağına inanıyordum. Bu inancımı kaybettim. Bu işin içinden çıkmak için Kurtuluş Savaşı verilmesi gerekir. Çok yazık olacak. Müslüman Kürtler de 'Kürdistan' demeye başladı ve çember daraldı. ya arslan olup bu çemberi yarıp çıkacaksınız ya da Filistin gibi olacaksınız. Bütün dünya İslam âlemine sesleniyorum! Müslümanlara karşı sürdürülen bu savaşta, gücünüz yetmiyorsa ses çıkarmayın, sessiz kalın, bekleyin. Gücünüz yetiyorsa doğrudan savaş edin. Biz, başınıza geliriz. Yoksa ezilmeyin bizi bekleyin.

Hak ve Hakikat Partisi Genel Başkan Şair ve Yazar Dursun Güneş Kimdir?

Bayburt'un Demirözü İlçesinde 1950 yılında dünyaya gelen Dursun GÜNEŞ Mütedeyyin bir ailenin 7 çocuğunun en büyüğüdür. Çocukluk yıllarında ailece Muş'a göç eden GÜNEŞ burada, İlköğrenimini tamamladı 1965 yılında İstanbul’a göç eden ailenin en büyük evladı olan Dursun GÜNEŞ tasavvuf ile ilgilenmektedir. Tasavvuf alanında Şair ve Yazardır bu alanda binlerce şiir kaleme aldı, 15 kitap yazarak neşriyatını sağladı, imtiyaz sahipliğinde 3 yıl yayım hayatını sürdüren "Tevhid Gemisi" adlı dergiyi çıkartan GÜNEŞ; son 10 yıldır siyasetle iştigal etti. 2008 yılının Temmuz ayında Hak ve Hakikat Partisini 40 arkadaşıyla kuran ve Genel Başkan olan GÜNEŞ, evli ve dört çocuk babasıdır. Dursun GÜNEŞ siyasi hayatına 2000'li yıllarda başlamıştır. Şair, yazar ve araştırmacı kimliği ile 80'li yıllardan bu yana halkın arasında gözlem, tespit ve istişarelerde bulunmuştur. Yurdumuzu köy köy, ilçe ilçe, il il ve Ortadoğu ülkelerinin birçoğunu bizzat yerinde gezerek genel gidişatla ilgili araştırmalar yapmış ve çok sayıda yazılar kaleme almıştır. Yıllar öncesinden saptadığı tespitler bir bir gerçekleşmiştir. Birkaç kez aktif siyasete girmek istemiş ise de millet ve islam adına birşeyler yapmak isteyen siyasi hareketlere engel olmama düşüncesi ile geri durmuştur. Fakat bu hareketler iktidar olup muktedir olamamış, meselenin ciddiyetini idrak edememiş ve ülkeyi daha kötü duruma sürüklemişlerdir. Bunun üzerine aldığı manevi işaretle aktif siyasi hayatına 29 Temmuz 2008 yılında Hak ve Hakikat Partisini kurarak başlamıştır. Bütün Türkiye'yi yıllarca irşad vazifesi ile gezen Dursun GÜNEŞ ayda 10 000 km seyahat ederek, halkımızın nazarında ve gönlünde büyük iştiyak ve sevgi kazanmıştır. Zaten yıllardır Hak ve Hakikati anlatan Dursun GÜNEŞ siyasi gömleği ile de halkın içinde halk ile Hakkın yolunda Hak ve Hakikati yaşamaya ve yaşatmaya devam etmektedir.

Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   1623 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın