Saidi Nursi'nin bahsetmiş olduğu zat gönüllerde yer bulmaya başladı. Siyasetteki yerini aldı. El Melik, El Kuddüs, Es Selam, El Mümin, El Muheymin, El Aziz, El Cabbar, El Mütekebbir, El Halik isimleri ile hayat bulan bu zat. Hakkın tercihi

RAHMAN VE RAHİM OLAN ALLAH-İN ADIYLA BAŞLARIM
ELHAMDÜLİLLAHİ RABBİL ÂLEMİN VESELAMUN ALEL MÜRSELİN

KÂMİLİN DİLİNDEN

Ülkemizin içerisine düşmüş olduğu bunalım beşeri dünyasını alaboraya çevirdi. Akıllar hiddetin kinin esiri olarak zeminde yer buldu. Kardeş kardeş koyun koyuna yatanlar bir rüya ile uykudan uyandı, koynunda insan sandığı meğer bir ajan imiş, gül sanıp kokladığı meğer bir yılanmış... Ayaklarına dolanmış adam feryat edip bağırıyor "beni kurtarın". Aslında iki yılanın bir birine dolanması, ikiside birbirini sıkıyor. Fütuatsız mesnetsiz bir karalama kampanyası. Arz-ı Mevuda hizmet eden bir siyası anlayışın deşifre edilmesi yolsuzlukların üstünün örtülmeye çalışılması. Rahatsızlığın asıl sebebi budur. Korkarım bu rahatsızlık bir kaos yaratmaz bir ekonomik krize sebep olmaz. Cari açığı olan Türkiyeyi bir bulanıma sürüklemez.

Kıymetli kardeşlerim. Ne yapılması gerekir, geleceğe dönük.
Hiddeti şiddeti ortadan kaldırarak aklı selim düşünmek.
AB ve ABD'nin ön görmüş olduğu orta doğu arzu mevut projesini durdurmak.
Avrupa ile olan ilişkilerimizi askıya almak.
Komşularımız ile yeni bir bağ kurmak, Ekonomimizi düzlüğe çıkarmak,
Kaos ortamından Türkiyemizi kurtarmak yeni bir çağ açmak.
Bu yapılamıyorsa ikinci alternatif olarak Türkiye cehresini değişmesi lazım. Bir Kürt Türk çatışmasından öte, Türkiyeyi son yıllarda yanan ateşin içine çekmek istiyorlar ve bundan Türkiye kurtaramaz. Bu sorumluluğu kimse üstüne alamaz Batı ne istiyor. Nasıl bir dünya istiyor. Allahüteala bizden ne istiyor. Bu ikisinin arasında bir tercih yapmak zorundayız. Batının zulmüne sessiz kalamayız. Biz Tayyip olamayız Tayyip gibi davranamayız iki karpuzu bir koltuğa sığdıramayız. Allahtan olamayız Allaha karşı duramayız bir tercih yapmak zorundayız.

Bu hususta biz kararımızı çoktan verdik ve Hak ve Hakikat dedik. Sizde düşünün taşının karar verin ve bizi küçük görmeyin. Biz bu tevhit gemisini hiç bir kimseye deldirtmeyiz fırtınalara da aldırış etmeyiz. Pervasızca Allah'ın dinine saldıranlar nemrut firavunlar Hrant Dink camiası, Ermeni dıyasporası kapılmış oldukları yelpazesi bir gün rüzgarsız kalacak masonlar eriyip yok olacaklar. Bu devleti yıkmaya çalışanlar bu devlete toprak arayanlar 1915 akıbetine uğrayacaklardır. Türk siyaseti miadını doldurmak üzere tarih işaretler bize onu gösteriyor. İmamı Rabbani'nin söylemiş olduğu zat. İmamı Gazali'nin bildirdiği zat. Saidi Nursi'nin bahsetmiş olduğu zat gönüllerde yer bulmaya başladı. Siyasetteki yerini aldı. El Melik. El Kuddüs, Es Selam, El Mümin, El Muheymin, El Aziz, El Cabbar, El Mütekebbir, El Halık isimleri ile hayat bulan bu Zat... Hakkın tercihi olarak öne sürülmüş her türlü donanımlı  Mürşit olarak yol gösteren milleti ümmeti cehalet karanlıklarından kurtaracak nura aydınlığa çıkaracak huzur ve refaha eriştirecek sahibuz zaman.

HAK VE HAKİKAT PARTİSİ GENEL BAŞKANI
DÜŞÜNÜR VE YAZAR
DURSUN GÜNEŞ - MUHAMMED ALİ


Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   1721 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın