Ey İman Edenler Bu Çağrıya Kulak Verin!

Rahman ve Rahim Olan Allah’ın Adıyla Başlarım

Elhamdülillahi Rabbil Âlemin. Veselamun Alel Mürselin. Esselatu Vesselamu Ala Seyyidina Muhammedin ve Alihi ve Sahbihi Vesellim.
Allah’ın selamı üzerinize olsun.

MESAJ

Ruhum, yedi kudret elinde olan Allah’a yemin ederim ki, Muhammet Ali Allah’ın elçisi ve Resulü’dür. Hiç bir Müslüman’ı, Hak ortaya çıktıktan sonra başkaları ile sevişir bulamazsınız. Eğer bilirseniz bu, sizin için hayırlı olanıdır. 
Ey iman edenler! Hak ortaya çıktıktan sonra sizin için Hakk’ı başınıza taç etmekten başka çareniz yoktur. “ Hani Allah, peygamberlerden ‘kesin bir söz (misak)' almıştı: "Andolsun size Kitap ve hikmetten verip sonra size beraberinizdekini doğrulayan bir elçi geldiğinde, ona kesin olarak iman edecek ve ona yardımda bulunacaksınız." Demişti ki: "Bunu ikrar ettiniz ve bu ağır yükümü aldınız mı?" Onlar: "İkrar ettik." demişlerdi de "Öyleyse şahit olun, ben de sizinle birlikte şahit olanlardanım" demişti.” (Ali İmran Suresi 81) 
Hz. Allah (cc), bütün peygamberlerden akit aldığı gibi bizim peygamberimizden de akit almıştır. “Andolsun ki Allah, müminlere, içlerinde kendilerinden onlara bir peygamber göndermekle lütufta bulunmuştur. (Ki O) Onlara ayetlerini okuyor, onları arındırıyor ve onlara Kitabı ve hikmeti öğretiyor. Ondan önce ise onlar apaçık bir sapıklık içindeydiler.” (Ali İmran Suresi164) Bu ayeti kerime, doğacak olan Kutlu Elçi’nin müjdecisidir. 
"Ahir zamanda ümmetimin başına, sultanlarından şiddetli belalar gelir, öyle ki yerler Müslümanlara dar gelir. O zaman Allah, daha önce zulümle dolu olan dünyayı adaletle dolduran benim soyumdan birisini gönderecektir." (Hz. Resulullah) 
Hz. Mehdi Resul hakkında birçok hadisi şerif var. Bu kaynaklar incelediğinde, ayeti kerimenin ışığında aydınlanacağınızı ümit ediyorum. Ben, şimdi sözü fazla uzatmıyorum. Ümmeti Muhammed’in kurtuluşu için dua ediyorum. Biz, haber vermiş olalım. Takdir sizin.

Hak ve Hakikat Partisi Genel Başkan Düşünür ve Yazar Sayın Dursun GÜNEŞ Mahlası MUHAMMET ALİ


Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   1538 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın