Sevgili Dostlarım, Sevgili Arkadaşlarım ve Kıymetli Okurlarım!Adaletli olmak neyi gerektirir? Orman kanunları ile yapılan düzenlemeler antidemokratik, demokrasi ile bağdaşmayan monarşik bir yapıya götürür.

Rahman ve Rahim Olan Allah’ın Adıyla Başlarım

Elhamdülillahi Rabbil Âlemin. Veselamun Alel Mürselin. Esselatu Vesselamu Ala Seyyidina Muhammedin ve Alihi ve Sahbihi Vesellim.

Allah’ın selamı üzerinize olsun.

RAPOR

Sevgili Dostlarım, Sevgili Arkadaşlarım ve Kıymetli Okurlarım!Adaletli olmak neyi gerektirir? Orman kanunları ile yapılan düzenlemeler antidemokratik, demokrasi ile bağdaşmayan monarşik bir yapıya götürür. Hukuk devleti, monarşik bir devlet yapısına dönüşür. Çözüm yerine çözümsüzlük üretenler, geri dönüp baktıklarında adalet yerine zulmü, barış yerine kavgayı, huzur yerine huzursuzluğu, telaşı, güven yerine güvensizliği ve kerameti ortaya koyarsınız. Korku imparatoru yaratırsınız. Belirli menfaat çevreleri gözü ile dünyaya bakarsınız. Bostana taktığınız korkuluk, zaman gelir anlaşılır. Bostanınız tarumar olur. Korktuğunuz başınıza gelir ve bundan kurtulamazsınız. Çünkü Adalet, mülkün temelidir. Adaletsiz mülk, ayakta duramaz.İnsanlığını kaybeden insanlar, kötülüklere bulaştıkça kötülük üretir bir hale gelirler ve toplumu çürütmeye başlarlar. Millet için, devlet için, büyük bir sıkıntı yaratırlar ve her geçen gün mihrabından daha da uzaklaşırlar. 

Kıymetli dostlar! Bunlar gitti! Bunlardan daha bir hayır gelmez. Muhalefet, belli bir zihniyetin ürünü. Onlar, Türkiye için bir karabatak. O zaman Türkiye’nin yüzünü güldürecek, takva sahibi insanlara ihtiyaç var. Vatan sevdalılarına ihtiyaç var. İhvanı dine ihtiyaç var. Bu devletin bize ihtiyacı var. Bu milletin bize ihtiyacı var. Bu ümmetin bize ihtiyacı var. Herkesin bir hesabı var ise Allah’ın da bir hesabı var. “Sizin asıl dostunuz Allah'tır, O'nun Resulüdür ve namazlarını kılan zekâtlarını veren ve rükû eden müminlerdir. Kim Allah'ı, O'nun Resulünü ve müminleri dost edinirse, (iyi bilsin ki) Allah'ın taraftarları galip geleceklerdir.” (Maide Suresi 55-56) 

Sevgiler ve saygılar.

Dursun GÜNEŞ

Hak ve Hakikat Partisi Genel Başkanı 
Düşünür ve Yazar Mahlası SEYYİD MUHAMMET ALİ


Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   865 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın