Gündemi takip ediyorum. Olanları esefle karşılıyorum. Bu gidişattan İslam adına endişe duyuyorum. Şefkat ve merhamet peygamberi aramızda yaşıyor, bizimle dolaşıyor, ümmetini seyrediyor ve takip ediyor.

Rahman ve Rahim Olan Allah’ın Adıyla Başlarım

Elhamdülillah Rabbil Âlemin.Esselatu Vesselamu Ala Seyyidina Muhammedin ve Alihi ve Sahbihi Vesellim. Veselamun Alel Mürselin. 

GÜLEN CEMAATİ

Gündemi takip ediyorum. Olanları esefle karşılıyorum. Bu gidişattan İslam adına endişe duyuyorum. 
Şefkat ve merhamet peygamberi aramızda yaşıyor, bizimle dolaşıyor, ümmetini seyrediyor ve takip ediyor. Şunu söylüyor: “Şerde hayır var, hayırda şer var. Şer olanı hayra dönüştürün. Yatmayın, uyumayın. Hatayı kendinizde arayın.
“Sen onların milletlerine tabi olmadıkça ne Yahudiler, ne de Hıristiyanlar senden asla hoşnut ve razı olmayacaklar. De ki, gerçekten de Allah'ın hidayeti, hidayetin ta kendisidir. Şânım hakkı için, sana vahiyle gelen bu kadar bilgiden sonra, kalkıp da onların arzu ve heveslerine uyacak olursan, sana Allah'tan ne bir dost bulunur, ne de bir yardımcı.” (Bakara Suresi 120) 
Hz. Allah’ın bunca uyarıcı ayeti olduğu halde, Yahudi ve Nasaraları dost edenler ve kurtuluş kapısı olarak görenler Allah’tan fazlı kerem olana kadar beklesinler. “Kalplerinde hastalık bulunanların:"Bize bir felaket gelmesinden korkuyoruz" diyerek, onların arasına koşuştuklarını görürsün. Umulur ki Allah, bir fetih ihsan eder veya katından bir emir (iş) getirir de içlerinde gizlediklerine pişman olurlar. (Maide Suresi 52) Bugünkü bunalımın yegâne temeli budur. Orta doğu eş başkanı düşünürseniz, orta doğu projesini göz önüne getirirseniz, Müslümanların ne kadar zor bir virajda olduğunu görürsünüz.
Allah’a (cc) inanan her kulun haçlı seferlerine karşı, İslami kaideler üzerine hareket etmeleri, düşman saldırılarına karşı önlem almaları kaçınılmazdır. Herkes kendisini sorgulamalıdır. Bu katliamlar karşısında biz nerdeyiz? Müslüman olduğunu iddia eden cemaatler ve partiler! Gölgenin olmadığı bir günde huzurda toplanacaksınız. O gün bazı yüzlerin ak, bazı yüzlerin kara olduğu gün, ne cevap vereceksiniz? Kaos çıkarma memlekette el ele Türkiye’yi bu hale getirdiniz. Çalış, çabala, düzelt. Her bir imkâna sahipsin. İpleri birilerinin eline verirsen, o seni yanlışa sürükler. Önünde Kuran Azimuşan delilin olsun. Belirli bir zaman için menfaatlendiğin menfaat çevreleri seni boğmaya başlar. Boğulmak istemiyorsan Allah’ın ipine sıkı sarıl. Allah’ı (cc) unutma. O gün sen, O’nu unuttun. Bugün unutuldun. Eğer özünde Hakk’ı göremiyorsan, Hakk’a güvenemiyorsan bu bir eksikliktir. Devenin boynunun eğri olmasına bakma. O, Fahri Kâinat’ı taşıdı. Bir deve olamıyor isen bezirgânın başını çeken bir eşek ol bari.
Biz, inananların dostuyuz. Bize öyle yükseklerden bakma. Her yüksekten bakanı Allah (cc) alçaltır. Hz. Allah’a sahip olmak istiyorsan, tevazu ehli ol. Bir çuval patatesten birisi çürürse, hepsini çürütür. Çürük yanında saklama. Hz Allah (cc) korkak ve cimriyi sevmez. Allah yolunda cihat için ne harcadın? Hep yanlış arabalar ile yolculuk ettin. Hak ve hakikati savunamadın. Hakk’ı tutup kaldıramadın. Menfaatperest oldun. Menfaate dokununca intikam uğruna, ‘temizlik operasyonu’ adı altına bir savaş başlattın. Bunlar, sizlerce bilindiği halde neden sakladınız? Neden Kürt açılımına, Ermeni alevi açılımına yol verdiniz? Bunlar İslami değerler ile örtüşüyor muydu? Bunun içinde vatanseverlik var mıydı? Küfürde rıza, küfürdür. Bildiğin halde neden rıza gösterdin? Siyaset de yapsak, adam gibi siyaset yapacağız. Allah’ın siyasetini yapacağız. 
“Ey iman edenler, Allah için hakkı ayakta tutanlar ve adaletle şahitlik yapanlar olunuz. Bir kavme olan kininiz, sizi adaletsizliğe sevk etmesin. Adaletli olun, çünkü o, takvaya daha yakındır. Allah'tan korkun. Şüphesiz Allah, yaptıklarınızdan haberdardır.” (Maide Suresi 8) Oruç tutmaktaki maksat, hayvanlar gibi aç kalmak değildir. Cihattaki maksat, adam öldürmek değildir. Vatan korumaktır. İmanı korumaktır. Aklı korumaktır. İlmi korumaktır. Namusu, iffeti korumaktır. Manevi değerlerimizi korumaktır. Allah yolunda cihat etmektir. Hüseyin Efendimiz, Yezid’e baş eğmezken, Yahudi ve Nasaralara baş eğenler ne kadar Müslüman olur?
“Kalplerinde hastalık bulunanların: "Bize bir felaket gelmesinden korkuyoruz" diyerek, onların arasına koşuştuklarını görürsün. Umulur ki Allah, bir fetih ihsan eder veya katından bir emir (iş) getirir de içlerinde gizlediklerine pişman olurlar.” (Maide Suresi 52) İşte sizler bu’sunuz her ikinizde. Yüce Allah (cc) sizlerin kalp hastalıklarını artıracaktır. Sizlerden Allah’a sığınırım. 

Hak ve Hakikat Partisi Genel Başkan 
Düşünür ve Yazar Sayın Dursun GÜNEŞ
Mahlası MUHAMMET ALİ


Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   1751 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın