Arz-ı Mevud İhanet Projesi

RAHMAN VE RAHİM OLAN ALLAHIN ADIYLA BAŞLARIM

 

ARZU MEVUT İHANET PROJESİ

 

   Türkiye Rüşvet ve Yolsuzluklar içerisinde çalkalanırken, bunu fırsata çevirerek her alanda özerklik ilan etmeye başlayan Terör örgütünün siyasi ayağı olan BDP eş başkanı Demirtaş: ‘Asıl inşa edilecek şey, demokratik özerkliktir.’

   Barış ve Demokrasi Partisi Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, yerel seçimlerden sonra devleti beklemeden, demokratik özerklik ilan edeceklerini söyledi. Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nin toplu açılış töreninde konuşan Demirtaş, "Seçimden sonra asıl inşa edilecek şey, demokratik özerkliktir. Bu halk artık kendisini yönetme aşamasına geldi. Muhtarlar, mahalle meclisleri vs. Anadilimizde, lehçelerde Arapça, Ermenice, Süryanice hizmet alma noktasına geldi. Bunları yapmak için devleti bekleyemeyiz. Halkımızın ana dilinde eğitimi olacak, ders kitapları olacak. Devleti bekleme zorunda değiliz. AKP’nin insafını beklemek zorunda değiliz. İşte DP’li belediyeler bunu hayata geçirecek.” açıklamasında bulundu

   HDP Eş Genel Başkanı Sebahat Tunceli, 5 günlük Ege turunun 4. durağında Aydın'da binlerce kişi tarafından karşılandı. Tunceli, "Yerellerden demokratik özerkliği kurarak iktidara yürüyoruz" ifadesini kullanarak, "Bu seçimlerde HDP olarak kadınlarla birlikte özgür geleceği kuruyoruz" dedi. Halkların Demokratik Partisi (HDP) İstanbul Milletvekili ve partinin Eş başkanı Sebahat Tunceli, partisinin Manisa Büyükşehir Belediye Başkan aday adayları ile ilçe belediyelerinde adaylıkları kesinleşenleri tanıttı. Tunceli konuşmasında yolsuzluk ve rüşvet operasyonuna da değinip, "Türkiye'de yeme kültürü gelenek haline gelmiş" dedi.

   Konuşmasında özerklikle ilgili düşüncelerini de dile getiren Tuncel şunları söyledi:

   "Ege'nin bir özerk bölge olması gerekir. Özerk Ege, Marmara veya Kürdistan. Bizim savunduğumuz özerklik sadece Kürdistan için değil. Tüm Türkiye'nin özerk olması. Yerinden yönetim ve yerelden yönetilmesi gerekir. Gezi eylemleri bunu gösterdi."

HDP İNTERNET SİTESİNDEN:

   “Rojava Kürdistanı’nın üç kantonundan biri olan Cizîre Kantonu Yasama Meclisi tarafından alınan Demokratik Özerk Yönetim ilanını, baskıcı ve inkârcı rejimlere karşı demokrasi, barış ve eşitlik mücadelesini sürdüren tüm dünya halkları adına heyecanla karşıladık.

   Cizre Kantonu Özerk Yönetimi ilanı, aynı zamanda Cenevre 2 Toplantısı’nda Suriye’de yaşayan Kürt halkının temsilini engelleyen anlayışlara da önemli bir cevap olmuştur.”

   Dört kıtada at oynatan ecdadımız kurulmakta olan arzu mevuta haddini bildirecek kuvvette ve kudrettedir. Bu ihanet projesi başlarında patlayacak. Hainler bu ihanetlerinin bedelini ağır bir şekilde ödeyeceklerdir.

   Barış ve demokrasi adı altında memleketimizi bölüp parçalamak isteyenler, kirli emellerine ulaşamadan büyük bir azamete uğrayacaklardır.

   Bu ihanet projesini bütün Türk Milletine arz ediyorum. Takdir sizlerindir

Selamlar, saygı ve sevgiler.

 

Hak ve Hakikat Partisi Genel Başkan

Düşünür ve Yazar Sayın Dursun GÜNEŞ

Mahlası MUHAMMED ALİPaylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   1786 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın