Mürşitler yüz tane bin tane olabilirler, fakat kamili mürşit bir tanedir, bunlar mükemmel olabilir. Yüz yılda bir gelen mükemmel müceddit. Altı yüz yılda gelen müceddit olabilir.

RAHMAN VE RAHİM OLAN ALLAHIN ADIYLA BAŞLARIM.
KEMALATIN DERECELERİ
Yazılan, okunan kitaplardan anlaşıldığına göre, İnsanlar bir halde kalmayıp çeşitli hallere bürünürler.

MÜRŞİT, KAMİLİ MÜRŞİT, KAMİLİ MÜKEMMİL, MÜCEDDİT VE RESUL.

Mürşitler yüz tane bin tane olabilirler, fakat kamili mürşit bir tanedir, bunlar mükemmel olabilir. Yüz yılda bir gelen mükemmel müceddit. Altı yüz yılda gelen müceddit olabilir. Bunların üstünde melik şah, fenafi resul olanlar da vardır. Bunlara devlet ile ilgili idareciler oldukları için melik resul denir. Çünkü bunlar bir nevi insanları hidayete erdiren yol gösteren makamı âli olmalarıdır.

Şöyle bir katar söylenir. Üçler yediler kırklar yüzler binler.

İşte Osmanlı ruhu bu ruhlara değer verdiğinde yükselmiştir. Temeli Şeyh Edebali olan Osmanlı ruhu Hacı Bayram (k.d.s), Ak Şemsettin, Aziz Mahmudu Hüdayı gibi feraset sahiplerinin ışığı altında aydınlanarak dünyayı altı yüz sene idare etmiştirler.


Cehalet devresinin geri gelmesi ile karanlıklara gömülen dünya ve Türkiye;

Yeniden Osmanlı ruhunu yakalayarak, Dünyayı ve Türkiye'yi karanlıklardan kurtarıp yeniden aydınlatacaktır. Allah nurunu tamamlayacaktır. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Selamlar saygılar sevgiler.

HAK VE HAKİKAT PARTİSİ
GENEL BAŞKAN
SAYIN DURSUN GÜNEŞ.Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   778 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın