Allah (cc) kulunun gözünden bakar, Allah (c.c.) kulu ile konuşur kulundan konuşur, kulundan kokar, kulunun gönlünde taht kurar, kulunu sevk ve idare yapar. Allah kulundan okunu atar.

RAHMAN VE RAHİM OLAN ALLAHIN ADIYLA
ESSELATU VESSELAMU ALEYKE YARESULELLAH. ESELATU VESSELAMU ALEYKE YA MEHDİ RESULULLAH. ESSELATU VESSELAMU ALEYKE YA EHLULLAH. MUHSİN OLANLAR.

Allah (cc) kulunun gözünden bakar, Allah (c.c.) kulu ile konuşur kulundan konuşur, kulundan kokar, kulunun gönlünde taht kurar, kulunu sevk ve idare yapar. Allah kulundan okunu atar. Allah (c.c.)öldürür Allah diriltir. O okları Allah attı siz atmadınız. Bilâkis, kim Muhsin olarak yüzünü Allah'a döndürürse (Allah'a hakkıyla kulluk ederse) onun ecri Rabbi katındadır. Öyleleri için ne bir korku vardır, ne de üzüntü çekerler. (2/112) çünkü her şeyi Allahtan bilirler ve Allaha güvenirler, Allah bize kafidir derler -33-3 - Allah'a güven, vekil olarak Allah yeter.
Ey Allahın Muhsin kulları sizler neden korkuyorsunuz. 33 -
AHZAB 1 - Ey peygamber! Allah'tan kork, kâfirlere ve münafıklara itaat etme. Muhakkak ki Allah her şeyi bilir, hüküm ve hikmet sahibidir.

Ey insanlar sizler hayvanlar topluluklarına benzediniz, hep menfaat peşine düştünüz, hakkı çiğnediniz ezdiniz, hakkı gölgelediniz, hakkı perdelediniz, hakkı bırakıp batıla saptınız. Haktan yüz çevirdiniz, hakkı unuttunuz, adaleti bozdunuz, zalimler güruhuna katıldınız. Dünyayı yaşanmaz bir hale getirdiniz. Cahiliye dönemine geri döndünüz. İçki kumar zina fayız her türlü melaneti işlediniz. Muhakkak ki Allah, adaleti, iyiliği, akrabaya yardım etmeyi emreder, çirkin işleri, fenalık ve azgınlığı da yasaklar. O, düşünüp tutasınız diye size öğüt veriyor. (16/90)

Güzel davrananlar için bir hidayet rehberi ve rahmet olmak üzere (indirilmiştir). (31/3)
O kimseler, namazı kılarlar, zekâtı verirler; onlar ahrete de kesin olarak iman ederler. (31/4) 
İşte onlar, Rableri tarafından gösterilmiş doğru yol üzeredirler ve onlar kurtuluşa erenlerdir. (31/5)

2- 177 - Yüzlerinizi bazen doğu, bazen batı tarafına çevirmeniz erginlik değildir. Fakat eren o kimselerdir ki, Allah'a, ahir et gününe, meleklere, kitaba ve bütün peygamberlere iman edip, yakınlığı olanlara, öksüzlere, yoksullara, yolda kalmışa, dilenenlere ve esirleri kurtarmaya seve seve mal verirler. Namazı kılarlar, zekâtı verirler. Bir de anlaştıkları zaman sözlerini yerine getirenler, hele sıkıntı ve hastalık durumlarında ve harbin şiddetli zamanında sabır ve kararlılık gösterenler var ya, işte doğru olanlar da bunlardır, korunanlar da bunlardır. 

Hak ve Hakikat Partisi
GENEL BAŞKAN
ŞAİR VE YAZAR. Sn. DURSUN GÜNEŞ.


Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   869 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın