Ey ihvanı din bize mertlik yakışır mert olun, namert ile arkadaşlık yapmayın, namerdin sofrasına oturmayın. Namerdin suyundan içmeyin, namert ile konuşmayın, namerdin tarlasından geçmeyin. Namert beynamazlar sizi Allah (cc) ile kandırmasınlar

                        BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM

Ey ihvanı din bize mertlik yakışır mert olun, namert ile arkadaşlık yapmayın, namerdin sofrasına oturmayın. Namerdin suyundan içmeyin, namert ile konuşmayın, namerdin tarlasından geçmeyin. Namert beynamazlar sizi Allah (cc) ile kandırmasınlar. Onların cenazelerinde bulunmayın. Bu millet namertlerden çok çekti, bize bizden olan gelsin.

Ey insanlar! Başımızın üzerinde dönen bu belalar hep bu namertlerin yüzündendir.

Ey insanlar!

 ”Sizin asıl dostunuz Allah'tır, O'nun Resulüdür ve namazlarını kılan zekâtlarını veren ve rükû eden müminlerdir.” ( 5 / 55 )

“Muhammed (as) Allah'ın elçisidir. Onun yanında bulunanlar da kâfirlere karşı çetin, kendi aralarında merhametlidirler. Onları rükûa varırken secde ederken görürsün. Allah'tan lütuf ve rıza isterler. Yüzlerinde secdelerin izinden nişanları vardır. Sizler onları her nerede olsa tanırsınız.”  (48 / 29)

Ancak müminler kardeştir. Bu tayfa ortaya çıkmadıkça ne Türkiye düzelir nede İslam ülkeleri. Biz bu kardeşliği arıyoruz. Mert oğlu mertleri arıyoruz bizim ile halleşecek, bizim ile dertleşecek, ashap gibi ekmeğini bölüşecek, malını canını Allah (cc) yolunda verebilecek, imanı bütün, takva sahibi müminleri arıyoruz. Bu memleketin kurtuluşu ve bekası için.

Korkaklığın bu kadarı dedirten namertler Kobani’ de varlık gösteremeyince namert tarlalarını vurdular, namert namerde üstünlük sağlamaya çalışıyor namertçe...

“Kalplerinde hastalık bulunanların :" Bize bir felaket gelmesinden korkuyoruz" diyerek, onların arasına koşuştuklarını görürsün. Umulur ki Allah, bir fetih ihsan eder veya katından bir emir (iş) getirir de içlerinde gizlediklerine pişman olurlar.” ( 5 / 52 )

Sevgiler saygılar Allaha emanet olun.

HAK VE HAKİKAT PARTİSİ
GENEL BAŞKANI
Sn. DURSUN GÜNEŞ
SEYYİD MUHAMMED ALİ

 Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   964 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın