Arkadaşlar! Mümin olan kullar da Allah'a bakar, müstakim olan yola bakar, önündeki rehbere bakar. Yani Kuran'a ve sünnete bakarak müstakim yol üzerinde yürür yoldan sapmaz

BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM.
HA MİM HA MİM HA MİM HA MİM HA MİM HA MİM HA MİM ELHAMDÜLİLLAHİ RABBİL ALEMİN VESELAMUN ALEL MÜRSELİN
 

ALLAH'IN SELAMI ÜZERİNİZE OLSUN


AYNAYA BAKMAK


Şuurlu insanlar aynaya bakar, saclarını tarar, noksanını gözetir, kravatını düzeltir. Kusurlu olarak sokağa çıkmaz. Yola çıkınca da yolu gözetir, lambaları gözetir, trafik işaretlerini gözetir, kaza yapmaz yoldan sapmaz.

Arkadaşlar! Mümin olan kullar da Allah'a bakar, müstakim olan yola bakar, önündeki rehbere bakar. Yani Kuran'a ve sünnete bakarak müstakim yol üzerinde yürür yoldan sapmaz.
Arkadaş! Sen eğer doğru yol üzerinde isen, o yoldan sapan sapıklar sana bir zarar veremez. Korkmaya ne mahal! Korku büyük bir hastalıktır, korku bir imparatorluğu yok eder, korku korktuğuna esir olur, kokmak insanı alçaltır, korku; şekerin cay bardağında eridiği gibi, korkanda korktuğunun karşısında öyle erir. Allahütealâ şöyle güven veriyor.
1 - Ey peygamber! Allah'tan kork, kâfirlere ve münafıklara itaat etme. Muhakkak ki Allah her şeyi bilir, hüküm ve hikmet sahibidir. 
2 - Rabbinden sana ne vahiy ediliyorsa onun ardınca git. Muhakkak ki Allah ne yaparsanız haberdardır. 
3 - Allah'a güven, vekil olarak Allah yeter.
(Azhap)

İnsanlar genelde korkak olur. Maaş korkusu, geçim korkusu korktuğuna boyun eğdirir. İnsan imanından olur. Âlim kürsüde imanından olur. Mülkiyet amiri imanından olur. Tesettür Allahın emridir, tesettür yok diyenler, giymeyenler dine muhalefet etmiş olur. Müslüman giyindiği zaman aynaya bakmalıdır. Vücut hatları belli olmayacak şekilde tesettüre bürünmelidir. Aksi takdirde kendisini teşhir eder. Teşhire açıksa imanından olur.
Ey Müslüman! Zamana kendini uydurma! Kendini bozma! Zaman sana ayna değil. Kurana göre yaşa! kuranı oku, kendini bul, noksanını tamamla, kuran yüz on dört süre ile insanı tamamlar. İnsan makinesinin şifre anahtarı kuranı hâkim. El Melik, El Kuddüs, Esselam, El Mümin, El Müheymin, El Aziz, El Cebbar, El Mütekebbir, El Halik. El müzeyyen olan Allah.
Gerici: on sekiz bin âlemi bir vücutta toplayan Allah gericileri hayvanlar âlemine ayırmıştır. Onlar yerler içerler hayvanlar gibi yaşarlar. Sadece cinsel arzu ve heveslerine göre yaşarlar nefsi havalarını ilah edinirler. Nefsi havanızı ilah edinmeyin. El Mütekebbir, El Halik.

Hak ve Hakikat Partisi Genel Başkanı
Dursun GÜNEŞ- Seyyid Muhammed Ali


Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   1152 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın