Allah (cc) Kullarına ihsanda bulunmuş onlara ruhundan ruh vermiş onlara melekler göndermiş, onları desteklemiş, onları yetiştirmiş, onları hazırlamış, onları yeryüzüne salmış.
Ey insanlar! Ey nas! Allahu Teala’dan sizlere müjdeler var. Allahu Teala’dan bir ihsan var, bir rahmet var, bir hikmet var. Allahu Teala bozulan nizamı intizamı yeniden düzeltecek, yeniden kuracak yeniden yeşertecek, yeniden saadet yıllarını geri getirecek. Herkesin bir plan projesi var. Allahu Tealanın da plan projesi var. Allahu Tealanın plan projesi de yeniden nizamı intizamı kurmak, yeniden dünyayı nizama intizama sokmak, yeniden yeşertmek. 
Allah (cc) Kullarına ihsanda bulunmuş onlara ruhundan ruh vermiş onlara melekler göndermiş, onları desteklemiş, onları yetiştirmiş, onları hazırlamış, onları yeryüzüne salmış.
Kafirlere karşı çok amansız, çok cesur, çok atılgan, çok yürekli. Müslümanlara karşı çok şefkatli çok merhametlidirler. Onlar Allah’ın adaletini yeryüzüne yaymaya emrolunmuş Allah’ın kullarıdır. Allah’ın Salih kullarıdır. Bunları nerde görürseniz onlara saygı duyun, onları destekleyin, onlara izzet ikramda bulunun. Allah’ın sevdiklerini sevmezseniz, Allahu Teala sizi de sevmez. Allah Zülcelal Zülkemal, kemalatı zirveye çıkarmış, zevalata zirve yaptırmış ve küfrün ocaklarına ateş düşürmüştür. Küfre korku salmış küfrü bela sarmış ve Müslümanları inanları bir cesaret sarmıştır. Bir cesaret sardı. Ve böyle muzaffer olacak olanda galip olacak olan da Allah’ın tayfasıdır. Bunun için Allah yolunda cihad edin. Allah’a hamd edin. Allahu Tealayı çok zikredin. Allahu Teala cümlemizi affeylesin bağışlasın inşaallahurrahman.

Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   1620 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın