Eğer siz dininizden dönerseniz başınıza gelecekleri saymakla bitmez bir azaba uğrarsınız

Elhamdülillahi Rabbil alemin 
Esselatu vesselamu ala seyyidina Muhammedin ve alihi ve sahbihi vesellim.

KÜFÜR BİR MİLLETTİR

HAK belli Batıl belli, küfür bir millettir, sizlerde ümmet olun Allah'ın ipine sımsıkı sarılın. 
3- 103 - Hep birlikte Allah'ın ipine (kitabına, dinine) sımsıkı sarılın. Parçalanıp ayrılmayın. Allah'ın üzerinizdeki nimetini düşünün. Hani siz birbirinize düşmanlar idiniz de, O, kalplerinizi birleştirmişti. İşte O'nun (bu) nimeti sayesinde kardeşler olmuştunuz. Yine siz, bir ateş çukurunun tam kenarında iken oradan da sizi O kurtarmıştı. İşte Allah size ayetlerini böyle apaçık bildiriyor ki, doğru yola eresiniz.

Son günlerde cereyan eden olaylar Haçlıları daha çok kenetledi, halktan gelen onaylar haclı seferlerine bir zemin hazırladı. Çılgın batı çıldırmak üzere. Birçok devletleri haritadan silmek üzere harekete geçtiklerini görüyoruz. Bu vahşete seyirci olmak sessiz kalmak ve ya haclıların yanında olmak, imanımızı karartır belamızı artırır musibete uğratır. Mevcut hükümetin ve cemaatin uğradığı gibi. Kim bir millete benzemek isterse oda onlardandır. Allahın ayetlerini tersine okumayın, maddi çıkar menfaatiniz için dini alet etmeyin aşikâra kim olduğunuzu söyleyin söyleyemezler amma kim oldukları belli kim için çalıştıkları belli. Eğer siz dininizden dönerseniz başınıza gelecekleri saymakla bitmez bir azaba uğrarsınız.
5- 51 - Ey iman edenler! Yahudileri ve hıristiyanları dost edinmeyin. Onlar birbirlerinin dostudurlar. Sizden kim onları dost edinirse, şüphesiz o onlardan olur. Şüphesiz Allah, zalim kavmi doğru yola iletmez. 
52 - Kalblerinde hastalık bulunanların :" Bize bir felaket gelmesinden korkuyoruz" diyerek, onların arasına koşuştuklarını görürsün. Umulur ki Allah, bir fetih ihsan eder veya katından bir emir (iş) getirir de içlerinde gizlediklerine pişman olurlar. 
53 - İman edenler: "Sizinle beraber olduklarına dair, Allah'a bütün güçleriyle yemin edenler bunlar mı?" derler. Onların bütün amelleri boşa gitmiştir ve kaybedenlerden olmuşlardır.
54 - Ey iman edenler! Sizden kim dininden dönerse, bilsin ki Allah yakında öyle bir toplum getirir ki, Allah onları sever, onlar da Allah'ı severler; müminlere karşı yumuşak, kâfirlere karşı da onurlu ve şiddetlidirler; Allah yolunda mücahede eder, hiçbir kınayıcının kınamasından da korkmazlar. Bu, Allah'ın bir lütfudur, onu dilediğine verir. Allah, geniş ihsan sahibidir, her şeyi çok iyi bilendir. 
55 - Sizin asıl dostunuz Allah'tır, O'nun Resulüdür ve namazlarını kılan zekatlarını veren ve rükû eden müminlerdir. 
56 - Kim Allah'ı, O'nun Resulünü ve müminleri dost edinirse, (iyi bilsin ki) Allah'ın taraftarları galip geleceklerdir. Bunu hiç unutmayın.
Allahın selamı üzerinize olsun.


HAK VE HAKİKAT PARTİSİ
GENEL BAŞKANI
DURSUN GÜNEŞ - SEYYİD MUHAMMET ALİPaylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   1015 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın