Orta doğu projesi kapsamında meydana gelen hazin tabloyu üzülerek seyretmekteyiz

Bismillahirrahmanirrahim

Elhamdülillahi Rabbil alemin. 
Esselatu vesselamu ala seyyidina Muhammedin ve alihi ve sahbihi vesellim.

Seçimlere doğru

Orta doğu projesi kapsamında meydana gelen hazin tabloyu üzülerek seyretmekteyiz. Milyonlarca insanın ölümüne, yaralanmasına, zelil sefil bırakılmasına, vatanlarından yurtlarından çıkarılmasına, devletlerin yıkılıp insanların tarumar olmalarına, bazı örgütlerin çıkmalarına sebep ve vesile olmuştur. Bu örgütlerin Türkiye etrafında yuvalanmaları hayra alamet değil. Bu örgütleri şımartan Hükümet,Türkiye'nin bekasına gölge düşürmektedir.
İŞİD İslam örgütü olarak ortaya çıkmış, fakat bazı konularda haddi aşmış, camileri yıkıp enbiyaya evliyaya dil uzatmış, Ehlibeyte kadar hakaret eden, bir selefi akımın temsilcisi, bir yezidi zihniyeti olduğu anlaşılmıştır. Bu durumda İslamı temsil etmediği aşikardır.
İkinci olarak, vaat edilen topraklar üzerinde kurulmak istenen Mezopotamya Terör Devleti. Bunlar Türkiyeyi tehdit etmektedir. Bunların bölgeden temizlenmesi gerekmektedir. 
Türkiye, ABD ile olan ilişkilerini gözden geçirmelidir. Bu gidişe dur demelidir ve bu yanlıştan geri dönmelidir.
Türkiye'nin yapması gereken şudur. 
Doğu Türkistan'a varan Türk Cumhuriyetleri ile İslam birliğini kurup, Osmanlı ruhunu harekete geçirip Halifeliğini ilan ederek, Çer-çöp olan İslamı bir çatı altında toplamaktır. Bozulan Orta doğu İslam coğrafyasında istikrar ancak böyle sağlanabilinir. Ancak Altın Çağı böyle yakalayabiliriz. Bu iş IŞİD ile falan olacak bir iş değildir. Barzani ile olacak bir iş değildir. Apoyla hiç değildir. Türkiye bir an evvel adımını atmalı, üzerine düşeni yapmalıdır. Yoksa Türkiye için bir Irak bir Suriye olabilir.
Allah’ın selamı üzerinize olsun.

Hak ve Hakikat Partisi
Genel Başkanı 
Sn. Dursun GÜNEŞPaylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   1165 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın