Recep Tayyip Erdoğan'a ''Hakaret Davası'' sonuçlandı

23.08.2014 tarihinde Hak ve Hakikat Partisi Tarafından, Sakarya Gazeteciler Cemiyetinde tertip edilen Basın Toplantısı programı engellemelere takılmış, kararlaştırılanın ötesinde toplantıya yaklaşık 1 saat kala Bazı Mercilerin baskısıyla Sakarya Gazeteciler Cemiyeti tarafından basın toplantısı iptal edilmiştir.

Aynı gün Sakarya’nın önde gelen Basın Kuruluşlarını ziyaret eden Hak Ve Hakikat Partisi Genel Başkanı Sayın Dursun GÜNEŞ, gündeme dair açıklamalarda bulunmuştur.

Yani seçilen Cumhurbaşkanı sayın Recep Tayyip ERDOĞAN Beye konuşmasının satır arasında “DESPOT”  olarak hitap eden sayın GÜNEŞ hakkındaki konuşma kayıtları Emniyet Mensupları tarafından Sakarya Cumhuriyet Savcılığı’na ulaştırılmıştır.

Savcılık İddianamesiyle Sakarya 4.Asliye Ceza Mahkemesi tarafından, Hak ve Hakikat Partisi Genel Başkanı Sayın Dursun GÜNEŞ Hakkında; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a  “Kamu Görevlisine, Görevinden Dolayı Hakaret” suçlamasıyla dava açılmış, yapılan yargılama sonucunda 354 Gün Hapis Cezası Verilmiş ve Hapis Cezası Adli Para Cezasına çevrilerek hükme bağlanmıştır.

Hak ve Hakikat Partisi Yerel Mahkemenin vermiş olduğu karara itiraz ederek, taraflı bir mahkeme olduğunu vurgulamıştır. Tarafsız adil bir yargılamanın olmadığı, tarafsız hüküm verilmediği gerekçesiyle, kararı Temyiz’e Taşımıştır.

Hak Parti
26/10/2015 ANKARAPaylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   1827 kez okundu

Yorumlar

dursun güneş     27/10/2015 12:09

sayın cumhur başkanına herkes hakaret ediyor canlı yayında yaşar nuri öztük bile ana avrat köfür etti neden bunları cumhuriyet baş savcılığı yargıya taşımıyo annamış deyilim saten hep öyledir doğru söyliyeni dokuzköyden kövarlarmış ama her kim ne yaparsa yapsın biz asla davamızdan vaz geçmiyeceyiz her zaman her yeyerde islam kalip gelecek tş
Misafir - murat