Bizler doğruları söylemek zorundayız, İmanımızın gereğidir

BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM

SİZ AFFETSENİZ DE TARİH AFFETMEYCEK

 Göz önünde cereyan eden olayların ne kadar çarpıtıldığını basın yoluyla görmekteyiz. “Bu kadarına da pes” dedirten olaylara şahidiz.

 Bizler doğruları söylemek zorundayız, İmanımızın gereğidir. “Zalim Hükümdara karşı doğruları söylemek Hakk’ı haykırmak imandandır.”

 Birçok kez mahkemelik olduk doğruları söylediğimiz için. Ama ne dinimizden taviz verdik, ne imanımızdan ve yürüyüşümüzden, ne de dik duruşumuzdan.

Birileri gibi korkup yamulmadık, dalkavukluk yapmadık, satmadık. Bizler makam mevki için gelmedik. Bizler, Adaleti korumaya geldik, buna kararlıyız. Bu konuda her kim olursa olsun, bizden başka bir şey beklemesin. Biz bu kirli siyasetin oyuncağı olmayacağız. Ve bu Vatanı, bu kirli siyasetten kurtaracağız. Zulümle dolu olan dünyayı, Adaletle dolduracağız. Şimdi mümkün görünmüyorsa da, şartlar bunu oluşturacak. “Biz Zülkarneyn’e sebepler hazırladık, küllü şeyin sebeba, her şeyi sebebe bağladık.”

Dünya konjonktürüne baktığınız zaman büyük bir değişim başladığını göreceksiniz. Hayırda şer, şerde hayır olduğunu göreceksiniz. Allahu Teala doğrularla beraberdir. Biz; doğru olduğumuza, doğru yolda olduğumuza inanıyoruz ve Allah’ın (cc) ipine sımsıkı sarıldık, bırakmıyoruz.   

Bizim farkımız da budur.  Bizi tanımalısınız. Bizim Mürşidimiz, Hz. Peygamberdir (sav). Yürüyüşümüz de O’na benzer.

- “Yoksa cahiliyye hükmünü mü arıyorlar? Kesinlikle bilen bir toplum için Allah'tan daha güzel hüküm veren kim olabilir?”

- “Ey iman edenler! Yahudileri ve Hıristiyanları dost edinmeyin. Onlar birbirlerinin dostudurlar. Sizden kim onları dost edinirse, şüphesiz o onlardan olur. Şüphesiz Allah, zalim kavmi doğru yola iletmez.”

- “Kalblerinde hastalık bulunanların :" Bize bir felaket gelmesinden korkuyoruz" diyerek, onların arasına koşuştuklarını görürsün. Umulur ki Allah, bir fetih ihsan eder veya katından bir emir (iş) getirir de içlerinde gizlediklerine pişman olurlar.”

- “İman edenler: "Sizinle beraber olduklarına dair, Allah'a bütün güçleriyle yemin edenler bunlar mı?" derler. Onların bütün amelleri boşa gitmiştir ve kaybedenlerden olmuşlardır.”

- “Ey iman edenler! Sizden kim dininden dönerse, bilsin ki Allah yakında öyle bir toplum getirir ki, Allah onları sever, onlar da Allah'ı severler; müminlere karşı yumuşak, kâfirlere karşı da onurlu ve şiddetlidirler; Allah yolunda mücahede eder, hiçbir kınayıcının kınamasından da korkmazlar. Bu, Allah'ın bir lütfudur, onu dilediğine verir. Allah, geniş ihsan sahibidir, her şeyi çok iyi bilendir.”

- “Sizin asıl dostunuz Allah'tır, O'nun Resulüdür ve namazlarını kılan zekatlarını veren ve rükû eden müminlerdir.”

- “Kim Allah'ı, O'nun Resulünü ve müminleri dost edinirse, (iyi bilsin ki) Allah'ın taraftarları galip geleceklerdir.” (Maide 50-56)

Allah (cc) Müminleri başarıya ulaştıracaktır, O kafirler istemese de...

 

Sevgiler Saygılar

SEYYİD MUHAMMED ALİ

18 Temmuz 2016 / AnkaraPaylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   1206 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın