Her iki taraf da vahamete kapılmış, intikam hırsı bürümüş, gadap, kin, nefret duyguları sarmış, kalpleri kararmış, insanlık duygularını kaybetmişler, hayvanlar, caniler gibi gözü dönmüş, cinnet getirmiş.

Aziz ve Celil Olan Allah’ın (cc) Adıyla Başlarım

Ben, Allah’ın (cc) birliğine şahadet ederim.

Hz. Muhammed’in (as), Allah’ın (cc) kulu ve Resulü olduğuna şahadet ederim.

Hz. Kur-an’ı Kerimin, Allah’ın kanunu, Anayasası olduğuna şahadet ederim.

Siz de edin!

“Allah’ın hükmüyle hükmetmeyenler, fasıklardır ve Allah indinde din İslam’dır.”

Fasık bir devletin (milletin) savunulacak hiçbir tarafı yoktur. “Ehvenişer” deniliyor. İyi biliniz ki; “küfre rıza küfürdür.”

Bu Din, kardeşlere has değildir. Bu Din, evrenseldir. Hiç kimse, bu Dini eğip bükmeye kalkışamaz. Hiç kimse siyasete alet edemez. “kur-an’ı biz indirdik, O’nu biz koruyacağız.” Bunun üzerine oynanan kalemler, “fantezi İslam” yaratmaya çalışanlar, Allah’ın (cc) tokadını da hesap edeceklerdi...

“Allah yerin göğün aydınlatıcı nurudur.” “Biz, kimin sinesini İslam’a açmışsak O’na nurumuzdan nur vermişizdir.” Nur sahibi insanlar, nur ışığında yürürler. Bizim korktuğumuzdan siz korkmazsınız. Sizin korktuğunuzdan da biz korkmayız. Hak tek bir kişide olsa, O’nun yanında oluruz. Basiretsiz, cahil Müslüman çok tehlikelidir. Milyonlarca insan, bazen hiçbir şey ifade etmez. Firavunun kavmi gibi...

Maneviyattan yoksun insanlar şerefi bilmez. Hayvanlar gibi. Ferasetsiz insanlar, iyiyi - kötüyü, dostu - düşmanı seçemez garabet gibi. Bir tutam ot al eline, bir sürü peşinden gelir. Dünya ehli buna benzer. “Evet, İman Ali’de ama, para da Muaviye’de.” Para Tayyip’te, gidin peşine! Bir gün Hak ortaya çıkınca utanacaksınız!..

Ben, bu adamların, 2013’e kadar Tayyip’i koruduğunu biliyorum. Beraber olduklarını hepimiz biliyoruz. Olayları bu duruma getiren sebepler ne? Bunu ya bilmiyor, ya da bilmek istemiyorsunuz. Bu insanlar nasıl cinnet getirdiler, toplu halde intihar ettiler. Bunu anlatmaya çalışıyorum.

Her iki taraf da vahamete kapılmış, intikam hırsı bürümüş, gadap, kin, nefret duyguları sarmış, kalpleri kararmış, insanlık duygularını kaybetmişler, hayvanlar, caniler gibi gözü dönmüş, cinnet getirmiş.

Birbirlerine saldırıyorlar. Bu kabul edilebilir gibi değil. Her iki tarafı da kınıyorum.

Yaptıklarını doğru bulmuyorum. Sonları hüsrandır.

Bizim, Hak Parti olarak farkımız bu.

Adaletli olmak, Adil olmak, doğruları söylemek bizim şiarımızdır.

 

Seyyid Muhammed Ali

23 Temmuz 2016 / Konya

 Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   2348 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın