Ağa’nın Hikmeti Görüldü Bombalar Başında Patlamaya Başladı.

Yazı Dizisi

Rahman ve Rahim Olan Allah’ın Adıyla

İmam Mehdi Savaşları - 8

Şehitlerimize Allah’tan Rahmet, yaralılarımıza acil şifalar, geride kalan kederli ailelerimize sabırlar niyaz ederim. Türkiye’nin başı sağolsun. Terörün her türlüsünü kınıyor ve lanetliyoruz.

Resulü Ekrem (sav) Efendimiz şöyle buyurdu: “ İnsanlar üç kısma ayrılır. Havvas, Has, Hasulhas. Benim Ashabım beni gördü ve beni sardı Has, Hasulhas oldular. Ama Ya Ali, senin ihvanın seni gördü fakat sarmadı, Hasulhas olamadı. Yani gerekli olgunluğu yakalayamadı, mesele burada. O olgunluğa erişilirse hareket edersin. Şimdi geri dur!..” Bizde geri durduk, İhvanın bizi sarmasını bekliyoruz. Aktif siyaset yapamıyoruz...

Ey İhvan-ı Din! Güneş doğmadı zannetmeyin. Güneş doğalı çok oldu, fakat Cahiliye Döneminden daha karışık bir dönem yaşıyoruz. İnsanlar, öyle bir hale geldi ki; akşama kadar Müslüman akşam kâfir oluyorlar, bir bakıyorsunuz akşam Müslüman sabah kâfir olmuş. İnsanlar, o kadar maddeye düştüler ki; Hakk’ı çiğneyip geçebiliyorlar, hiç dönüp de arkasına bakmıyor...

Resulü Ekrem (sav) Efendimiz şöyle buyuruyor: " Öyle zaman gelir ki;  insanlar akşama kadar Müslüman, akşam kâfir olurlar. Akşam Müslüman sabah kâfir olurlar. Buyurdu." “Yanındakiler, bu nasıl olur (Ey Allah’ın Resulu)? Dediler. Dünya matahını Hak’tan üstün tutarlar.”Buyurdu.

Ağa ağa’dır, doğru da yapsa Ağa Ağa’dır, eğri de yapsa Ağa Ağa’dır. Ağa’nın ne doğrusuna ne de eğrisine kimse karışamaz. Karışanlar “asi insanlardır.” “O yaptıysa vardır bir hikmeti.”

Ağa’nın hikmeti görüldü bombalar başında patlamaya başladı. 15 Temmuz depreminden sonra yüz elli’den fazla şehit, beş yüz’den fazla yaralı... Terör eylemleri arttı. Terörün her türlüsünü kınıyor lanetliyoruz. Bütün bu olan olayların sorumlusu Ağa’dır. Ağa, “Altın Çağı”nı yaşıyor. Ağa’nın fikirlerine karşı gelen Ahab-ı Kehf gibi, bir Garip Parti’yiz. Hak ve Hakikat Partisi’yiz.

Biz, Ashab-ı Kehf gibi kaybolmayacağız, yatıp uyumayacağız. İnsanlar gibi de, “kör, sağır” olmayacağız. Hak ve Hakikati haykıracağız. Hakk’ı tutup kaldıracağız. Hakk’ı hiç kimseye ezdirmeyeceğiz, bu böyle biline!..

Resulullah Efendimiz (sav) şöyle buyurdu: “İmanını sakla. Bu insanlar senin imanına saldırıyorlar. Onların hayal güçleri dahi senin söylediklerini anlayamıyor, sana hakaret ediyorlar, karşında duruyorlar. Onlardan sana gelecekte var, seni sıkıntıya sokacakta var. Harman yerinden ayrılma, kendini sıkıntıya sokma. Onlar sana bir şey yapamazlar. İnsanlar alçaldıkça alçalırlar, alçaldıkça alçalırlar. Satılık su testisine benzerler, içlerine ne doldurursan kabul ederler. Aslanın bir sürüyü dağıttığı gibi. Ehl-i Tevhid karşısında; karpuz tarlasında dağılan karpuzlar gibi toprağa karışır giderler. Siz Hazır Olun, Hazırlıklı Olun!

Onlara Fil Suresini Oku.”

Fil Suresi

1. Rabbin fil sahiplerine neler etti, görmedin mi?
2. Onların kötü planlarını boşa çıkarmadı mı?
3. Onların üstüne ebâbil kuşlarını gönderdi.
4. O kuşlar, onların üzerlerine pişkin tuğladan yapılmış (siccil) taşlar atıyordu.
5. Böylece Allah onları yenilip çiğnenmiş ekine çevirdi.


Dünyaya Doğan Güneş

Seyyid Muhammed Ali

21 Ağustos 2016 - Ankara

 

 Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   1491 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın