Yapılacak şey sandığa gitmek. Halkın takdirine işi bırakmaktır. Öyle zannediyorum ki, Halk takdirini kullanacak seçimini yapacaktır.

Yazı Dizisi                 

Rahman ve Rahim Olan Allah’ın Adıyla Başlarım

İmam Mehdi Savaşları – 16

Elif Lam Mim, Elif Lam Mim, Elif Lam Mim, Elif Lam Mim, Elif Lam Mim, Elif Lam Mim, Elif Lam Mim.

Allahu la ilahe illa huvel Hayyul Kayyum

Ermeni Terör Örgütleri PKK-PYD-YPG/YPJ ve sair uzantıları. Bunlara destek veren; ABD-AB Devletleri, bunlara çanak tutan Siyasi Hükümetler, yıkılan Ortadoğu, çözülemeyen meseleler ve bölgede kilit nokta oluşturan Türkiye. Türkiye, “Kürdistan”ı kuralım mı? Kurmayalım mı? Egemen güçler Türkiye’ye “Kürdistan”ı kurduruyor, halk “olmaz böyle bir şey” diyor. Hükümet nabız yokluyor. Bunca olanlara rağmen Batıdan iplerini kopartmıyor. Yol haritası vermiş Türk Hükümetinin eline zamanın ABD Dışişleri Bakanı Colin Powell ve Abdullah GÜL ile arasında imzalanan anlaşma metni.

"Abdullah Gül, Dışişleri Bakanı iken, "ABD Dışişleri Bakanı Colin Powell ile 2 sayfalık, 9 maddelik bir plân üzerinde anlaştık. Ama ben her yaptığımı kalkıp açıklayamam ki. Powell, Suriye'ye giderken de benimle konuştu. Gizli olan bir sürü gelişme var" itirafında bulunmuştu." (Kaynak: PKK ile varılan "özerklik anlaşması" - Arslan BULUT)

3 Nisan 2003 tarihli Gizli Mutabakatın İçeriği

1. Türk askeri Irak’ın kuzeyinden çekilecek: Irak’ın kuzeyinde bulunan bütün Türk birlikleri ve Türk ordusuna bağlı özel kuvvetler, dört ay içinde aşamalı olarak Türkiye sınırları içine çekilecek.

2. Sınır harekâtlarına son: Türk ordusu bundan böyle hangi gerekçeyle olursa olsun, sınır ötesi harekâtta bulunmayacak. PKK/KADEK’in Türkiye egemenlik alanı dışında takip ve bastırılması harekâtlarına da son verilecek.

3. PKK’ya askerî harekât için ABD’den izin: PKK/KADEK’E karşı Türkiye devletinin egemenlik alanı içinde yapılacak askerî harekâtlar için, ABD askerî makamlarına haber ve bilgi verilecek, izin alınacak.

4. Türkiye’ye ambargo ve askerî yaptırım tehdidi: Eğer Türk Silahlı Kuvvetleri, PKK/KADEK’e karşı ABD askeri makamlarına bilgi vermeden ve izin almadan harekât yapacak olursa, ABD hükümeti, “Kürt halkına karşı şiddet kullanıldığı ve soykırım uygulandığı” çerçevesi içinde uyarıda bulunma hakkını kullanabilecek. Bu durumda ABD gerekli gördüğü ambargo ve silahlı müdahale gibi siyasal ve askerî yaptırımları saklı tutacak.

5. ABD’nin İran ve Ortadoğu harekâtlarına aktif destek ve katılım: Türkiye, ABD’nin İran’a ve diğer Ortadoğu ülkelerine karşı uygulayacağı sınırlı askerî harekâtlara, ABD’nin talep etmesi halinde şartsız olarak üs ve taşıma kolaylıkları sağlayacak, askerî birlik verecek. Türk birliklerinin üst komuta yetkisi, ABD komutanlığında olacak.

6. Türk ordusunun asker ve silah gücünde indirim: Türk ordusunun asker sayısı ve silah kuvveti, ABD’nin uygun bulduğu sayı ve kabiliyete indirilecek, özellikle tank ve ağır silahların miktarı düşürülecek, savaş uçağı sayısı sınırlanacak, bütün silah ve cephane bundan sonra ağırlıklı olarak kısa menzilli taktik savunma kavramına [Belgede konsept deniyor] göre ayarlanacak, Türkiye’de bulunan ABD ve NATO irtibat subaylarının görev alanları ve yetkileri genişletilecektir.

7. Irak’ın kuzeyinde kurulan kukla devlet Türkiye tarafından resmen tanınacak: Irak’ın kuzeyinde kurulmuş olan ve sözüm ona ‘Kürdistan’ adı verilen kukla devlet, resmen ilan edildikten sonra, Türkiye tarafından da resmen tanınacak. Türk devletinin kukla devletin kuruluşunu “savaş nedeni” sayan Millî Güvenlik Siyaset Belgesi ve bu yöndeki politika ve kararları kaldırılacak.

8. PKK/KADEK elemanlarına geniş kapsamlı af: Abdullah Öcalan ve diğer dört lideri dışında bütün PKK/KADEK yönetici ve elemanlarına geniş kapsamlı af çıkarılacak.

9. PKK/KADEK yasallaştırılacak: Etnik grupların yasal siyasete katılmaları önündeki bütün yasal kısıtlamalar ve engeller kaldırılacak. Af yasasıyla bağlantılı olarak PKK/KADEK’e yasal siyaset düzleminde yer alma olanağı sağlanacak, hapiste veya dağda bulunan yöneticilerin siyasal mücadeleye katılmaları için gerekli hukukî ve siyasal önlemler alınacak ve uygulanacak.

10. Belediyelere özerklik: Kamu Reformu Yasası ve yeni Yerel Yönetim Yasaları hızla çıkartılarak, Türkiye’deki Kürt nüfusun yoğun olarak yaşadığı şehir ve kasabaların belediyelerinin özerkleşmesi süreci kararlı olarak yürütülecek.

11. Dört yılda aşamalı olarak federasyona geçiş: Türkiye, dört yıl içinde uygulanacak bir planla, üniter devlet yapısını terk ederek, federasyona geçecek.

12. Kıbrıs’ta Denktaş devre dışı bırakılacak ve Annan Planı küçük değişikliklerle uygulanacak: KKTC Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş, “Arafat modeli” denen uygulamayla devre dışı bırakılarak, Kıbrıs’ta Annan Planı bazı küçük değişikliklerle hayata geçirilecek.

13. Ege’de Yunanistan’ın taleplerine esnek tutum: Ege kıta sahanlığı konusunda Türkiye, Yunan doktrinine daha esnek davranacak, Türk jetlerinin uçuş alanı daraltılacak, sık sık ortaya çıkan “it dalaşı” sorunu Yunanistan rahatsız edilmeden çözülecek.

14. Ermenistan’a yönelik kısıtlamaların kaldırılması: Türkiye’nin Ermenistan ile ilişkileri normalleştirilecek ve iyileştirilecek, sınır ticaretinde Ermeniler lehine düzenlemeler yapılacak, Ermenilerin Türkiye’ye gezilerindeki bazı kısıtlamalar kaldırılacak.

 

İkinci olarak da Oslo Görüşmeleri – anlaşmaları

Görüşmeler MİT müsteşarı Hakan Fidan, MİT müsteşar yardımcısı Afet GÜNEŞ, KCK Yürütme Konseyi üyesi Mustafa Karasu ve PKK’li Sabri Ok, Kongra-Gel Başkan Yardımcısı Zübeyir Aydar ve koordinatör ülke – İngiltere Hükümeti temsilcileri arasında defalarca gerçekleşiyor. Bir araya gelen tarafların basına ve soru önergelerine yansıyan “Mutabakat Metni” nin başlıkları şu şekilde:

1. Öcalan Yol Haritası’nda “PKK’nın Öz savunma gücü olarak” Kürtlerin koruma gücü olmasını istiyor.

2. Öcalan Hakikat ve Uzlaşma Komisyonu, Yeni Anayasa Komisyonu kurulması isteniyor.

3. Öcalan KCK (Koma Civaken Kurdistan-Kürdistan Topluluklar Birliği) sanıklarının serbest bırakılması isteniyor.

4. Öcalan tarafından Demokratik Özerklik statüsünün sağlanması talep ediliyor.

5. Öcalan kendisinin ilk aşamada ev hapsine alınmasını sonra da özgürlüğe kavuşmasını istiyor.

6. Öcalan çözüm için operasyonların karşılıklı durdurulmasını istiyor.

7. Öcalan KCK yapılanmasının legal statüye kavuşturulmasını istiyor.


Bu maddeler, yapılan toplantılarda kabul ediliyor, kısmen zaman içerisinde hayata geçiriliyor. Alınan kararların sonuçlarını Türkiye olarak yeni yeni öğreniyoruz.

Türkiye bunun dışına çıkamıyor. Türkiye sıkışmış, Terör Örgütleri bu anlaşmalarda sadık kalınmasını istiyor ve bastırıyor. Sonu ne olacak dersiniz? Türkiye’de Hükümet değişikliği olmazsa, hiç kimsenin istemediği kaos ortamı ve Türkiye’yi İç Savaşa sürüklemek.

Yapılacak şey sandığa gitmek. Halkın takdirine işi bırakmaktır. Öyle zannediyorum ki, Halk takdirini kullanacak seçimini yapacaktır. Yeni bir iktidara yeşil ışık yakacaktır.

Göreceksiniz her şey süt liman olacak demiyorum ama Türkiye yeni bir kaostan, iç harbe sürüklenmekten, bölünmekten kurtulacaktır.

Dışişleri Bakanı Mevlüt ÇAVUŞOĞLU’nun yaptığı basın toplantısında sarf ettiği cümleler “Fırat Kalkanı” operasyonunun – Daeş ile yürütülen mücadelenin Dış Güçler- Üst Akıl tarafından verilen bir İhale olduğunu ortaya koymaktadır.

“Asıl hedefin YPG olmadığını, fırat’ın doğu kısmına çekilmesi” gerektiğini ifade eden Bakan aldıkları ihaleye destek bekliyor ve şunları söylüyor:

"Burada YPG'nin, hem ABD'nin söz verdiği, hem kendilerinin açıkladığı gibi öncelikle Fırat'ın doğusuna geçmeli, yoksa hedef olacaklar. Minbiç ve diğer bölgelerdeki Araplar hedef değildir. Amacımız DAİŞ'i bu bölgeden temizlemektir. Sadece hava operasyonları ile DAİŞ'i yenmek mümkün değil, kara operasyonlarıyla DAİŞ'i temizleyebiliriz. Koalisyon içerisindeki 65 ülkeyi bırakın 5-6 ülke işbirliği yapsaydı, bugün DAİŞ diye bir örgüt kalmazdı"

DAİŞ Türkiye için tehdit değildir.PYD-YPG’ye yer açmak için DAİŞ’e vuran Türkiye, bu işi ihale almıştır. Mesele, yukarıdaki anlaşma maddelerinin hayat geçirilmesidir. DAİŞ, elinde bulunan toprakları ve kendisi üzerine gelen harekâta karşı savunma yapmaktadır.

 

Hak ve Hakikat Partisi

Seyyid Muhammed Ali

29 Ağustos 2016 - Ankara

 

 Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   1574 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın