CEMAATLER

Yazı Dizisi                           

Rahman ve Rahim Olan Allah’ın Adıyla Başlarım

İmam Mehdi Savaşları – 18

Elif Lam Mim, Elif Lam Mim, Elif Lam Mim, Elif Lam Mim, Elif Lam Mim, Elif Lam Mim, Elif Lam Mim. Allahu la ilahe illa huvel Hayyul Kayyum

CEMAATLAR

Malum ola ki; cemaatlerin bir soyu sopu var. Soysuz bir cemaat yoktur. Soysuz hiçbir cemaate rastlamadım. Bunların iyisi de var kötüsünden vardır. Genel itibariyle iyi bir niyet ile yola çıkmışlar, sonra eksi artı olmuşlar.

Ey insanlar! Kur-an’ı Kerim Müslümanların Ana Yasasıdır, hayatını ona göre tanzim etmek zorundadır. Yani şeriat gömleği giymek zorundadır. Beşeri kanunlar ile Müslümanlar yönetilemezler. Yüz yıl süren bir mücadele var. Bundan ders almalıyız, Anayasamızı ona göre hazırlamalıyız. Eğer Müslümanlara laiklik gömleğini giydirmeye kalkarsanız, Müslümanlar bu gömleği yırtıp atmak zorundadır. Eğer zorlarsanız, Müslümanlara Cihat farzdır. Hal böyle iken Cumhuriyet dönemi, egemen güçlerin baskısıyla Müslümanlar zulme uğradı, birçoğu namazını dahi kılamadı. Laiklik, Demokrasi olmaktan çıktı, Din’e karşı, Dini engelleyen bir sisteme dönüştü ve CHP dönemi hep böyle geçti. Simdi, “CHP mi” adam yaka silkiyor.

Ve Tayyip Bey, iyi bir Mücahit olarak yetişti, Refah Partisinde yıldızı parladı, Belediye Başkanı olunca icraatları ile halkın takdirini kazandı.

Bunalım döneminden çıkan Türkiye; Tayyip Bey’in şahsında Ak Partiye oyunu verdi. İslami kesim, daha çok cemaatler, rahatladı ve Demokrasiyi benimsedi. Şimdi görüyorum Demokrasi de rayından çıktı, egemen güçlerin eline geçti. Basında Fethullah Örgütünü bahane ederek cemaatleri hedef tahtasına yerleştirmişler. Ne istiyor bu cemaatler siz iyi olursanız onlar çok iyi amma siz zalim olursanız onlarda elinizden kurtulmak isteyecektir. Ne zaman Fetö diş gösterdi, haksızlığa uğradıktan sonra. Biz Türk milleti olarak kanunlar önünde eşit olmalıyız, herkes günahını çekmelidir. Birilerinin günahını birilerine yükleyemezsiniz. Bu hiçbir yere yakışmaz; siz yakıştırırsınız belki, nüfuzunuz var; itibar kaybedersiniz, farkında olmazsınız ayağınız kayar ve toplumu bozar. Ve bozulan sistem aldı başını gidiyor düzeleceğini sanmıyorum. Kökten çürümüş bir ağaç ne kadar daha dayanır bilmem.

Köklü bir ağaç Osmanlı Çınarı gibi dalları Dünyayı sarmış gün yüzüne çıkmak üzere Hak ve Hakikat Partisi…

Sevgiler saygılar.

 

Hak ve Hakikat Partisi

Sayın Dursun GÜNEŞ -  Seyyid Muhammed Ali

31 Ağustos 2016 - AnkaraPaylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   1973 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın