Siyaset

Yazı Dizisi                 

Rahman ve Rahim Olan Allah’ın Adıyla Başlarım

İmam Mehdi Savaşları – 33

Elif Lam Mim, Elif Lam Mim, Elif Lam Mim, Elif Lam Mim, Elif Lam Mim, Elif Lam Mim, Elif Lam Mim. Allahu la ilahe illa huvel Hayyul KayyumSiyaset

Biz, Siyasetle emrolunduk. Akıl atmosferinde dolaştım. Aklın bana yar olmadığını anladım. Aklıselimlere danıştım, perde araladılar “bu zincirleri kırman zor” dediler. Velilere danıştım, “Tevekkeltü Tealallah yola çık” dediler. Tevekkeltü Tealallah dedim ve yola çıktım. Kanat gerdiler, “korkma, cesaretli ol, şecaatli ol, azimli ve kararlı ol, yol senindir” dediler.

Yolu yürüyorum, yürüdükçe büyüyorum. Bazen yol dışına çıkıyorum, çamur siyaset yapıyorum. “Nefsine uyma” dediler. “Varlıktan kurtul, Allahu Teala’yı bul, O’nunla ol, O’nunla yürü, O’nun ışığında karanlıkta kalmazsın, kaybolup yok olup gitmezsin. Hiç kimseye benzemezsin. Hz. Allah (cc), elini tuttuğu hiç kimseyi bırakmaz.”

“ Yemin ederim o inmekte olan yıldıza ki, Arkadaşınız sapmadı, azıtmadı da. O, hevâdan (arzularına göre) konuşmaz. O(nun konuşması kendisine ) vahyedilenden başkası değildir. O’na, kuvvetli çok güçlü olan öğretti. (Ki o) akıl ve görüşünde kuvvetli (bir melek)dir. Hemen (gerçek meleklik şekliyle) doğruldu. O, en yüksek ufukta idi. Sonra (Cebrail ona) yaklaştı ve (aşağıya doğru) sarktı. Onunla arasındaki mesafe, iki yay kadar, yahut daha az kaldı. (Allah), kuluna verdiği vahyi verdi. Onun gördüğünü kalb(i) yalanlamadı. Onun gördükleri hakkında şimdi kendisi ile tartışacak mısınız. Andolsun onu bir kez daha görmüştü. Sidretü'l- Müntehâ'nın yanında. Ki Cennetü'l- Me'vâ onun yanındadır. Sidre'yi kaplayan kaplıyordu. (Peygamberin) gözü şaşmadı ve sınırı aşmadı. Andolsun ki o, Rabbinin âyetlerinden en büyüğünü gördü.” (Necm Suresi 1-18. Ayetler)

Biz, bu yolu böyle yürüyoruz. Sultan Fatih, İstanbul’un Fethi için ne kadar inanıp güvenip kararlı davrandıysa, bizde aynı titizlikle yolumuza devam ediyoruz ve Fethin müyesser olacağını biliyoruz. Akıl platformunda bizi bulamazsın. Ancak bizi, kuvvet kudret sahibi ile bulabilirsin. O’nun takdiri kaderine bağlı.

 

Bir nuru hudadır Ali’ya derbent

Yazar yazısını ezel kitaptan

Açar can gözünü gel şimdi fehmet

Yeni haber aldım kutb-ul Aktap’tan

 

Hak Teala bakar kulun gönlüne

Yaz deyip de kalem verir eline

Ne hikmetler vermiş gonca gülüne

Kör cahil ne anlar gelen hitaptan

Allah’tan olmazsa bir yazı yazmam

Allah’ın yazdığı yazıyı bozmam

Sen bana kızsan da ben sana kızmam

Kalp kapağı kalkar bil ki gadaptan

 

Bir eda verilmiş huri gılmana

İlmi hikmet vermiş Tabip Lokman’a

Ali Haydar der ki bakın kur-an’a

Asla ayrılmadım edep erkandan

 

 

Seviler Saygılar

Hak ve Hakikat Partisi

Seyyid Muhammed Ali

9 Ekim 2016 – AnkaraPaylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   1393 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın