Ben bir Türk evladı, Türk Siyasetçisi, bir Osmanlı olarak bu duruma çok üzüldüm

BAŞİKA İÇİN NE DEMİŞTİK

"Başika'da ne işiniz var" diye sorduğunu dile getirerek, "Bu olaylar bir aylık olaylar değil. Bir- bir buçuk yılı bulan olaylar. Irak merkezi yönetiminin üst düzey yöneticileri o Başika'da eğitim veren subaylarımızı gelip ziyaret edip, kendilerine teşekkür ederken şimdi Rusya, İran, Suriye ve Irak yönetimiyle dörtlü olarak Bağdat'ta ofisi kurdular. Bu ofis kurulduktan sonra da 'Türkiye orada neden duruyor' diyorlar. Durmamızın sebebi oradaki eğitimi veren kardeşlerimizin korunması olayıdır ve bunu yapmaya mecburuz yapıyoruz, yapacağız" (Recep Tayyip ERDOĞAN 27 Aralık 2015 )

“Şu anda Irak'ta, yakında da Musul'da yapılacak operasyonlara aynı anlayışla, nasıl Cerablus'ta katıldıysak, nasıl Rai'de katıldıysak, evet şimdi yine söylüyorum. Şahsıma hakaretler ediyor, sen benim zaten muhatabım değilsin, seviyemde değilsin, kıratımda değilsin, kalitemde değilsin. Irak'tan senin bağırman çağırman bizim için hiç de önemli değil, biz bildiğimizi okuyacağız, bunu böyle bilesin. Kim bu? Irak'ın Başbakanı. Önce haddini bil. Şu anda kendileri Başika üssünü kurmamız için Sayın Davutoğlu döneminde bizlere talepleri var, bunların hepsinin canlı kayıtları var ve bugün yarın bunların hepsi televizyonlarda yayınlanacak. Buna rağmen Başika üssüne girilmiştir, şimdi diyor ki 'Buradan çekilin.' Türkiye Cumhuriyeti'nin ordusu sizlerden talimat alacak kadar kalitesini kaybetmiş değildir. Gereği neyse bunu biz gerektiği şekilde bugüne kadar nasıl yaptıysak yapmaya devam edeceğiz." (Recep Tayyip ERDOĞAN 11 Ekim 2016 )

“Musul'u alacağız' diyorlar. Musul'un ne DAEŞ ne de başka terör örgütlerine verilmesine müsaade etmeyiz. 'Irak merkezi hükümetinin buna müsaade etmesi lazım' diyorlar. Onlar önce kendi başının çaresine baksın. Bugüne kadar DAEŞ'i neden Irak'a soktun? Nerdeyse Bağdat'a girecek DAEŞ terör örgütü. Neredesin Irak'ın merkezi yönetimi? Dışişleri Bakanımız Lozan'da koalisyon güçlerine teklifi yapacak. Biz koalisyon güçleri ile birlikte DAEŞ ve diğer terör örgütlerine karşı orada mücadeleye varız. Başika üssümüz konusunda da kimse konuşmasın. O üssümüz orada duracaktır! Çünkü Başika aynı zamanda Türkiye'yi olacak terör saldırıları için bir sigortadır.” (Recep Tayyip ERDOĞAN 15 Ekim 2016 )

Başbakan Yıldırım, "Bu konuyu bir şekilde dostane çözüme ulaştıracağız"

Türkiye-Irak ortak bildirisi

Yüksek Düzeyli Stratejik İşbirliği Konseyi toplantısı (YDSK) sonucunda ise bir ortak bildiri yayınlandı.

Ortak bildiride Başika kampının bir Irak kampı olduğunun altı çizildi. Bağdat Yönetimi ise Türkiye'nin Başika kampından askerlerini çekmesi talebini yineledi.
Bildirinin bazı maddeleri şöyle:
İki taraf, Başika Kampı'nın bir Irak kampı olduğunu vurguladı.
Irak tarafı, Başika kampı hususundaki tutumunun sabit olduğunu belirterek, Türk tarafının kuvvetlerini çekmeye yönelik süreci başlatması ve bu meselenin sona erdirilmesi gerekliliğini vurguladı.
Türk tarafı, Irak'ın toprak bütünlüğüne ve egemenliğine saygı duyduğunu yineledi.
İki taraf, topraklarında herhangi bir "terör örgütünü" bulundurmayacaklarını ve iki ülkenin milli güvenliğini tehdit eden herhangi bir faaliyette bulunulmasına izin vermeyeceklerini vurguladı.
İki taraf, Uluslararası Koalisyon'un IŞİD'e karşı yürüttüğü mücadelede işbirliği içinde hareket edeceklerini belirtti.
(7 Ocak 2017)


Rahman ve Rahim olan Allah’ın (cc) adıyla

Sn. Başbakan'ın Irak'a gidip geldiklerini üzüntü içerisinde izledim . Konuştukları zaman mangalda kül bırakmayanlar, Başika Kampını terk ediyorlar. Bölge hakimiyetini ellerinde tutmak yerine, ateşe dalmak yerine, "kaçıyorlar" demeyelim de, sizlerin Osmanliyla yakından uzaktan hiç bir alakanız yoktur.

Sizler, ancak sizlere gösterilen kamplarda terör yetistirirsiniz, bunda çok mahirsiniz. 
Siz Suriye'de yenildiğiniz gibi, Irak'ta yenildiğiniz gibi, bölgeyi Haçlı Şabi'ye dolayısıyla İran'a teslim ettiniz.

Ben bir Türk evladı, Türk Siyasetçisi, bir Osmanlı olarak bu duruma çok üzüldüm.

Bir gemi batarsa tayfa kurtulmaz 
Gemisin batıran kaptan değildir 
Haramizadeler bil iflah olmaz 
Ne kadar çalışsan sultan değildir

İnsanı Kamilin olmaz korkusu 
Toplandı cem oldu Mehdi ordusu 
Meydana çıktı Hakikat Partisi 
Ondan gayrısının irfanı yoktur

Kimi cinde kaldı kimi peride 
Kimi ilerledi kimi geride 
Kimi insan oldu kimi huride 
Noksanı var ise insan değildir

Ali mehdi Resul müceddit şanı
Kullarda gözetir edep erkanı 
Bu kadar Mehdiyim diyenler hani 
Onlarin gidecek yoktur kervanı

Hak ve Hakikat Partisi Genel Başkanı
Dursun GÜNEŞ - Seyyid Muhammed Ali
8 Ocak 2016 - İstanbulPaylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   267 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın