Ey insanlar! Ey iman edenler! Eğer Allah'a inanıyorsanız, galip gelecek olan ALLAH'IN (cc) tarafı müminlerdir. Bunda hiç şüphe yoktur

RAHMAN VE RAHİM OLAN ALLAH'IN ADIYLA

Akıl her ne kadar çok bilgili olursa olsun, şaşar şaşırır girdaba düşer. Düşmüş olduğu girdaptan çıkma imkanı yoktur. Lazım gelen odur ki; onu o girdaptan kurtaracak bir el ola. O elde Allah'in (cc) eli, Kamil-i Mürşidin elidir. Bunu hiç unutma! Rabıta tut, unutma. Herkim; Allah'a sığınırsa, Allah onlara çıkış yolu gösterir.

Biz nakil gemisi gibiyiz. Bahri ummanda yolcu taşırız . Kaderin bahşetmiş olduğu insanlar bizim yolcumuzdur. "Onlar başıboş dolaşacaklarını mi zannederler".
Hz. ALLAH (cc) kulunun kalbini mekan tutar. Akıl sahibi insanlar kalbe yol bulamazlar, kalp temizliği yapamazlar, vesveseden kurtulamazlar, velhasıl kalp hastalıklarından kurtulamazlar. Lazım gelen şudur:

Cuma Suresi 2.Ayet: "Çünkü ümmilere içlerinden, kendilerine ayetlerini okuyan, onları temizleyen, onlara Kitab´ı ve hikmeti öğreten bir peygamber gönderen O´dur. Kuşkusuz onlar önceden apaçık bir sapıklık içindeydiler."
Cuma Suresi 3.Ayet: "(Peygamberi) müminlerden henüz kendilerine katılmamış bulunan diğer insanlara da göndermiştir. O, azîzdir, hakîmdir."
Cuma Suresi 4.Ayet: "Bu, Allah´ın lütfudur. Onu dilediğine verir. Allah büyük lütuf sahibidir."

Bu, lütuf sahibi insanı bulup bu lütfa erişmek lazım. 

Deki; ne oldu o akıl sahipleri. ALLAH (cc) onları alçalttıkça alçalttı. Allah'a bağlı olanları selamet yurduna çıkardı. 

Ey insanlar! Ey iman edenler! Eğer Allah'a inanıyorsanız, galip gelecek olan ALLAH'IN (cc) tarafı müminlerdir. Bunda hiç şüphe yoktur.

Gariplere selam olsun.

SEYYİD MUHAMMED ALİ
07 Şubat 2017 - MEKKEPaylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   813 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın