“Koşun! Reis Bey para dağıtıyor.” Nereye kadar? Şaibeli bir Referandum, Reis Sarayda nasıl oturacak?

Yazı Dizisi

 

BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM

İmam Mehdi Savaşları - 53

 

Ha Mim, Ha Mim, Ha Mim, Ha Mim, Ha Mim, Ha Mim, Ha Mim, Elhamdulillahirabbilalemin ve selamun alel murselin.

Türkiye’nin Dünü Bugünü Yarını

Türkiye’nin geçmişine bakacak olursak, çok kötü bir sınav verdiğini görürüz. Vesayetler rejimi ve Laiklik kıskacı arasında sıkışan Müslüman halk, CHP dönemi, ÖZAL dönemi, REFAH döneminin ardından 28 Şubat süreciyle Müslümanlar bir araya toplanmış ve büyük çoğunlukla Ak Parti’yi iktidara getirmiştir. 2002 yılında doğan Ak Parti, milleti “karanlıklardan aydınlığa çıkartacak” umut olmuştu. Fakat zaman gelince bunun böyle olmadığı görüldü. Ehveni şer diye, başka bir alternatif olmadığından Ak Partinin üzerinde duruldu. 2007-2011 yılları arası fevkalade atılım yaptı. Sıfır sorun politikası, ekonomi, kalkınma, sağlık alanındaki yatırımlar (hastanenler), bölünmüş yollar ve sair…

Tam bu noktada Büyük Ortadoğu Projesi devreye giriyor. Sıfır sorun politikası bitiyor, bölücü Terör örgütüyle mücadele bitiyor, “barış” adı altında Terör Meclise taşınıyor, bir taşeron olarak ortaya çıkıyor Ortadoğu’yu şekillendirmeye çalışıyor, Tayyip Bey “büyük kahraman” olarak ilan ediliyor, Avrupa’da büyük itibar görmeye başlıyor ve esip savuruyor… Suriye’yi “iç meselesi” yaparak karıştırıyor yüzüne gözüne bulaştırıyor ve gelinen noktada Avrupa Türkiye’ye sırtını dönüyor, ekonomi kazıklıyor, ihracat duruyor, zarar günden güne büyüyor…

Türkiye, bölgede söz sahibi olurken itibarsızlaştırılıyor, kâle alınmıyor ve ürettikleri Terörle Türkiye’yi tehdit ediyorlar.

Bizim Reis Bey de, hala egolarının peşinde saraylar kuruyor, kendisini ‘Osmanlı Padişahı-Halifesi’ olarak görüyor. Sanki etrafında olan bitenden habersiz… Şan-şöhret gölgesinde kendisini kaybetmiş, Ak Partinin içine yığılmış.

Reis göreve çıkamaz! Kafasını kaldırıp da sağa sola bakamaz. Başika’daki asker ne oldu, Menbiç’teki asker ne oldu? Türkiye’nin altınları ne oldu? Yeni teminatlar veriyor yatırımcılara. “Koşun! Reis Bey para dağıtıyor.” Nereye kadar? Şaibeli bir Referandum, Reis Sarayda nasıl oturacak?

Allah ahir akıbetimizi hayreylesin. El Fatiha… 

 

Hak ve Hakikat Partisi Genel Başkanı

Dursun GÜNEŞ – Seyyid Muhammed Ali

19 Nisan 2017 - İstanbul

  Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   884 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın