Kalbin Kararması ve Yalan

Bismillahirrahmanirrahim

İmam Mehdi Savaşları – 56

Elif Lam Mim, Elif Lam Mim, Elif Lam Mim, Elif Lam Mim, Elif Lam Mim, Elif Lam Mim, Elif Lam Mim. Allahu la ilahe illa Huvel Hayyul Kayyum ve selamun alel murselin.

El Melik, El Kuddüs, El Mütekebbir, El Halık. Aziz ve Celill olan Allahu Teâla’ya hamdüsena olsun.

 Aziz Kardeşlerim, Allahu Teala Tin Suresinde mealen söyle buyuruyor: “incire, zeytine, sina dağına ve şu emin beldeye yemin ederim ki; biz insanı en güzel biçimde yarattık sonra onu aşağıların aşağısına indirdik. Fakat iman edip salih amel işleyenler için bir ecir vardır. Bundan sonra seni ceza günü konusunda kim yalanlayabilir. Allah, hüküm verenlerin en üstünü değil mi?”

Arkadaşlar, yanlış haber yapmak, yanlış laf konuşmak, yanlışı benimsemek anlamına gelir ve dili yalan olanın kalbi eğri olur. Kalbinde bir siyah leke olur, yalana meyli olur, her bir yalan da kalpteki siyah noktayı genişletir, kalbin kararmasına sebep olur.

Salih amel işlemek ise kalpte bir beyaz nokta oluşturur. Salih amel işledikçe o kalp beyazlaşır nurlanır. “İman ise bir nur, takva elbisesi, hayâ süsü, ilim ise meyvesidir.”

Arkadaşlar, işte bu kalpten konuşun. Ya hikmet söyle ya sükût et, ortalığı pisletme, “insan dilinin altında saklıdır” konuştukça kim olduğu ortaya çıkar. Önce kimliğine bak, aynaya bak, kim olduğunu görürsün. Şunu iyi bil ki; Allah’a karşı olan kullar ile kavgalı olan kullar kullarına vesvese veren onları ayartan kendisine yönelten şeytanı lain, Allah’ı (cc) biliyor, tanıyor, senden de benden de ileri, ölçü keramet değildir istikamettir. Seni her zaman görüp gözeten Allahu Tealaya karşı saygılı ol, salih amel işle, rızayı bari olmaya gayret et. Bilesin ki; Allah’ın razı olmadığı hiçbir iş faydasızdır, nefsanidir, hayvanidir. O zaman hayvanlaşma! İnsan ol!

Allah’ın selamı üzerinize olsun, cumanız mübarek olsun.

 

Hak ve Hakikat Partisi Genel Başkanı

Dursun GÜNEŞ – Seyyid Muhammed Ali

21 Nisan 2017 - İstanbul

 

 

 Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   849 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın