Miraç Kandili ve İsra Yolculuğu

BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM

İMAM MEHDİ SAVAŞLARI – 59

ELİF Lam Mim Allahu La İlahe İlla Huvel Hayul Kayyum

Kayyum olan Allah’a hamdu sena olsun, O’nun Habibi Edibine salat ve selam olsun, Allah’ın selamı üzerinize olsun. Miraç Kandiliniz Kutlu Olsun.

Ey Allah’ın kulları! Hazreti Allah mekândan münezzeh, her yerde hazır ve nazırdır. Makam-ı Mahmud ise, kulun yükseldiği en yüksek makamdır. Bu hususta Allahu Teâla şöyle buyuruyor: “Bir gece kendisine ayetlerimizden bir kısmını gösterelim diye, kulu Muhammedî Mescid-i Haramdan çevresini mübarek kıldığımız Mescid-i Aksa’ya götüren Allah, noksan sıfatlardan münezzehtir. O gerçekten işiten ve görendir.” (İsra Suresi – 1)

Kuluna manevi kapılarını açan kuluna izzet ikram bahşeden Yüce Allah şöyle buyuruyor: “Biz senin göğsünü genişletmedik mi? Belini bükeni senden alıp atmadık mı? Senin şanını ve ününü yüceltmedik mi? Elbette zorluğun yanında bir kolaylık vardır. Boş kaldın mı başka işe koyul ve yalnızca Rabbine yönel. (İnşirah Suresi 1-8) “Gecenin bir vaktinde kalk, kur-an ile gece teheccüt namazı kıl, ola ki; Rabbin seni bir makamdan diğer bir makama yükseltir, Makam-ı Mahmuda” İsra Suresi 79)

Hz. Muhammed’in (sav) İsra Yolculuğu taban ile tavan arasındaki çıkışla varış arasındaki yolculuğu belirler. Bu yola müstakim yol denir. Müstakim yol Allah’a dosdoğru giden yoldur ve namaz kulun miracıdır. Resulü Ekrem (sav) birçok miracını namaz içerisinde gerçekleştirmiştir. Allah’ın (cc) kullarına en büyük ikramlarından birisidir. Kullarına 5 vakit namazı farz kılmış, buluşma adresi göstermiştir. Bu adrese ulaşanlar, Hak ile buluşanlar, Hak ile yüzyüze gözgöze gelmiş ve ettahiyyatu okumuştur. Allahu Teala ile selamlaşmıştır.

Allah’ın Selamı üzerinize olsun.

 

Hak ve Hakikat Partisi Genel Başkanı

Dursun GÜNEŞ – Seyyid Muhammed Ali

23 Nisan 2017 – İstanbulPaylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   627 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın