Reis Bey! Şöyle bir etrafına bak, sen kimlerle berabersin Reis Bey…

BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM

İmam Mehdi Savaşları - 62

Elif Lam Mim Allahu la ilehe illa huvel Hayyul Kayyum. Elhamdulillahirabbilalemin ve selamun alel murselin. Nuru Arşillah, Yüce Allah’ın Nur’una hamdüsena olsun. Bizi bezetip donatan, bize nurundan nur veren Aziz ve Celil olan Allah’a hamdüsena olsun.

Siyaset gözüyle baktığımızda mevcut siyasetin hatalar yaptığını, yanlışları olduğunu görüyoruz ve uyarıyoruz. Bunca uyarmamıza rağmen, eline verilmiş bir haritanın tamamlanmasından yana…

Türkiye, bu siyasetten büyük yara aldı. Türkiye büyük bir devlet, büyük bir stratejiye sahip, Türk siyaseti bunu çok küçülttü, esaret altındaki Devletler bile Türkiye’ye “kafa tutuyor.” Türkiye, Terör Örgütlerini muhatap alıyor ve bu projenin bir parçası olarak görüyor. Bu durum karşısında geri adım atmıyor, Türkiye’yi uçuruma sürüklüyor.

Türkiye şuanda kuşatılmış. YPG-PYD şuanda Hatay’a kadar uzanmış, Hatay’ el atmaya başlamış. ABD, AB Terör Örgütlerini şemsiyesi altına almış ve Türkiye’ye kırmızı ışık yakıyor. Türkiye halen kucağa oturmaya kararlı sanki bu olup bitenlerin farkında değil. Halk farkında oldu ama geç kaldı. Ak Partinin 15 senedir savunduğu “laik demokrasi” iflas etti. Bu durumda Saddam olup, ne yapacak Türkiye’yi NATO’ya mı teslim edecek? Yoksa “Radikal İslam’a” karşı savaş mı edeceksin, hani Müslümandınız ya…

Türkiye karışırsa; Türkiye Vietnam’a döner…

Türkiye, yol haritasını gözden geçirmelidir. Her türlü olasılıkları göz önünde bulundurmalıdır. Fakat bu siyasetin toparlanacağını, akl-ı selim kararlar alacağını zannetmiyorum.

Tekerin patlamış jant üzerinde gidiyorsun Reis Bey. Şöyle bir etrafına bak, sen kimlerle berabersin Reis Bey… Bizden söylemesi, takdir Allah’ındır.

Din nasihattir, Din nasihattir, Din nasihattir.

“Hep birlikte Allah'ın ipine sımsıkı tutunun, ayrılığa düşmeyin ve Allah'ın üzerinizdeki nimetini düşünün. Sizler birbirinizin düşmanları iken O, sizin kalplerinizde bir uzlaştırma meydana getirdi ve O'nun nimeti sayesinde uyanıp kardeş oldunuz. Bir de siz, bir ateş çukurunun tam kenarında bulunuyordunuz ve O, sizi tutup ondan kurtardı. Şimdi Allah'a doğru gidebilmeniz için size ayetlerini böyle açıklıyor.” (A-li İmran Suresi 103)

 

Hak ve Hakikat Partisi Genel Başkanı

Dursun GÜNEŞ – Seyyid Muhammed Ali

27 Nisan 2017 – İstanbul

 

 Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   722 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın