Laik olan diyanet Cihad başlatsın

BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM

İmam Mehdi Savaşları – 71

Elif Lam Mim, Allahu la ilahe illa huvel Hayyul Kayyum. Aziz ve Celil olan Allahu Teala’ya hamdüsena olsun. Resulü Ekremine salat ve selam olsun. Allah’ın selamı Ümmeti Muhammedîn üzerine olsun.

İSMAİLAĞA CEMAATİ TÜRKİYEYE YETER!

 

Değerli kardeşlerim!

Cihad çok yönlüdür. Bize, Efendimiz sav şöyle buyuruyor; "yahudi ve nasaralara benzemeyin her kim onlara benzerse o da onlardandir."

Buraya bir nokta koyup aynaya bakalım.Biz kime benziyoruz kimin izini takip ediyoruz? Laik olan diyanet, lütfen bu konuya bir eğilsin ve bir cihad başlatsın. Teşekkür ederim sevgililer ve saygılar.

 

Cihad insan ahlakını güzelleştirmek için ibadet ve itaatle kötü huylarından arınması için nefse karşı sürdürülen kıyasıya mücadele. Oruç tutmak, namaz kılmak, zekat vermek, komşu haklarını, hak hukuku gözetmek. Hısım akrabayı gözetmek, insanları hayra çağırıp kötülüklerden men etmek. Namazı dosdoğru kılmak, çünkü namaz Müslümanı türlü menhuşattan men eder.

Allahu Teala’nın kelamı kur-an’a sarılırsanız şunu görürsünüz: “İstemediğiniz halde cihad üzerinize farz kılındı. Malıyla cihad, canıyla cihad, Allah yolunda cihad.”

Cihad, Allah’ın(cc) emrini tutup nehyinden kaçmaktır. Cihad, Peygamberlerin şiarları, teslimiyetin en yüksek derecesi, ibadetlerin zirvesi olmuştur.

Cihaddan kaçan kavimler helak olmuştur.

İmamı Rabbani (kds) Mektubatında yazdığı gibi İslam, Müslümanlık cihadla başlar, cihadla taşlanır, cihadla korunur, cihadla ünsiyet bulur.

İnsanın varlık sebebi hatırlanırsa Hz. Allah (cc) “ben insu cinni bana kulluk etsinler diye yarattım.” Bu emre uymak cihaddır. Ancak ne var ki; bu cihadı kur-an belirler. Onun için kur-an oku, öğren, yaşa. Göreceksin ki; Kur-an seni karanlıklardan aydınlığa çıkaracak, sana birinci klavuz ve rehber olacak. Bırak hayali düşü, korkak nefsinin arkasına geçip de bahaneler arama. En büyük kabadayılık, nefsi ile cihad edip nefsini yenmektir. Cihadı bırakan insan nefsine mağlup olmuş demektir.

Ey irşada çıkmış insanlar! Evvela nefsinizi Müslüman edin. İçeride düşman saklayan kendisini aldatan müderris gibi olur. Onun için Hakikat ile yüzleşin son perde! Hakikat karşına çıkmadan nefsini Rabbini bil öğren! Kafiri içeride saklayıp insanlara Müslüman görünmekle insan, Müslüman olmaz. “Asra yemin olsun ki; bütün insanlar hüsrandadır. Ancak iman edip salih amel işleyenler birbirine hakkı tavsiye edenler sabrı tavsiye edenler müstesna” (Asr Suresi)

Ey doğan güneşten mahrum olanlar! Güneş doğmadı diyenler! Mana alemini görmeyen şeytanı kalbinde gizleyen insanlar!

“And olsun ki; biz insin ve cinnin çoğunu cehennemlik yarattık, onların kalpleri vardır ama ölüdür. Gözleri vardır ama görmezler, kulakları vardır ama işitmezler, işte onlar hayvanlar gibidir. Hatta daha da şaşkındırlar. İşte asıl gafiller onlardır.” (A’raf Suresi)

Böyle bir halkın içindeyiz…

 

Hak ve Hakikat Partisi Genel Başkanı

Dursun GÜNEŞ – Seyyid Muhammed Ali

14 Mayıs 2017 – AnkaraPaylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   725 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın