İYİ HUY - KÖTÜ HUY

BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM

İmam Mehdi Savaşları – 72

Elif Lam Mim, Allahu la ilahe illa huvel Hayyul Kayyum. Aziz ve Celil olan Allahu Teala’ya hamdüsena olsun. Resulü Ekremine salat ve selam olsun. Allah’ın selamı Ümmeti Muhammedîn üzerine olsun.

İyi Huy Kötü Huy

Kötü huylu insanlar, konuştukları zaman yalan söylerler onlarda münafıklık alameti vardır. Onların bir dış yüzü bir de perde arkası vardır. Onları, konuştukları zaman “adam” sanırsın. Onlar bir menfaat karşısında belli olurlar.  İçi başka, dışı başkadır. Mevcut siyasi aktörler…

İyilik nerden, iyi olmaya çalışıyoruz ama olamıyoruz. İyiler Allah (cc) katındadır. Müminler asla yala söylemezler, oldukları gibi görünür göründükleri gibi olurlar. Onlar gökyüzünün yıldızları gibidir. Onlara tutunan mahrum kalmaz. Birisi Ahlak-ı Zemime de, diğeri Ahlak-ı Hamide de. Allah (cc) Devleti iyilere verirse, Devleti Adaletle yönetirler.

Halkımızın bu tablolara iyi bakıp görmesi lazım… Bu çamur siyasetten kurtulmanın tek çaresi, doğrularla beraber olmaktır. İşin aslı budur, Hakkı tutup kaldırmak…

“Yüzlerinizi bazan doğu, bazan batı tarafına çevirmeniz erginlik değildir. Fakat eren o kimselerdir ki, Allah'a, ahiret gününe, meleklere, kitaba ve bütün peygamberlere iman edip, yakınlığı olanlara, öksüzlere, yoksullara, yolda kalmışa, dilenenlere ve esirleri kurtarmaya seve seve mal verirler. Namazı kılarlar, zekatı verirler. Bir de andlaştıkları zaman sözlerini yerine getirenler, hele sıkıntı ve hastalık durumlarında ve harbin şiddetli zamanında sabır ve kararlılık gösterenler var ya, işte doğru olanlar da bunlardır, korunanlar da bunlardır.” (Bakara Suresi 177. Ayet)

 

Hak ve Hakikat Partisi Genel Başkanı

Dursun GÜNEŞ – Seyyid Muhammed Ali

17 Mayıs 2017 - AnkaraPaylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   581 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın